Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17787) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie uczczono pamięć ofiar Wołynia. Prezydent ... (1)Chcą Polski otwartej, nowoczesnej, przedsiębiorcze ... (44)

Polska to nadal Bangladesz Europy

Polska to nadal Bangladesz Europy

Postautor: Gość » 14 sierpnia 2019, 08:54

Najnowsze dane na temat kosztów pracy obowiązujących w poszczególnych państwach Europy nie pozostawiają wątpliwości. Po 30 latach od rozpoczęcia przemian gospodarczych oraz po 15 latach spędzonych w UE, Polskę od Zachodu wciąż dzieli zarobkowa przepaść. Za wykonywanie pracy na zlecenie zachodnioeuropejskich korporacji płacą nam tylko nieco ponad 1/3 unijnej średniej. Koszt pracy w Polsce to przeciętnie 9,90 euro na godzinę. Średnia wyliczona dla wszystkich państw UE to 26,60 euro na godzinę. Średnia wyliczona dla samych Niemiec to 35,00 euro na godzinę!
Przeglądając najnowsze statystyki nt. kosztów pracy w Europie (w skład których wchodzi przede wszystkim wynagrodzenie wypłacane pracownikowi) można dojść do wniosku, iż polskie płace wciąż istotnie odstają od płac osiąganych w innych krajach Unii Europejskiej. Poniżej graficzne opracowanie uwzględniające informację o kosztach pracy w 28 krajach UE (via: StatistaCharts):

foto: Statista.com / CC by ND 3.0Ktoś powie, że powyższe statystyki są niewiarygodne, bowiem nie ma opcji, aby przecięty Polak "zarabiał" 9,90 euro na godzinę. Tutaj warto wyjaśnić, że nie mówimy o samym tylko wynagrodzeniu na konto bankowe pracownika, lecz o godzinowym koszcie pracy. Ten zaś składa się z dwóch elementów - mniejszego i większego. Tym mniejszym są obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne. Drugim - większym - jest wynagrodzenie za pracę, które nim zostanie wypłacone musi być jeszcze obciążone podatkiem dochodowym. W efekcie "na rękę" z 9,90 euro robi się coś koło 6,00 euro.

Po 15 latach spędzonych w strukturach UE koszty pracy (na który przede wszystkim składa się wypłacane wynagrodzenie) jest w naszym kraju wciąż bardzo niski. Na tyle niski, aby nadal traktować nas jak tanią siłę roboczą. Prawda jest taka, że wraz z Bułgarią, Rumunią, Litwą, Łotwą i Węgrami cały czas jesteśmy "Bangladeszem" Europy. Za wykonywanie pracy na zlecenie zachodnioeuropejskich korporacji płacą nam nieco ponad 1/3 unijnej średniej. Właśnie dzięki takiemu podejściu bogate kraje - skąd pochodzą wspomniane korporacje - stają się jeszcze bogatsze. Taka sama praca, generująca taki sam dochód jest wykonywana za kilkukrotnie mniejsze pieniądze. Nic tylko korzystać i się bogacić.Źródło informacji:
> Labour costs in EU countries (Reddit.com)
Gość
 

Lekarstwo na K U R W Ę plotucha

Postautor: Gość » 14 sierpnia 2019, 09:16

Perfidnie wyrachowana KURWO.
Nie narzucaj ludziom swoich parszywych ideologii.
Każdy ma neta lub telewizję i może czytać swoje ulubione wiadomości.
Każdorazowo będziesz hejtowana.
Wypierdalaj z forum ty obłąkana KURWO.
Gość
 

Re: Polska to nadal Bangladesz Europy

Postautor: Gość » 14 sierpnia 2019, 09:50

Będzie dramat gdy opozycja dojdzie do włądzy.Gdyby PO SLD Wiosna wygrali wybory w Polsce , to pół miliona uchodzców z Francji i Niemiec zostanie wysłanych do Polski.Żólte Kamizelki żądają opuszczenia imigrantów z Francji. Drugi zysk zagranicy to ten że w czasie rządów PO Wiosny SLD PSL firmy zagraniczne będą wyprowadzać z Polski kilkadziesiąt miliardów rocznie , tak jak w latach 2008-2015 . Poza tym PO Wiosna SLD PSL nie będzie żądać reparacji wojennych. czyli bilion . Jeszcze inny zysk zagranicy to ten , że rządząca Koalicja PO SLD Wiosna PSL przyjmie w Polsce Euro , co byłoby korzystne dla kilku najbogatszych krajów kosztem zubożenia Polaków. W ostatnich latach zagranica pomaga PO SLD Wiośnie przy pomocy Komisji Europejskiej , atakującej PiS reformującej sądownictwo, zagranica pomaga obecnej opozycji przy pomocy mediów polskojęzycznych , które mają właścicieli zgranicznych
Gość
 


Wróć do Słupca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości