Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19161) SPORT FORUM FIRMY (5365) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Kradzież danych osobowych a do tego oskarzenie

Kradzież danych osobowych a do tego oskarzenie

Postautor: deimon999 » 14 sierpnia 2019, 18:20

Witam. Jak każdy czasami kupuje na allegro. I oczywiście kupiłem jakieś tam radio kwota wylicytowana to 89zl. Byłem w trasie ledwo kontaktowałem ale stwierdziłem że odbiorę radio. I tak się stało gość zapomniał niby kostki ISO miał dosłać i tak się stało tylko zamiast kostki były jakieś inne ścierki włożone. Jak się potem okazało gość poleciał na policję złożył zeznania że ja mu nie zapłaciłem za radio a on mi wysłał. Ja potwierdzenia żadnego nie mam że płaciłem panu wtedy. W czerwcu przyjechała policja wyjaśnić sprawę no cóż wyjaśniłem ale co się okazało. Pan bez zgody allegro i bez zgody mojej wykorzystał moje dane które służyły mu jedynie do finalizacji transakcji. Złamał rodo które Allegro zapewniło mi. Oczywiście jak chciałem się z typem dogadać to zaczął krzyczeć kilkanaście krotna sumę za wycofanie oskarzenia. Oczywiście Pan w smsach jak pisałem że mu chętnie zapłacę ponownie oczywiście nigdy nie zaprotestował. A wręcz był chętny na to. Ale jak pisze chciał za dużo. Chciałem złożyć w komendzie zawiadomienie o kradzieży moich danych osobowych. Bo ani allegro ani ja nie pozwoliłem na przetwarzanie ich poza allegro. Oczywiście Pan mnie straszył dojazdem do swojego sądu wyzywał że mam iść do psychiatryka się leczyć. Oczywiście mam z Allegro zaświadczenie że moje dane zostały skradzione. Oczywiście Pan zgłosił prosto na policję sprawę jego dowodami są aukcja w której nie udało mi się zapłacić za dane radio przelewem kolejny dowód to nadanie paczki i tutaj miała być kostka ISO do radia oczywiście dopchane ***** było by waga się zgadzała. I tak Pan miał wtedy potwierdzenie nadania paczki za którą niby nie zapłaciłem. On twierdzi że tam było radio oczywiście policja idzie za nim. Ja chcę złożyć zawiadomienie o tym że wykorzystano moje dane poza allegro oczywiście nie mogę bo Allegro według nich nie ma rodo i jestem osobą publiczna na tym portalu aukcyjnym. No to Pan ma jedynie potwierdzenie nadania paczki ale Pan twierdzi że tam radio było a babcia odebrała ja otworzyłem i była kostka ISO i dużo smieci. Czy jak złoże zawiadomienie o kradzieży danych moich osobistych i wykorzystanie ich poza Allegro to czy sprawa Pana o to że nie zapłaciłem za radio mu będzie mogła być podważona czy to że wykorzystał moje dane do zgłoszenia sprawy na policji nie ma żadnego znaczenia? Jednak naruszył Sprzedający rodo które musi gwarantować swoim kupującym. Już nie wiem co mam robić tak w sumie. Bo policja nie chce słuchać że Allegro ma Rodo. Według Policji jak inaczej miał ten Pan zgłosić zawiadomienie. Tłumaczyłem że powinien przez Allegro i wtedy mógłby dostać na papierze że może moje dane wykorzystać na komisariacie. Ale Panowie Policjanci stwierdzili Panie na jakim świecie Pan żyjesz takie rzeczy tylko dla prokuratury. No i rozłożyłem ręce. Dzielnicowy który ma ta sprawę oczywiście nie odbiera ode mnie telefonów i ogólnie policja dzwoni do mnie jak laski potrzebuje a jak ja coś mam do dodania to nagle wychodzi że albo niemożliwe albo nie mogę albo coś takiego... Co mogę robić dalej? Czy wgl takie przesłuchania mają prawo istnieć? Skoro oskarżony ukradł moje dane a Policja go uważa za niewinnego a mnie jako winnego. I czy sprzedający miał wgl prawo zgłosić sprawę na policję? Bo mnie jako kupujacego chroni Allegro pozakupowe. Ale czy to wgl dzieje się wedle prawa?
deimon999

Re: Kradzież danych osobowych a do tego oskarzenie

Postautor: Gość » 14 sierpnia 2019, 19:33

Odebrałeś osobiście, z ręki do ręki a dosłał tylko brakujący element - powiedz jak było jak wezwą na komendę. Nic na gębę, nie dzwoń nie odbieraj nie pisz nie sms-uj - zero kontaktu, chyba że przez sąd/policję. To on musi udowodnić że ukradłeś a nie Ty że nie ukradłeś. I co Ty z tym rodo? Jako strona transakcji masz jego dane a on Twoje. Chce wyłudzić jakieś pieniądze spuść na drzewo, nie sądzę aby z tego zrobiła się sprawa kryminalna. Jak już to można sprawdzić logowanie jego telefonu, Twoje i może wyjść że w dniu tym i tym były obok siebie i już masz dowód że odebrałeś.
Gość

Wróć do Słupca