Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19293) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)Konin. Zajezdnia autobusowa MZK była otwarta dla p ... (0)

stalking, ktoś mnie obserwuje, czy można to zgłosić na polic

stalking, ktoś mnie obserwuje, czy można to zgłosić na polic

Postautor: beata2004 » 14 sierpnia 2019, 19:35

Wszystko zaczęło się w marcu bieżącego roku, co dwa trzy dni zaczęłam dostawać sms-y typu „widziałem cię dzisiaj ładnie wyglądasz”, „spotkajmy się”. Na początku pomyślałam że to żart kogoś z klasy (mam 15 lat) lub ze znajomych i w ogóle się tym nie przejęłam, tym bardziej że po jakiś dwóch tygodniach się uspokoiło i sms-y przestały przychodzić.
Zaczęło się ponownie pod koniec maja, znów zaczęłam dostawać te sms-y z tego samego numeru co w marcu i jeszcze z jakiegoś drugiego numeru telefonu. Od tej pory dostaję co dziennie po kilka, czasami nawet po 10 takich wiadomości. Popytałam znajomych, kolegów ale wszyscy zaprzeczają by mieli z tym cokolwiek wspólnego.
Większość tych sms-ów ignoruję, co jakiś czas odpisywałam by ktoś dał sobie w końcu spokój ale to w niczym nie pomogło, próbowałam oddzwaniać kilka razy by powiedzieć żeby ktoś z tym skończył ale telefonu nie odbierał.
Od około dwóch tygodni mocno się niepokoję bo w sms-ach oprócz takich „standardowych” tekstów jak poprzednio, pojawiły się dowody że ten ktoś mnie obserwuje.
Pisał np. „co dzisiaj robiłaś w tym supermarkecie na ulicy…” i rzeczywiście akurat w ten dzień byłam w tym sklepie, albo „po co wsiadałaś do tego autobusu nr…” też wszystko się zgadzało bo akurat w ten dzień jechałam tą konkretną linią autobusową.
Ponadto od pewnego czasu z obu tych numerów telefonów dostaję sms-y z „wyznaniem” miłości i zapewnienia że nie długo „będziemy razem” i inne podobne głupoty.
Z mamą na ten temat rozmawiałam w tym tygodniu też jest zaniepokojona, uznała że dobrze byłoby to zgłosić na policję.
Sms-ów nie kasuję, wszystkie nawet te z marca, mam zapisane w pamięci telefonu, więc wszystko jest udokumentowane.
Tylko najważniejsze pytanie, czy cała ta sytuacja kwalifikuje się by zgłosić się na Policję?
Jeśli nie to jakie są jeszcze metody by ten problem rozwiązać?
beata2004

Re: stalking, ktoś mnie obserwuje, czy można to zgłosić na p

Postautor: Gość » 14 sierpnia 2019, 20:35

"Prawda czasu, prawda ekranu, prawda....".
Kiedyś co ładniejszym koleżankom podrzucało sie anonimowo liściki, dziś śle sie SMS-y. Różnica tez jest taka, ze kiedyś nikt z tymi liscikami nie biegł na komendę, a do apsztyfikanta policja nie wchodziła razem z drzwiami o 6 rano.
Nie mniej jednak uważać trzeba, a kontakty z niechcianym nr telefonu zablokować u operatora
Gość

Re: stalking, ktoś mnie obserwuje, czy można to zgłosić na p

Postautor: Gość » 15 sierpnia 2019, 09:18

nataychmiast zgłosić
groźby karalne skalking ,nękanie
Gość

Wróć do Słupca