Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18522) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turni ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Wdrożenie do sklepu internetowego RODO

Wdrożenie do sklepu internetowego RODO

Postautor: Gość » 15 sierpnia 2019, 09:23

Witam,
Od trzech miesięcy prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, firma zajmuje się sprzedażą produktów na allegro w modelu dropshipping.
Od prawie miesiąca dzwoni do mnie firma, która twierdzi że "potrzebuje", takiego dokumentu do mojego sklepu. Straszy mnie ogromnymi karami z UE, sam dokument w ich firmie kosztuje 350zł. Przedstawie, co dzieję się z danymi zamawiającego na allegro; Gdy klient złoży zamówienie, muszę przesłać te dane do jednej z hurtowni, podając jego Imię, Nazwisko, nr telefonu, adres, czasami adres e-mail.

Aktualnie nie posiadam innej platformy sprzedaży niż allegro (w niedalekiej przyszłości jednak planuje takową), czy muszę posiadać takie dokumenty? Czy muszę je gdzieś upubliczniać na allegro?

Czy wystarczyłby "gotowiec" z internetu przerobiony pod moją działalność? Czy musi być to profesjonalne rozwiązanie stworzone przez prawnika/firmę zajmującą się tym?
Gość

Re: Wdrożenie do sklepu internetowego RODO

Postautor: Gość » 15 sierpnia 2019, 09:43

Wdrożenie RODO nie sprowadza się do przygotowania jednego dokumentu. Poza tym nie bardzo rozumiem o jaki dokument chodzi w Twoim poście. Zapewniam Cię jednak, że jeśli będziesz miał ów jeden tajemniczy dokument, a nie zrealizujesz innych obowiązków nałożonych przez RODO, to ewentualnej kary i tak nie unikniesz.

Poza tym - jeśli jakaś firma proponuje Ci sprzedanie jednego dokumentu, który rzekomo miałby zapewnić zgodność Twojej działalności z RODO (rozumiem, że tak to przedstawiła ta firma), to jest to kolokwialnie mówiąc oszustwo i wyłudzenie.
Gość

Re: Wdrożenie do sklepu internetowego RODO

Postautor: Gość » 15 sierpnia 2019, 09:46

Samodzielne zapoznanie się z treścią Rozporządzenia jak i Ustawą z 10 maja 2018 o ochronie danych osobowych
Gość

Wróć do Słupca