Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19169) SPORT FORUM FIRMY (5365) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Rozliczenie z USA w PIT 2018, a powiązanie z Polską

Rozliczenie z USA w PIT 2018, a powiązanie z Polską

Postautor: Gość » 15 sierpnia 2019, 11:18

Dzień dobry,

zwracam się z zapytaniem dot. rozliczenia się z zarobków z USA z 2018 roku. Mój ojciec przebywa na terenie USA ze względu na cięższą sytuację w domu w Polsce i chorobę mojej mamy przez co poleciał wesprzeć nas finansowo. Pracuje on w 100% legalnie, jest rezydentem USA i zamierza zrobić tam obywatelstwo (jest tam już któryś raz z rzędu i niewiele mu zostało do tej możliwości). Co za tym idzie, przez dłuższy okres nie będzie on zapewne w Polsce (z wyłączeniem 2 tygodniowych odwiedzin oraz powrotu na moje wesele). Co więcej, planuje on także pracować tam do uzyskania emerytury USA wiec jego pobyt można określić jako długoterminowy. Są to tylko plany i wszystko zostanie zweryfikowane m.in. poprzez poprawę zdrowia mojej mamy.

->Do tej pory rozliczałem tatę w Polsce przez 4 lata podczas gdy pracował on w USA. W tym roku w związku z dużymi problemami osobistymi nie byłem w stanie tego zrobić, a mój ojciec próbował załatwić to dzwoniąc do US w Polsce. Dowiedział się, że nie musi rozliczać się w Polsce jeżeli planuje zrobić tam obywatelstwo i nie będzie w najbliższym czasie w Polsce na dłuższy okres czasu. Nie do końca jestem pewien tego, co Pani mu powiedziała i mam pewne wątpliwości…

Zatem, czy rzeczywiście, nie ma on obowiązku rozliczenia za 2018 w Polsce? Jeżeli ma taki obowiązek – w jaki sposób najlepiej polubownie załatwić tą sprawę? Nie miał on żadnych zarobków w Polsce więc samego podatku nie powinien płacić. Czy w tym przypadku warto wypełnić PIT 36 za 2018 rok z opóźnieniem z wyrażeniem żalu za opóźnienie z argumentacją? W jaki sposób najlepiej się zachować by w razie ewentualnego powrotu z USA nie było problemów z US i dochodami jakie tam uzyskał (które to nie zostały tu odnotowane)?

Pozdrawiam
Gość

Re: Rozliczenie z USA w PIT 2018, a powiązanie z Polską

Postautor: zUSA » 15 sierpnia 2019, 12:06

Straszenie Rosja ?? Przeciez Rosjan juz mamy tutaj. W przestrzeni wirtualnej. Trwa atak na nasz kraj. Natezenie ataku nie slabnie. Poczytajcie wpisy agentow Kremla. Zapraszam.
zUSA

Z j e b a n y łeb

Postautor: Gość » 15 sierpnia 2019, 13:49

zUSA pisze:Straszenie Rosja ?? Przeciez Rosjan juz mamy tutaj. W przestrzeni wirtualnej. Trwa atak na nasz kraj. Natezenie ataku nie slabnie. Poczytajcie wpisy agentow Kremla. Zapraszam.

Z J E B A N Y ŁBIE
Założyciel tematu nie wspomina o ataku Rosjan tylko o rozliczeniu podatkowym.
Pewnie C H U J A masz w gardle,a włosy łonowe zasłaniają ci ten ślepy wzrok.
Gość

Wróć do Słupca