Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18651) SPORT FORUM FIRMY (5366) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Pomoc w uzyskaniu wykształcenia wyższego

Pomoc w uzyskaniu wykształcenia wyższego

Postautor: Gość » 16 sierpnia 2019, 10:15

Hej,

Mam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym oraz rentę rodzinną.

Czy mogę ubiegać się o w/w wsparcie? Idę na studia.

Jakie tak naprawdę są to kwoty oraz co ile?
Gość

Re: Pomoc w uzyskaniu wykształcenia wyższego

Postautor: Gość » 16 sierpnia 2019, 15:24

Realizatorami programu "Aktywny Samorząd" są Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie oraz Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie. W ramach tego programu kontynuowany jest "Moduł II" – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, adresowany do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę od szkoły policealnej po studia wyższe. Termin ten ustala Realizator programu (samorząd powiatowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania Wnioskodawcy). Formularze wniosków są dostępne u Realizatora programu na oficjalnych stronach internetowych - tutaj obszar całej Polski: http://www.pcpr.info/

Termin zakończenia przyjmowania wniosków wypada:

dnia 30 marca 2019 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2018/2019),
dnia 10 października 2019 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2019/2020).
Kwota dofinansowania kosztów nauki (na semestr/półrocze) wynosi w przypadku:

dodatku na pokrycie kosztów kształcenia – do 1.000 zł,
dodatku na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego
do 4.000 zł,
opłaty za naukę (czesne) – wysokość kosztów czesnego w ramach jednej, aktualnie realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym (na jednym kierunku) - niezależnie od daty poniesienia kosztów; dofinansowanie powyżej kwoty 3.000 zł jest możliwe, jeśli wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu Wnioskodawcy nie przekracza kwoty 764 zł (netto) na osobę
Gość

Postautor: Gość » 16 sierpnia 2019, 16:49

Dziękuje wszystkim za odpowiedź,

Jednak jest tam napisane o dofinansowaniach na semestr a na niektórych stron o tych programach jest wspominane o "dodatku np. na czynsz akademik" czyli co miesiąc też jest możliwe? Mieszkam w innej miejscowości niż studiuje
Gość

Postautor: Gość » 19 sierpnia 2019, 14:25

Ja miałem dodatek wypłacany raz na semestr razem z dofinansowaniem. Możesz tez złożyć wniosek o stypendium dla niepełnosprawnych.
Gość

Wróć do Słupca