Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19553) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)Córka przedwojennego burmistrza Konina w gabinecie ... (4)

Języki a przyszłość i praca

Języki a przyszłość i praca

Postautor: Gość » 16 sierpnia 2019, 16:51

Bardzo proszę o wyrozumiałość, nie miałem pomysłu na inny dział żeby o to zapytać. Jestem trochę zaniepokojony i potrzebuję odpowiedzi.Jak wspomniałem w jakimś innym temacie, moim pomysłem na rozwój i pracę, jest rozwój tego do czego mam talent ( języki obce ). Zrozumiałem jednak, że same one nie wystarczą, dlatego zaczynam niedługo porządny kurs na Excel i ogólnie pakiet MS office. Interesuje mnie praca biurowa, najlepiej współpraca z klientem zagranicznym, po to się uczę. Za półtora roku z narzeczoną pragniemy się przeprowadzić do Łodzi, a tam właśnie jest dużo korporacji i pracy z angielskim i francuskim. Teraz pytanie... gdzieś ostatnio czytałem jakieś wpisy, czy takie domysły, gdzie ludzie pisali, że niedługo nie będzie trzeba uczyć się języków obcych, bo wszystko będzie w internecie i komputerowo automatycznie tłumaczone. Czy uważacie że może tak się stać ? Cierpię na lekkie zaburzenia lękowe i od kilku dni prześladuje mnie taki lęk, że tak się stanie i moja nauka i starania pójdą na marne. Czy w takim dużym mieście, z wieloma firmami, przez najbliższych kilkadzieści lat będzie jeszcze praca w takiej kategorii jak opisałem na początku ? i czy ogólnie ten mój pomysł ma ręce i nogi ? Moim marzeniem jest zarabiać 3/4 tysiące netto kiedyś, żeby móc godnie żyć i utrzymać rodzinę. Sprawdziłem, że właśnie w pracach tego typu da się zarobić takie pieniądze. Może ktoś pracuje w tego typu korporacji lub ma znajomych ? Wszelkie komentarze przeczytam z największą radością i zaciekawieniem, pozdrawiam !
Gość

Re: Języki a przyszłość i praca

Postautor: Gość » 16 sierpnia 2019, 16:59

Ludzie są często zbyt optymistyczni w określaniu ram czasowych i zakresu zastosowania nowinek technologicznych i informatycznych. Kontakt z klientem wymagający budowania relacji nie zostanie tak szybko, jeśli w ogóle, zastąpiony np. przez sztuczną inteligencję.

Twoje zdolności językowe w pracy o której piszesz będą jedynie narzędziem czy umiejętnością tak jak narzędziem jest Excel. Jeśli chcesz pracować w dużej firmie to skup się na funkcjach np. marketing, łańcuch dostaw, sprzedaż, zarządzanie, prawo. Współpraca z klientem zagranicznym może być realizowana w każdej z tych funkcji, ale znajomość języka to za mało. Chyba że wystarczy Ci praca w call centre.

Myślę, że Twoje marzenia są zbyt małe. Te 4 tys. i praca w korporacji powinny być jedynie pierwszyn krokiem do osiagnięcia czegoś więcej. Zresztą po dwóch latach w takiej pracy zaczniesz ją nienawidzić.

Moim zdaniem, żeby najłatwiej poradzić sobie na rynku pracy dobrze jest się w czymś wyspecjalizować. Jak jeszcze możesz wykorzystać zdolności do języków? Co sprawiało by Ci radość?
Gość

Re: Języki a przyszłość i praca

Postautor: Gość » 16 sierpnia 2019, 17:05

Jak bedziesz mial zdany jezyk ang. na dobrym poziomie, to prace znajdziesz. Wiem, ze w Krakowie firmy takie jak State Street poszukuja absolwentow z jez. obcymi. Nie zawsze musza byc studia finansowe, ksiegowe, ale podobne. Sprawdz na stronach co takie firmy wymagaja. Zawsze mozesz kierowac sie np. studiami humanistycznymi i wtedy szukac cos np. w oswiacie, w czasopismach, gazetach, ale musisz ustalic co najlepiej lubisz robic. Masz za niskie wymagania co do wynagrodzenia. Jest tez opcja szkol zawodowych i dobrego fachu w rekach, np. elektryk, hudraulik,, budowlaniec czy cos takiego. To tez jest rozwiazanie, i tutaj naprawde zarabia sie pieniadze. Twoja zona tez moze isc na fryzjerke, manikurzystke czy cos podobnego bo w tym sa pieniadze.
Nie mysle, ze praca w korporacjach, call centre jest dla ciebie, bo sie wykonczysz tym wyscigiem szczorow.
Gość

Wróć do Słupca