Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15677) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Długi szpitali rośną

Długi szpitali rośną

Postautor: Gość » 20 sierpnia 2019, 14:39

Sieć szpitali, która miała ułatwić pacjentom dostęp do świadczeń zdrowotnych, a dyrektorom zarządzanie placówkami nie poprawiła ani sytuacji chorych, ani finansów większości badanych szpitali - wynika z kontroli NIK. Zadłużenie szpitali wzrosło o ponad 1 mld zł w ciągu roku - do prawie 13 mld zł w IV kw. 2018 r. Lekarzy specjalistów jest coraz mniej, a na SOR-ach coraz częściej dantejskie sceny. Tymczasem spora część mediów mainstreamowych oraz polityków wciąż nakręca temat "tęczowej zarazy" i LGBT, mimo iż od homilii abpa Jędraszewskiego minęły już prawie 3 tygodnie."Dziennik Gazeta Prawna" wczoraj napisał, że w ciągu 2018 roku zadłużenie polskich szpitali wzrosło o ponad 1 miliard złotych i na koniec ub.r. ich całkowity dług zbliżył się do kwoty 13 miliardów złotych.


Powyższe dane pośrednio potwierdza najnowszy raport NIK nt. sieci szpitali, czyli wprowadzonej w 2017 roku reformy finansowania publicznych szpitali. Zdaniem kontrolerów NIK sieć szpitali, która miała ułatwić pacjentom dostęp do świadczeń zdrowotnych, a dyrektorom zarządzanie placówkami nie poprawiła ani sytuacji chorych, ani finansów większości badanych szpitali.

Nie trzeba jednak raportu NIK, aby móc stwierdzić, w jakim stanie znajduje się dziś publiczna służba zdrowia i jak trudno nieraz dostać się do lekarza specjalisty.

Na Facebooku działa profil pt. "To nie z mojej karetki", który opisuje i nagłaśnia bieżące problemy publicznej służby zdrowia w Polsce. Oto fragmenty notek z 17 i 18 sierpnia:17 sierpnia:
Jest dramat.
Szpital w Wolominie, dziś od porannej zmiany brak chirurga na SOR, jak i w całym szpitalu. Istnieje podejrzenie że brak chirurga nie został zgłoszony do NFZ. Połamani pacjenci z wypadku oczekują od 9:00 (informację otrzymaliśmy o 22) na SOR. Internista na SOR kieruje na inne oddziały i zleca RTG itp.

18 sierpnia:
SZPITAL BIELAŃSKI (ul. Cegłowska):
W chwili obecnej (18/08. 20:00) na SOR oczekuje 23 pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji. Jednocześnie na SOR - brak wolnych łóżek, personel nie jest w stanie FIZYCZNIE przejąć pacjentów od ZRM - jednocześnie sprawując stały nadzór nad pacjentami już znajdującymi się na SOR. Najdłużej oczekuje pacjent zakwalifikowany 13.08.2019. Brak możliwości interwencji ze strony kierwonictwa ( kierownik SOR znajudje się na urlopie). Dotychczas na SORze "Zielonym" było dwóch internistów. Od sierpnia dyżuruje jeden. Bardzo często brak chirurga SOR (przy bardzo ograniczonej możliwości ściągnięcia go z oddziału). Na widocznym zdjęciu widzicie państwo pacjentkę z rozpoznaną urosepsą która oczekuje pod drzwiami oddziałowej - jest monitorowana za pomocą defibrylatora - ponieważ żadnych innych miejsc moniotorowanych już nie ma.
Jednocześnie jeden z dwóch oddziałów jest zamknięty przez Sanepid. Na drugim zwyczajnie brakuje łóżek.
W nocy nie ma osoby odpowiedzialnej za sprzątanie.Dramatyczna sytuacja w polskiej służbie zdrowia powinna skupić uwagę większości mediów, a informację o brakach powinny ukazywać się w głównych serwisach informacyjnych. Tymczasem spora część mediów uchodzących za mainstreamowe wciąż woli nakręcać temat "tęczowej zarazy" i LGBT, mimo iż od homilii abpa Jędraszewskiego, która stała się powodem całego zamieszania, minęły już prawie 3 tygodnie.Źródło informacji:
> To nie z mojej karetki (Facebook.com)
> Sieć nie wyciągnęła szpitali z długów (NIK.gov.pl)
Gość
 

Hejt dla plotucha.

Postautor: Gość » 20 sierpnia 2019, 16:02

Wypierdalaj z forum.
Gość
 


Wróć do Słupca

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości