Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16936) SPORT FORUM FIRMY (5548) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Mało fps

Mało fps

Postautor: killer1 » 13 października 2016, 17:08

Cześć, ostatnio postanowiłem znaleźć jakąś fajną strzelankę i pobrałem ze strony http://dl-cs.pl CS 1.6, jednak stale mam poniżej 60 fps i za nic nie mogę ich zwiększyć. Znacie jakieś sposoby na to? Gra laguje wtedy i słabo się gra mimo, że mam laptopa niedawno kupionego.
killer1
Nowy

Re: Mało fps

Postautor: GordiT » 13 października 2016, 20:39

Jest wiele przyczyn:

1. wolny procesor - nie przetwarza danych z odpowiednią prędkością
2. słaba karta graficzna - karta graficzna nie nadąża z przetwarzaniem grafiki lub nie obsługuje niektórych jej elementów, np. 3D
3. RAM - niewystarczająca ilość pamięci RAM często skutkuje problemami z wczytywaniem gry, a w niektórych przypadkach może powodować wywalanie gry (gra się ot tak wyłącza)
4. słabe łącze internetowe - najczęstsza przyczyna niskiego stanu fps, kiedy spora ilość danych próbuje "przepchać" się przez niewielkie łącze.

Najprościej sprawdzić, czy komputer spełnia chociażby minimalne wymagania dotyczące gry. nie wiem, czy w laptopach to możliwe, ale jeżeli tak, to wymienić te podzespoły, które nie spełniają wymagań. Chyba RAM i karta graficzna jedynie wchodzą w grę, bo nie wiem, czy da się procesor wymienić w laptopach (w sensie, że na inny model współpracujący z maszyną).

Jeżeli wymagania minimalne są spełnione, to trzeba po prostu niektóre ustawienia w grze zmniejszyć, np. mnie detali, mniejsza jakość grafiki itp. Nic mi innego do głowy w tym momencie nie przychodzi.
GordiT
Początkujący

Re: Mało fps

Postautor: Antek76 » 25 października 2016, 10:43

Akurat wymiana karty graficznej nie powinna być dużym obciążeniem finansowym. Teraz wchodzą na rynek nowe karty w stylu GTX 1050, których cena jest bardzo przystępna. Poczytaj o tym w https://www.morele.net/wiadomosc/gtx-10 ... iemy/3654/ i potem sam wybierz to, co może Ci pomóc.
Antek76

Biura Wirtualne

Postautor: Krystian385 » 22 maja 2020, 10:09

Wynajem biura wirutalnego w centrum Warszawy www.optioffice.pl Dostępny jest prestiżowy adres, którym można posłużyć się przy rejestracji firmy, w urzędach, w korespondencji i w marketingu. Wykwalifikowany personel dba o służbową pocztę. Na życzenie poczta i maile są odbierane, skanowane, odsyłane pod wskazany adres. Proponujemy wynajem biura wirtualnego w niskich cenach, w biurowcu w centrum Warszawy, na korzystnych warunkach i elastycznych umowach Zapraszamy do kontaktu www.optioffice.pl W ramch biura wirtualnego dostępne są sale konferencyjne na godziny.
Krystian385

Wróć do Gry komputerowe