Dzisiaj jest wtorek 11 sierpnia 2020, imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16738) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)

Lubuntu

Lubuntu

Postautor: luki.l » 13 kwietnia 2010, 13:11

Jestem w trakcie testowania Lubuntu. W porównaniu do Fedory 12 i Ubuntu 9.10 zdecydowanie szybciej chodzi. Testował też ktoś ten system?
luki.l

Re: Lubuntu

Postautor: Gość » 30 sierpnia 2010, 12:50

luki.l pisze:Jestem w trakcie testowania Lubuntu. W porównaniu do Fedory 12 i Ubuntu 9.10 zdecydowanie szybciej chodzi. Testował też ktoś ten system?

Przecież to "lżejsze" Ubuntu bo zamiast GNOME jest LXDE. Na starszym komputerze na pewno będzie szybciej działać od normalnego Ubuntu.
Testowałem i jak najbardziej polecam na starsze komputery jako alternatywa do pirackiego Win XP. Można tak upodobnić do standardowego wyglądu Windowsa, że przeciętna osoba niekoniecznie się zorientuje, że to nie jest XP.
Gość

Postautor: swiezy linuxiarz » 7 października 2010, 09:07

Jest rewelacyjny. Jesli ma sie staly dostep do internetu to linux jest o niebo lepszy od windowsa! Lubuntu to moj drugi system i musze przyznac ze smiga elegancko na laptopie actina sprzed 6 lat. Zobaczymy jak sie bedzie sprawowac na dluzsza mete. Polecam
swiezy linuxiarz

Może Linux Mint

Postautor: luki.l » 13 października 2010, 22:47

Obecnie testuje Linux Mint - dystrybucja oparta na Debianie. Jak na razie chodzi bez problemu.
luki.l

Linux Mint

Postautor: luki.l » 13 października 2010, 22:48

No i jest naprawdę bardzo lekka
luki.l

Postautor: 1702 » 20 października 2015, 11:43

Obecnie używam lubuntu 1504 bardzo przyjazny system, łatwy w obsłudze i bardzo lekki w Windows XP obciążenie cpu wynosiło około 94% tu 15 do 20% prcuje na prawie dziesięcioletnim Acer Aspire 36 90 i jestem bardzo zadowolony
1702

Postautor: m.grabowski1980 » 8 listopada 2015, 23:32

Działa b. szybko a do tego stabilnie, tak, że polecam.
m.grabowski1980
Nowy

Postautor: autor12 » 4 lutego 2016, 22:39

lubuntu to w 90 % to samo co Ubuntu tylko że korzysta z lżejszego srodowiska graficznego nie czerpiąc tyle z kompa
autor12
Nowy

Postautor: makao » 26 września 2016, 11:53

Ja jestem szczęśliwym użytkownikiem Xubuntu.
makao
Nowy

Postautor: geldmarket » 16 lutego 2018, 15:11

Generalnie wszystkie pochodne ubuntu to to samo w odróznieniu od windows mozna na linuchu dowolnie zmieniac srodowiska graficzne a one w duzej mieze decyzduja o obciążeniu systemu i sprzetu na słabsze kompy napewno lekie srodowiska al jak ktos ma lepszy sprzęt i lubi wodotryski polecam kubuntu z plazma 5 jak dla mnie winda się chowa
geldmarket
Nowy

Sprzedaż i kupno spółek

Postautor: Urszula937 » 28 maja 2020, 18:38

Pośredniczymy w znalezieniu podmiotu polskiego lub zagranicznego zainteresowanego przejęciem Twojej firmy i kontynuowaniem jej działalności ltdbroker.pl Proponujemy przeprowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa w zakresie działalności, spraw pracowniczych, misji spółki, zawartych umów. Obsługujemy spółki w każdej sytuacji finansowej, zadłużone u kontrahentów, oraz w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Skontaktuj się z nami przez www.ltdbroker.pl Sprzedaż i kupno spółek odbywa się w świetle prawa i bezpiecznie, a przede wszystkim szybko i sprawnie. Cała biurokracja jest na naszej głowie.
Urszula937

Wróć do Systemy operacyjne - Linux