Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18001) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

podswietlane menu css

podswietlane menu css

Postautor: Gość » 30 maja 2008, 08:07

jak zrobic podwietlone menu w stylach css? probowalam cos przeczytac w necie, ale ten jezyk do mnie nie trafia :/ nie chodzi mi o podmiane obrazkach, tylko zeby tak ladnie sie podswietlalo :) kto pomoze!
Gość

Re: podswietlane menu css

Postautor: tjindy » 6 czerwca 2008, 09:02

Anonymous pisze:jak zrobic podwietlone menu w stylach css? probowalam cos przeczytac w necie, ale ten jezyk do mnie nie trafia :/ nie chodzi mi o podmiane obrazkach, tylko zeby tak ladnie sie podswietlalo :) kto pomoze!

Hę? Że co? A jak drogi kolego chcesz podświetlić ? CSS nie ma żaróweczek ;) Powiedz najpierw JAKIEGO typu posiadasz menu - a najlepiej daj linka do stronki która obrazuje o co loto to jakiegoś koda podeślę ;)
tjindy

Postautor: Gość » 10 czerwca 2008, 10:00

jak np tu kultour.pl/pl/ :) Podswietlic mowinienenbyl wziac w cudzyslow. Wiesz przeciez o co mi chodzi :P Bede mega wdzieczny! I jakies male instrukcje prosze do kodu, np jak sie definiuje kolory, etc :) Bede wdzieczny :)
Gość

Postautor: tjindy » 16 czerwca 2008, 12:35

Anonymous pisze:jak np tu kultour.pl/pl/ :) Podswietlic mowinienenbyl wziac w cudzyslow. Wiesz przeciez o co mi chodzi :P Bede mega wdzieczny! I jakies male instrukcje prosze do kodu, np jak sie definiuje kolory, etc :) Bede wdzieczny :)

Prościutkie menu.
Kod CSS:
To taki prościutki kodzik na ładne menu - przygotuj sobie do tego jakąś grafikę z przejściem tonalnym od lewej do prawej (pastelowe kolory) w rozdzielczośći 200px x 3px (powtarzalna grafika w menu).
Kod: Zaznacz cały
#licont {position:relative;margin:0;padding:0;width:auto;}
#licont ul{margin-left:0;padding-left:3px;list-style-type: none;text-align:left;font-size:13px;}
#licont a{display: block;padding:3px;width: 160px;background-color: #F9F9F9;border-bottom: 1px solid #ccc;}
#licont a:link, #navlist a:visited {color: #999;text-decoration: none;}
#licont a:hover {color: #777;background-image:u r l(menugfx.png);font-weight:bold;}

A tu masz koda htm l na strone:

<div id="licont">
         <ul id="navlist">
         <li id="active"><a href="#" id="current">menu 1</a></li>
         <li><a href="h t t p: / /w  w w .mo jastr ona.p l/in dex .ht m l">menu 2</a></li>
         <li><a href="h t t p: / /ww w .moj astr ona.p l/in dex. h tm l">menu 3</a></li>
         </ul>
        </div>

Powinno styknąć :)
tjindy

Postautor: Gość » 17 czerwca 2008, 08:20

tjindy pisze:
Anonymous pisze:jak np tu kultour.pl/pl/ :) Podswietlic mowinienenbyl wziac w cudzyslow. Wiesz przeciez o co mi chodzi :P Bede mega wdzieczny! I jakies male instrukcje prosze do kodu, np jak sie definiuje kolory, etc :) Bede wdzieczny :)

Prościutkie menu.
Kod CSS:
To taki prościutki kodzik na ładne menu - przygotuj sobie do tego jakąś grafikę z przejściem tonalnym od lewej do prawej (pastelowe kolory) w rozdzielczośći 200px x 3px (powtarzalna grafika w menu).
#licont {position:relative;margin:0;padding:0;width:auto;}
#licont ul{margin-left:0;padding-left:3px;list-style-type: none;text-align:left;font-size:13px;}
#licont a{display: block;padding:3px;width: 160px;background-color: #F9F9F9;border-bottom: 1px solid #ccc;}
#licont a:link, #navlist a:visited {color: #999;text-decoration: none;}
#licont a:hover {color: #777;background-image:u r l(menugfx.png);font-weight:bold;}

A tu masz koda htm l na strone:

<div id="licont">
         <ul id="navlist">
         <li id="active"><a href="#" id="current">menu 1</a></li>
         <li><a href="h t t p: / /w  w w .mo jastr ona.p l/in dex .ht m l">menu 2</a></li>
         <li><a href="h t t p: / /ww w .moj astr ona.p l/in dex. h tm l">menu 3</a></li>
         </ul>
        </div>

Powinno styknąć :)

No widzisz... i wszedzie pisza takim jezykiem. Myslisz, ze ja rozumiem to wszystko?

A te pastelowe kolory, to mam sobie obrazki porobic sama, czy jak? i pierwszy kod wkleic w notatnik? Jejku, wytlumacz mi prosze :(

Dziekuje :)
Gość

Postautor: tjindy » 19 czerwca 2008, 18:48

Anonymous pisze:
No widzisz... i wszedzie pisza takim jezykiem. Myslisz, ze ja rozumiem to wszystko?

A te pastelowe kolory, to mam sobie obrazki porobic sama, czy jak? i pierwszy kod wkleic w notatnik? Jejku, wytlumacz mi prosze :(

Dziekuje :)

Ech.. nawet się nie zorientowałem że rozmawiam z płcią przeciwną. Coś ze mną nie tak. Ok, wyślij mi stonkę na email - dla niepoznanki będzie to tj_indy@o2.pl - a ja dorobię resztę. Oczywiście pod warunkiem że nie jest to nic na zaliczenie :)
Tłumaczyć mi się nie chce bo bym zaśmiecił forum niepotrzebnie. Postaram się jednak wyjaśnić co nieco w kodzie :)
tjindy

Postautor: Gość » 23 czerwca 2008, 13:13

ok :) dziekuje :* wysylam
Gość

Postautor: tjindy » 24 czerwca 2008, 12:58

Anonymous pisze:ok :) dziekuje :* wysylam

Nic nie dotarło jak na razie.. ;)
tjindy

Wróć do Inne