Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19300) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)Konin. Zajezdnia autobusowa MZK była otwarta dla p ... (0)

Katalog stron - jak zrobić?

Katalog stron - jak zrobić?

Postautor: Dariuszek » 18 października 2012, 08:39

Chcę zrobić katalog stron. Mam pytanie jakie macie doświadczenie z konkretnymi programami (skryptami) aby cos takiego uruchomić?
Dariuszek
Nowy

Re: Katalog stron - jak zrobić?

Postautor: AniaA2012 » 18 października 2012, 08:56

A co chcesz uzyskać? Jaki masz plan działania? Wpisy bezpłatne, płatne? Jak planujesz rozwiązać kwestie regulaminu (np. czy rejestracja w katalogu jest równoznaczna z możliwością wysyłania mailingu itp). Czy zakładasz, że w katalogu będą się wyświetlały reklamy? Są to może szczegóły, ale różne skrypty mają różne uwarunkowania. Ponadto możesz mieć założenia i wymagania takie, które spowodują, że skrypty nic Ci nie dadzą i będzie potrzeba stworzenia specjalnego skryptu dla Ciebie. Wtedy to tylko dobry programista lub własna znajomość w pisaniu oprogramowania. Nie chcę być bezczelna ale na razie Twoje pytanie jest zbyt ogólne
AniaA2012
Nowy

Postautor: Dariuszek » 18 października 2012, 09:02

Chcę uzyskać katalog stron, gdzie klient będzie miał mozliwośc wyboru pomiędzy wpisem darmowym, wpisem z wymianą linku oraz wpisem płatnym (na zasadzie SMS) z tym, że nie wiem czy uda mi się załatwić numer premium (więc too opcja do uruchomienia w przyszłości). Ponadto o mailingu nawet nioe myślałem (ciekawy pomysł, godny rozważenia) Co do reklam to planuję wejść w system Google
Dariuszek
Nowy

Postautor: AniaA2012 » 18 października 2012, 09:06

A jeszcze jedno jak wygląda sprawa z hostingiem, bo wykupiona domena to troszkę za mało. Zapomniałam sie o to zapytać. Też bowiem ostatnio byłam bardzo zainteresowana tym tematem, bo do strony firmowej chciałam dołożyć katalog stron i równocześnie specjalistyczne forum i sprawę mam rozeznaną. Więc proszę jeszcze o to jedno info i przypuszczam, że będę wstanie Ci pomóc
AniaA2012
Nowy

Postautor: Dariuszek » 18 października 2012, 09:09

Widzę że jesteś on line razem ze mną. A po co hosting? Jak wykupiłem domenę to nie wystarczy?
Dariuszek
Nowy

Postautor: Anulusia » 19 lipca 2013, 10:04

Jak chcesz płatny skrypt na katalog to może być Seokatalog, albo ostatnio popularny jest wp-kat (oparty o Wordpressa). Jeśli darmowy to w sumie jest mało sensownych pomysłów, ale otwarty mini w 3 wersji ujdzie.
Anulusia
Nowy

Postautor: gapys » 29 października 2013, 16:14

Musisz kupić licencję na katalog. Tutaj potrzebujesz około kilkuset złotych.
Dalej dedykowana grafika - zależy na jakiego wykonawcę trafisz.
Domena PL + hosting w Hekko to 70 zł brutto.
I w zasadzie możesz startować, przy czym jednak w tej branży konkurencja jest ogromna.
gapys

Postautor: mozarella » 4 listopada 2013, 14:52

Faktycznie chyba trudno byłoby się teraz wybić z czymś nowym.
mozarella
Początkujący

Postautor: zypol » 31 lipca 2014, 09:32

Możesz kupić skrypt katalogu, do tego kupujesz konto hostingowe, np. na Firehost masz wystarczające za 45 zł, no i domenę. Z tego powstaje właśnie katalog stron. Jeśli będziecie mieli bardzo duży ruch, to wtedy możesz przejść na wyższy pakiet...
zypol

Postautor: kandolan » 3 czerwca 2015, 16:27

Hekko - pod katalog stron nawet ci wystarczy najmniejszy hosting. Nie ma wielkiego ruchu na nim, tym bardziej nie są to skrypty, które miałyby jakoś specjalnie obciążać serwer.
kandolan

Postautor: michaell66 » 8 czerwca 2015, 16:37

Czy teraz w ogóle opłaca się jeszcze robić katalogi stron? Po tych ostatnich zmianach w algorytmie google raczej tego typu strony straciły już na znaczeniu, przynajmniej w kontekście pozycjonowania stron internetowych. Wracając do pytania - najlepiej postawić na jakiś skrypt dedykowany katalogom.
michaell66
Nowy

Postautor: gonsik » 30 września 2015, 16:17

Pod katalog stron to wystarczające będzie nawet najmniejsze konto hostingowe z Hekko - kilka dych będzie cię kosztowalo. Tym się martw - większy problem to znalezienie odpowiedniego skryptu.
gonsik

Postautor: gonsik » 15 października 2015, 16:05

Katalogi stron nigdy nie mają wielkiego ruchu, więc nie potrzebujesz potężnego konta - wystarczą podstawowe parametry. Kupisz za kilkadziesiąt złotych rocznie taki hosting - większego po prostu nie potrzebujesz.
gonsik

Postautor: hetraks » 5 listopada 2015, 17:18

To że nie mają wielkiego ruchu wcale nie oznacza, że nie obciążają mocno serwera - tego nie można powiedzieć. Pamiętaj, że katalogi stron są łakomym kąskiem dla botów spamujących. I to same roboty mogą zniszczyć konto - niestety.
hetraks

Postautor: bekos » 13 stycznia 2016, 17:09

Hmm... pod katalog nie potrzebujesz wielkiego konta - najmniejsze na Hekko wystarczy, nawet pod kilka katalogów, ale musisz pamiętać o tym, że koniecznie musicie poblokować roboty spamujące, bo właśnie to jest głównym problemem katalogów.
bekos

Następna

Wróć do Inne