Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19562) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 11oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Subregion koniński ma szansę stać się "Tygrysem Wi ... (7)Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina. W sobot ... (1)

Strona www - jakie koszta?

Strona www - jakie koszta?

Postautor: Karolex » 23 kwietnia 2014, 06:39

Jakie są koszta wykonania strony internetowej? Zależy mi na takiej z panelem admina, abym mógł zalogować się i w przypadku potrzeby wprowadzić treści...
Karolex

Re: Strona www - jakie koszta?

Postautor: ciapek111 » 22 maja 2014, 17:57

Niestety nie znam nikogo, kto zajmuje się wykonywaniem stron, aczkolwiek radziłabym dobrze sprawdzać każdą firmę, ponieważ czytałam ostatnio, że wiele z nich korzysta z gotowych szablonów, byleby wykonać wszystko szybko a cenią się tak jak za stronę zrobioną od podstaw.
ciapek111
Zaawansowany

Postautor: kuszana » 18 marca 2015, 17:26

Niewielkie. Stronę masz za kilka stówek. Domena PL + duże konto na hekko razem kosztują 70 zł w pierwszym roku.
Na start to wystarczy - dopiero z czasem można inwestować - jeśli strona będzie się rozwijała.
kuszana

Postautor: BetkaKredka » 20 lipca 2015, 02:20

Wszystko zależy od biznesu do jakiego ta strona ma być przydatna, to chyba podstawowa zasada, są strony wymagające ogromnego nakładu pracy, np. hotel czy tego typu obiekt powinien mieć luksusową stronę, fotograf zaawansowaną z panelem logowania, a pan Heniek hydraulik w miarę prostą i konkretną, także od 500 w gore.
BetkaKredka
Nowy

Postautor: GordonT » 17 września 2015, 14:23

Jest sporo darmowych szablonów i CMS, o czym już ktoś wspominał w tym wątku. Prócz tego jest sporo hostingów darmowych (jedne lepsze, drugie gorsze, zależy, czego sie oczekuje). Zatem od ) zł też można liczyć koszt stronki z panelem administracyjnym.

Można również skorzystać z pomocy innych, którzy za drobną opłatą darmowy CMS zainstalują i skonfigurują (gdzieś widziałem ogłoszenie instalacji WordPressa za 100 zł).

Ceny hostingów są różne, tak samo jak jakość (i tutaj trudno stwierdzić, czy cena z jakością idą w parze, bo to też momentami ruletka). Oczywiście może być też zachcianka na domenę internetową (nie każdy hosting obsługuje każdy rodzaj domeny). Z tego, co się orientuję, to regionalne to koszt ok. 30 zł, a globalne ok. 100 zł. Oczywiście cena startowa zależy od rejestratora i może być czasem o 0 do 5 zł (ja tak trafiłem, ale zdarzyło mi się też 300 zł opłaty startowej, bo mi ktoś domenę podpylił - są takie przypadki rezerwacji fajnych domen).

Reasumując. Koszt strony może być w granicach od 0 zł do ok. 500 zł, ale to są te najniższe ceny.
GordonT

Postautor: gonsik » 30 września 2015, 16:21

Sam hosting + domena to max stówka w pierwszym roku. Płaciłem w Hekko koło 80 zł. W pierwszym roku domena jest za darmo.
Później płacisz za przedłużenie koło 50 zł.
gonsik

Postautor: markiszon » 13 stycznia 2016, 17:08

Stronkę można postawić za kilkaset złotych. Jeśli chodzi o hosting - dobrze piszecie. Może kosztować więcej niż sama strona, ale dobrą usługę realnie kupuje się już za kilkadziesiąt złotych rocznie. Kwestia tylko taka, co powinien posiadać ten hosting, jakiego ruchu się spodziewacie na serwisie.
markiszon

Postautor: peper » 6 czerwca 2016, 16:30

KOnto dzielone w Hekko to 80 zł z domeną PL, więc śmieszne grosze. A na takim jednym koncie można na spokojnie postawić nawet kilka takich serwisów, więc w czym problem? Po prostu usługi mają być dobrane stabilnie, nie mają być byle jakie i wtedy będzie w porządku.
peper

Postautor: merma » 18 sierpnia 2016, 12:58

VPSa to się bierze dopiero wtedy, gdy ma to większy sens. Tzn. serwisy muszą być mocno obciążone - jeśli stawiasz tam byle jaką stronkę, która przynajmniej na razie nie ma ruchu, to tylko tracisz kasę, bo nie wykorzystasz nawet procenta możliwości, jakie ten serwer - zapewniam.
merma

Postautor: etry » 9 kwietnia 2017, 10:38

to zalezy, u początkującego informatyka to nawet od 1000 złotych do 5 tysięcy :)
etry
Nowy

Postautor: nnn » 30 maja 2017, 17:44

śmierć za śmierć , jeśli to przeczytasz Twoi rodzice umrą w ciągu 1 miesiąca. Nie wierzysz? - to dlaczego Krzysztof - 36 lat umarł 25 Grudnia - powodu nie określili.Możesz tego uniknąć wysyłając to na 25 pytań. Sorki , ale nie chce ryzykowac
nnn

Postautor: atp » 7 czerwca 2017, 12:28

Bez podania szczegółów to trochę tak jakby zapytać jaki jest koszt samochodu ;)
Projektujemy nowoczesne strony www które cieszą oko i są przyjazne dla portfela!
atp
Nowy

Postautor: diablin » 20 lipca 2017, 08:34

w zależności czy jest to CMS, czy landing page w html. Z reguły od 500 do 2500 :) można i drożej.
diablin
Nowy

Wróć do Inne