Strona 1 z 1

Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 27 czerwca 2014, 12:03
autor: Ritta
Gdzie jest jaka dobra i w miare tania pożyczka na komputer lub laptopa?
Czy ktoś brał w ostatnim czasie taką pożyczkę i może polecić jakąś firmę pożyczkową?

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 2 lipca 2014, 08:05
autor: janinna
Dzięki, poleca, to dobra pożyczka na komputer :)

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 14 lipca 2014, 08:49
autor: kustek
Polecam, szybka i bez problemu udzielona pożyczka na laptopa.
Polecam :)

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 31 lipca 2014, 08:38
autor: pożyczka
Myślę, że maks 20% - praktycznie jak w Banku

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 7 października 2014, 15:25
autor: pampo
Oni mają bazę ofert kredytów - Górnośląskie Towarzystwo Finansowe. To doradca, głównie kredyty gotówkowe więc na pewno dostaniesz aktualną ofertę. W tej branży wciąż pojawiają się nowe promocje, żeby dostać kredyt trzeba z tym być na czasie...

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 6 maja 2015, 13:51
autor: jatek
Jeśli to nie jest wysoka kwota to przecież macie np. firmy pożyczkowe z darmowymi pierwszymi pożyczkami. Najlepszy przykład macie w takim AlfaKredyt, gdzie faktycznie dają w pierwszej pożyczce 1000 zeta bez odsetek, ale też trzeba to oddać w terminie 30 dni, aby faktycznie było darmowe.

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 8 maja 2015, 16:19
autor: DanielK
Najlepiej to zamiast pakować się w pożyczki, pochodź 2-3 miesiące do pracy i obejdzie się bez pożyczek.

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 15 maja 2015, 13:45
autor: kaszin
Ale są takie sytuacje, że musisz mieć teraz tą kasę, a nie za 2-3 miesiące. I akurat przy tych darmowych pożyczkach, choćby tej w ALfaKredyt to ma sens - bo po tym miesiącu pracy masz z czego to oddać.

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 3 czerwca 2015, 17:58
autor: Milka123
No i warto poszukac gdzie ten wymarzony laptop jest w najbardziej atrakcyjnej cenie. Z tego co słyszałam to na electro.pl jest i wybór duzy i ceny fajne :)

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 23 czerwca 2015, 00:12
autor: trez
Nie rozumiem po co się zadłużać, nie lepiej wciąż na raty ? Przecież jest mniejsze oprocentowanie i jakoś tak korzystniej, ja brałem lodówkę na raty na avans.pl ale wiem że mają tam laptopy i wogóle szeroki asortyment, zobacz obejrzyj popytaj

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 21 września 2015, 05:36
autor: lichwia
Świadome pożyczanie

Przy pożyczaniu pieniędzy powinniśmy pamiętać, że nie sztuką jest pożyczyć, ale oddać dług z odsetkami w terminie oraz bez nadwyrężania budżetu domowego.

Dokładnie się zastanów
Gdy potrzebujemy dodatkowych środków natychmiast, bądź posiadamy złą historię kredytową przeze co banki nie chcą udzielić nam pożyczki, możemy udać się do prywatnych instytucji finansowych. Przy zaciąganiu pożyczki powinniśmy przeanalizować naszą sytuacją finansową, tzn. musimy sprawdzić, czy stać nas na pożyczenie pieniędzy.
Przed udaniem się do placówki, w celu złożenia wniosku o pożyczkę powinniśmy mieć gwarancję przed samym sobą, że do tej pory potrafiliśmy zbilansować nasz budżet domowy oraz że nadal będzie potrafili to robić, gdy dojdzie do niego zobowiązanie spłaty pożyczki.

Bardzo ważnym jest, aby kontrolowanie budżetu domowego weszło nam w nawyk. Za umiejętność może nam się przydać nie tylko przy zaciąganiu kredytu, ale również na co dzień. Bieżąca kontrola wpływów i wydatków pozwoli na podejmowanie bardziej świadomych i odpowiedzialnych decyzji konsumenckich. W praktyce oznacza to, że powinniśmy brać pod uwagę również naszą przyszłą kondycję finansową, tzn. spróbować przewidzieć, czy w przyszłości nasza sytuacja finansowa nie ulegnie pogorszeniu. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie przewidzieć pewnych zdarzeń losowych, jak choroba czy utrata pracy, ale powinniśmy być wyczuleni na pewne sygnały, które mogą świadczyć o prawdopodobieństwie pogorszenia naszej sytuacji materialnej czy życiowej.
Porównuj oferty pożyczkowe
Kolejnym krokiem w podjęciu decyzji o zaciągnięciu zobowiązania powinna być dogłębna analiza ofert instytucji finansowych. Bardzo ważne jest, by wiedzieć, jakiego rodzaju pożyczkę zaciągamy, znać jej koszt i przepisy prawne, które ją regulują. Porównując oferty, nie powinniśmy sugerować się oprocentowaniem podanym na plakatach czy ulotkach reklamowych, gdyż jest to zazwyczaj oprocentowanie nominalne. Znacznie bardziej wiarygodnym miernikiem jest oprocentowanie rzeczywiste, które obejmuje oprocentowanie nominalne, prowizje i opłaty. Musimy również pamiętać, iż niektóre produkty finansowe są ubezpieczone, co również podnosi koszt kredytu lub pożyczki.

Wszystkie wymienione elementy składają si ę na całkowity koszt kredytu, który z punktu widzenia kredytobiorcy jest najważniejszy. W razie wątpliwości lub trudności w analizie ofert możemy zwrócić się do profesjonalnych doradców finansowych.
Strzeż się wpadnięcia w spiralę zadłużenia
Praktyka wskazuje, że im mniej przemyślana i świadoma decyzja o zaciągnięciu zobowiązania, tym poważniejsze konsekwencje w przyszłości. Brak analizy swojej bieżącej i przyszłej sytuacji finansowej może doprowadzić do tzw. spirali zadłużenia. Oznacza to, że zaciągamy kolejne zobowiązania, w celu uregulowania już istniejących. W skrajnych przypadkach prowadzi to do wykluczenia społecznego i życia „za minimum”. Zjawisko nadmiernego zadłużenia jest niestety coraz częściej spotykane w polskiej rzeczywistości.
Pamiętajmy, że decyzja o zaciągnięciu zobowiązania ma znaczący wpływ na nasze życie, więc podejmujmy ją świadomie i odpowiedzialnie.

żródło: https://lichwiarze.pl/

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 20 grudnia 2016, 00:05
autor: Gość

Re: Pożyczka na komputer/laptopa

Post: 22 grudnia 2016, 12:38
autor: emilia-plater
To żadna pomoc, ale uważam, że póki nie trzeba brać pożyczki, to nie warto. Akurat komputer i laptop są takimi sprzętami, że poradzimy sobie z zebraniem na nie kasy :-)