Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19360) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Jakie książki mozecie polecić?

Jakie książki mozecie polecić?

Postautor: Koneserka » 5 października 2006, 20:38

Nie mam co czytać aktulanie, w bibliotece wszystkie bestsellery wyporzyczone, albo pochowane i trzeba znać tytuły aby kobiety wyszukały w katalogu. Ostatnio przeczytałam "Zupę z granatów" (dzisiaj skończyłam) i zmierzam przeczytać:
1. "Historyk" E. Kostova
2. "Pachnidło" Suskid
3. "Cień wiatru" Zafon
4. "Kelnerka" M. Nathan

co możecie polecić???
Koneserka

Postautor: Mario » 7 listopada 2006, 21:45

Jezeli lubisz thilery to moge ci polecic ksiazki super autorki:Erica Spindler . Mam w swojej kolekcji pare jej ksiazek a moja ulubiona to "Ukarac zbrodnie" inne jej ksiazki to "Petla", "W milczeniu".Fajna jest tez "Wizjonerka", ale to juz inny autor.Jezeli lubisz ksiazki ktore byly przedstawione jako film to polecam "RAMBO Pierwsza krew" Davida Morrella. Nie pacz na to ze to bylo w telewizji i na to ze film mogl ci sie nie podobac . W ksiazce jest o wiele wiecej watkow niz w filmie , a koncowka jest zupelnie inna niz w filmie.Warto przeczytac.Mpge ci tez polecic ksiazke Dorothy Uhnak "Policjanci"ktora opowiada o trzech pokoleniach rodziny O'Maleyow i wszycy od dziadka po wnuka sa policjantami.Moge dodac ze w ksiazce jest troche erotyzmu, moze troche wiecej niz troche. Pozdro.Milego czytania.
Mario

Postautor: Gość » 6 stycznia 2007, 17:41

Julio Cortazar i Jostein Gaarder. Moi literaccy bogowie. Mogę powiedzieć tylko jedno, że koniecznie trzeba chociaż spróbować ich twórczości ^_~
Gość

Postautor: wiem co mowie ;) » 19 stycznia 2007, 21:54

1. "kwiaty na poddaszu" Virginia C.Andrews (jak sie komuś spodoba są dalsze części o losach Dollangerów, naprawde polecam chociaz raczej dla bab,bo ja ryczałam jak bóbr na każdej części :P ;))

2. "Sprzedane" Betty Mahmoody, na podstawie relacji Zany Muhsen. Historia prawdziwa to jest :P

3. "ja, Phoolan Devi, królowa bandytów" nie pamietam autora, ale wiem ze to na podstawie relacji głownej bohaterki

4. "Geisha z Gion" , nie mylic z ukoloryzowanym pod publike "wyznaniem gejszy", tutaj są napisane relacje z życia najsłynniejszej gejszy XXw.

5. "Sophie" oraz "Ćpun" Guy Burt

6. "ono" Doroty Terakowskiej

7. "Zespoły napięć" Janusz L.Wiśniewski (jest to taki zbior opowiadań, ale naprawde boskie.. I raczej dla dzewczyn ;) Lekturka króciutka, a naprawde w każdym z tym opowiadań idzie się poprostu że tak powiem zatracić.. Boskie, naprawde..)

8. "Dawca" L. Lowry (zmieniła cały mój wizerunek ludzkiego społeczeństwa, na swój sposob mnie przeraziła, ale mimo wszystko mój faworyt)

No, to by było kilka z książek, które wywarły na mnie w życiu jakiś wpływ :P Gorąco polecam :P
wiem co mowie ;)

''Moralność Pani Dulskiej'' - Gabrieli Zapolskiej , recenzja

Postautor: Schizol » 1 maja 2007, 11:34

To książka o antymoralnej babie Anieli Dulskiej , która zatruwała życie najbliższym . Ona swojemu mężowi wydzielała pieniądze i cygara , swoje nastoletnie córki ubierała jak małe dziewczynki . Wielka właścicielka kamienicy - Aniela Dulska wynajmowała mieszkanie kobiecie lekkich obyczajów a wyrzuciła porządną lokatorkę , która o mało nie popełniła samobójstwa . Dla Dulskiej było lepiej , kiedy jej syn romansował ze służącą , bo dzięki temu swojego popędu nie musiał rozładowywać w agencjach towarzyskich narażając siebie na choroby weneryczne . Podsumowując : Jest to tragikomedia .
Schizol

Postautor: Polly » 9 maja 2007, 21:06

Koniecznie "My, dzieci z dworca ZOO"!!! Chyba najlepsza książka jaką kiedykolwiek przeczyatłam, a przeczytałam niemało.:)
Polly

Postautor: Sylwia 25 » 30 sierpnia 2007, 12:44

Czytam nałogowo. nie wyobrażam sobie życia bez książek. Dzięki nim przenoszę się w zupełnie inny świat, z dala od problemów dnia codziennego. żyję życiem bohaterów czytanej książki. polecę wam kilka świetnych książek:
1."Mozaika" Soheir Khashoggi. Porywająca opowieść o sile rodzicielskiej miłości.
2."Cud równowagi" Lucia Etxebarria
3. "Pożegnanie z Gemmą" Katy Gardner
4."Oksana" Włodzimierz Odojewski
5. "Słony smak miłosci" Benoite Groult
6. " Spóźnieni kochankowie" William Wharton. najpiękniejsza książka jaką w życiu czytałam. Strasznie się spłakałam.
Wszystkie te książki są dostępne w bibliotece na ul. Dworcowej
Pozdrawiam
Sylwia 25

Postautor: boogiwoogi » 28 września 2007, 19:34

Żywioł ognia - Nelson DeMille - to ostatnie co czytałem. Naprawdę świetna książka. Zabawna ale i poważna. Skłania do refleksji ale też pozwala się odprężyć. :)
boogiwoogi

Postautor: sławek » 6 listopada 2007, 20:11

A ja polecam "Kłamstwa Locke'a Lamory" Scotta Lyncha.

Połączenie fantasy i dobrego mocnego thrillera. Opowieść o złodziejskim życiu, o wielkiem przekręcie, o przyjaźni, o zdradzie i zemście po latach. Jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałem.
sławek

Postautor: Gość » 7 listopada 2007, 17:18

Polly swietna jest także ,,my rodzice dzieci z dworca centralnego". Naprawde gorąco polecam każdemu, a w szczególności tym co przeczytali ,,my dzieci z dworca zoo"
Gość

Postautor: AnkaM. » 2 grudnia 2007, 15:09

Też ostatnio przeczytałam Kłamstwa. Świetne poczucie humoru (jesli ktoś czytał Sapkowskiego i mu się podobało to na pewno i to mu się spodoba). Bardzo realistyczne postacie i świetnie naszkicowany świat Camorry.
AnkaM.

Postautor: sławek » 3 grudnia 2007, 05:03

AnkaM., a wiesz, że "Kłamstwa Lockea Lamory" są pierwszym tomem sagi? W sumie ma być 7 części o przygodach Niecnych Dżentelmenów. Kolejna powieść z tej serii "Red Seas Under Red Skies" już się pokazała:)
sławek

Postautor: AnkaM. » 3 grudnia 2007, 14:56

Naprawdę? Nawet nie wiedziałam że to saga? Czy druga część już po polsku wyszła?
AnkaM.

Postautor: kocur » 4 marca 2011, 18:27

Z książek, jakie ukazały się w zeszłym miesiącu, gorąco polecam książkę młodzieżową napisaną przez Wendelin Van Draanen "Dziewczyna i chłopak wszystko na opak".
Jest świetna;-)
kocur

Postautor: Gość » 15 października 2011, 18:45

Z fantasy polecam "Dar" Alison Croggon. Jest Super!
Gość

Następna

Wróć do Książki i komiksy