WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

przełącz na widok klasyczny
Odpowiedz

saga ''Zmierzch''

16 kwietnia 2009, 20:05

co powiecie o sadze ''Zmierzch'' ?
w skład wchodzą książki :
- Zmierzch
- Księżyc w nowiu
- Zaćmienie
- Przed świtem

Mnie osobiście się bardzo podoba.

14 lipca 2009, 22:19

Czytałam wszystkie po kilka razy - rewelacyjne! Polecam również wersję Zmierzchu widzianą oczyma Edwarda :)

28 lipca 2009, 22:55

Tak, saga Zmierzchu rewelacja! Książki fantasty to wogóle wypas :P Zmierzch czytałam sporo razy, a co do Zmierzchu widzianego oczami Edwarda to też świetne, ale szkoda tylko ze jest 12 rozdziałów a nie wiecej :P

27 sierpnia 2009, 19:50

Czytałam i nienawidzę całym moim smolistym serduszkiem.

1 września 2009, 20:36

Przeczytałam "Zmierzch" i "Księżyc w nowiu". Świetne książki. Niestety nie mam pozostałych tomów :(((( Może ktoś się orientuje czy jest szansa na ich wypożyczenie w jakiejś bibliotece w Koninie? Z góry dziękuję za info :))

30 grudnia 2009, 19:27

czytałam wszystkie części i bardzo mi się podobały, lepsze niż film są. ja osobiście zrobiłam błąd bo najpierw obejrzałam film potem przeczytałam.

7 marca 2011, 17:01

Ksiazki jak najbardziej; natomiast ekranizacje... ehm... szkoda slow ... Zupelnie nie oddaja tego co jest w ksiazce, nie odzwierciedlaja duszy bohaterow, sa plytkie, zbyt proste (jakby rezyser bal sie postawic poprzeczke troszke wyzej) i brakuje im klimatu - oryginalnego, niepowtarzalnego klimatu, ktory mamy w ksiazkach.

Re: saga ''Zmierzch''

3 listopada 2014, 21:33

Czytałam. Saga jest przerażająca, jeśli do człowieka dotrze, że nie opowiada o wielkiej miłości, a o toksycznym związku z kompletnym psychopatą-stalkerem i mordercą. Włos jeży na głowie. "Idealny" Edward terroryzujący swoją ładnie pachnącą "miłość".
Ostatnio zmieniony 16 marca 2016, 13:19 przez Szefpalmira97, łącznie zmieniany 2 razy

Re: saga ''Zmierzch''

21 listopada 2014, 21:41

Ja czytałam i widziałam ekranizację tylko pierwszej części. Jak dla mnie to kompletna strata czasu...

Re: saga ''Zmierzch''

30 czerwca 2015, 10:25

Porażka... a czepiali się Harrego Pottera, że jakieś niewłaściwe treści wprowadza dzieciakom do głowy... a tutaj? Dylemat, z kim sie przespać? Z wampirem czy z wilkołakiem? Chore jakieś klimaty propagowane jeszcze szczególnie w takim wieku podatnym na sugestie... a potem snują sie takie pseudo emo po miastach i wyja do księżyca... :-(((((

Re: saga ''Zmierzch''

27 lipca 2015, 20:07

Czytałam wszystkie 4 części i bardzo mi się podobały, ale uważam że to zasługa autorki - podpasował mi jej styl pisania (przeczytałam później "Intruza" - dla mnie równie dobry jak zmierzch). Prosta historia o zakazanej miłości połączona ze światem fantasy, i wg mnie tak powinno się to widzieć, a nie gadać że to ****** historia o wampirach :/

Re: saga ''Zmierzch''

21 czerwca 2016, 10:41

Udało mi się przebrnąć przez I tom.
Dla mnie klasa tej książki, to po prostu "50 twarzy Greya" w wydaniu młodzieżowym - taki sam badziew :/
Dobra książka o wampirach to "Wywiad z wampirem" Anne Rice, również sfilmowana. Sam "wywiad..." jest częścią Kronik Wampirów w skład, którego wchodzą: Wywiad z wampirem, Wampir Lestat, Królowa Potępionych, Opowieść o złodzieju ciał, Memnoch Diabeł, Wampir Armand, Merrick, Krew i złoto, Posiadłość Blackwood, Krwawy kantyk.

Re: saga ''Zmierzch''

21 czerwca 2016, 17:05

Przyznam, że przeczytałam, fajna lekka lektura i nic ponad to. Do przeczytania, odłożenia i zapomnienia. Językowo i fabularnie niestety wołało o pomstę do nieba, ale do przeżycia. Raz przeczytałam i mi wystarczy, do sagi raczej już nie wrócę.

Re: saga ''Zmierzch''

25 czerwca 2016, 18:59

Do dziś pamiętam jak kupiłam w księgarni matras swój pierwszy tom "Zmierzchu". Książka bardzo mi się podobała, byłam zauroczona tą historią. Teraz po latach, pewnie zauważyłabym błędy jakie robiła pisarka. Ale najważniejsze, że dobrze wspominam ten tytuł.
Odpowiedz