WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

przełącz na widok klasyczny
Odpowiedz

Książki S. King'a

23 sierpnia 2012, 13:04

Hej. :) Czy ktoś z was czytuje powieści wspomnianego wyżej autora. Może polecacie któreś? Ostatnio czytałam '' Rękę mistrza '' i zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. To pierwsza książka autorstwa King'a jaka wpadła mi w ręce i mam nadzieję, że nie ostatnia.

Re: Książki S. King'a

24 sierpnia 2012, 04:12

czytałem parę, nawet obejrzałem ekranizację ale urzeczony nie jestem. "Misery" było ok.

Re: Książki S. King'a

24 sierpnia 2012, 12:49

No raczej styl tego autora do uniesień nie doprowadzi, ale ogólnie pisze ciekawie i ma niezłe pomysły. ;)

Re: Książki S. King'a

27 marca 2013, 22:34

Łowca snów polecam :) świetna

Re: Książki S. King'a

28 marca 2013, 14:37

czytałam jedną książkę "TO" i z trudem dobrnęłam do końca

Re: Książki S. King'a

7 czerwca 2013, 20:43

Witam King jest ok. Polecam Carrie, Zielona Mila, zbiór opowiadań Wszystko jest względne.A tak wogóle cenie go za różnorodność gatunkową :)

Re: Książki S. King'a

5 sierpnia 2013, 09:41

Ja polecić mogę Lśnienie, Zieloną milę i Misery - świetne książki.

Re: Książki S. King'a

9 listopada 2014, 17:18

A ja z mojej strony klasyczną Carrie (książka, która dała mu sukces), Skazani na Shawshank (nikomu prezentować nie trzeba), Pod kopułą (wielkich rozmiarów, ale wspaniała kniga), Rok Wilkołaka (niesamowite i takie inne). Również klasyka - Christine...

Re: Książki S. King'a

21 listopada 2014, 21:37

Ja czytałam tylko "Lśnienie" i zbiór opowiadań "Czarna bezgwiezdna noc". To nie są powieści dla mnie.

Re: Książki S. King'a

30 marca 2015, 13:12

Lśnienie i Carrie są na mojej półce z książkami już od dawna. To było moje pierwsze książki tego autora. Ostatnio dołączyły do nich również " Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści" oraz "Czarna bezgwiezdna noc". Uwielbiam też oglądać ekranizacje książek Stephena Kinga, chociaż mało która oddaje w pełni wartość książki.

Re: Książki S. King'a

30 czerwca 2015, 10:22

King jest MISTRZEM!!!!! Nie było i nie będzie juz takiego pisarza tej klasy, chyba że jego syn, Joe Hill :-) nie wiem, jak możecie tak bez emocji pisać o jego książkach!! Ja przeczytałam wszystkie dosłownie i mogę z ręką na sercu napisać, że tylko dwie były słabsze, ale i tak o niebo lepsze, niż większość książek innych autorów... to mój ukochany pisarz!!!

Re: Książki S. King'a

2 lipca 2015, 11:27

teraz zostało wznowione wydanie pierwszych opowiadań Kinga - Nocna zmiana:-) Zawiera 20 mrożących krew w żyłach opowiadań, nawiązujących do klasyki horroru. Ich bohaterami są ludzie zwyczajni, przeciętni Amerykanie, którzy nagle doświadczają niezwykłych zjawisk. Siedem opowiadań z „Nocnej zmiany” zekranizowano.
Polecam:-)

Re: Książki S. King'a

6 lipca 2015, 13:05

Moją ulubioną książką Kinga jest "Miasteczko Salem". Polecam :)

Re: Książki S. King'a

25 lipca 2015, 18:03

Ogólnie nie czytam tego gatunku książek, ale myślę: wszyscy go polecają to warto przeczytać choć jedną. No i S. King zrobił na mnie ogromne wrażenie! Jak na razie " Miasteczko Salem" i "Cmętarz zwieżąt" zostały przeczytane i pozostawiły ślad w mej pamięci. King świetnie pobudza wyobraźnie autora dzięki czemu jego książek nie da się przeczytać i tak po prostu zapomnieć o czym były (mam tak z obyczajowymi - "lekkimi" książkami). Na pewno przeczytam więcej mimo że mam po tych książkach koszmary:P

Re: Książki S. King'a

6 sierpnia 2015, 21:22

Kinga czytałem jeszcze w szkole i lubię sobie czasem do niego wrócić. Podobało mi się zwłaszcza "Lśnienie", "Misery" - warto zobaczyć ekranizację, jeśli ktoś nie widział, według mnie jest świetna, co jeszcze: "Miasteczko Salem". King pisze na przyzwoitym poziomie, nie jest to może bardzo ambitna proza, ale też nic w rodzaju tanich czytadeł klasy B.
Odpowiedz