Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19301) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zajezdnia autobusowa MZK była otwarta dla p ... (0)Wykorzystali wszystko, co mieli. Wyjazdowa wygrana ... (0)

Jakie kryminały?

Re: Jakie kryminały?

Postautor: ciapek111 » 27 stycznia 2015, 11:52

Z pewnością mogłabym polecić kryminały Cobena oraz Deavera. Nie jestem fanką tego gatunki, lecz tych dwóch autorów całkowicie podbiło moje serce.
ciapek111
Zaawansowany

Postautor: bertys » 24 kwietnia 2015, 10:50

Dlaczego nikt nie wspomniał o ojcu Chrzestnym. Książka obowiązkowa do przeczytania. Nie ma żadnego lepszego kryminału. Kto go nie czytał to musi przeczytać. Te co polecacie są fajne ale drugorzędne w porównaniu z tym moim ulubionym Ojcem Chrzestnym, przeczytacie i dacie mi rację.
bertys
Nowy

Postautor: goginga » 2 maja 2015, 22:36

Ja tam widzę ostatnio zachwyt ludzi nad Mrozem i jego kryminałem który nazywa się jak dobrze pamiętam kasacja - nie wiem nie czytałam ale z tego co czytałam na forach i w grupach o książkach to nie znalazłam osoby, której by się ta książka nie spodobała.
goginga
Nowy

Postautor: irelia » 6 maja 2015, 10:25

Polecam kryminały Mary Higgins Clark, szczególnie "Nie ma jak w domu" i "Gdzie teraz jesteś?".
irelia
Nowy

Postautor: Cezir768 » 30 czerwca 2015, 10:20

Susan Hill. Zagubieni w mroku dusz, tom 1 i 2
Enigmatyczny, zamknięty w swojej samotności inspektor Serrailler staje wobec zagadki porwań kolejnych dzieci w cichym Lafferton… Pierwszy zaginął rok temu kilkuletni chłopiec (Ludzie czystego serca). Śledztwo nie daje rezultatów. Zawodzą doświadczeni kryminolodzy i subtelne psychologiczne metody. Sprawca pozostaje nieznany. W końcu przypadek naprowadza Serraillera na trop porywacza…To, co odkrywa, nie mieści się w żadnych kronikach policyjnych ani rejestrach psychiatrów...
Inspektor Serrailler schwytał porywacza dzieci. Ale brutalna przemoc raz jeszcze wkracza do cichego Laff erton. Serrailler musi zmierzyć się ze sprawą, w której winę i niewinność dzieli cienka granica, a rozpacz prowadzi do obłędu. Ofi arą może być jedyna kobieta, która zdołała przełamać jego dystans. I zbliżyć się do niego bardziej niż ktokolwiek...
Cezir768
Nowy

Postautor: dorota88 » 2 lipca 2015, 11:29

Camilla Läckberg. Pogromca lwów :-)
Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Patrik Hedström otrzymuje powiadomienie o wypadku, gdy już wiadomo, że potrącona dziewczyna to Victoria, która cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej. Okazuje się, że padła ofiarą okrutnych zabiegów, co gorsza, nie tylko ona.
dorota88
Nowy

Postautor: Jura799 » 25 lipca 2015, 17:53

Polecam trylogię Millennium Larssona i wszystkich autorów skandynawskich, potrafią naprawdę dobrze pisać i dosyć ostro, przynajmniej według mnie. Wcześniej Coben był moim idolem ale to dużo "łagodniejsze" kryminały. Może dlatego takie wrażenie zrobił na mnie Larsson. Każdy ma inne upodobania ;)
Jura799
Nowy

Postautor: BetkaKredka » 29 lipca 2015, 20:00

Z kryminałów serdecznie polecam brytyjskiego autora Iana Rankina i cykl książek z Johnem Rebusem, naprawdę przyjemnie się to czyta :)
BetkaKredka
Nowy

Postautor: Frogiotyk » 31 lipca 2015, 22:01

A ja mogę polecić kryminały nieco już zapomnianego Chandlera i jego np. "Żegnaj laleczko" albo "Kłopoty to moja specjalność" bohaterem tych historii jest prywatny detektyw Marlowe, cynik, samotnik, czasami grający nie fair. Akcja to amerykańskie lata 30 i 40, klimat retro, ale bardzo fajnie się to czyta :)
Frogiotyk
Nowy

Postautor: fejri » 5 sierpnia 2015, 17:15

Antologie polecam - Ciemna strona:-)
Morderstwo, tajemnica, suspens i szwedzcy mistrzowie kryminału – od Åke Edwardsona, przez duet Mankell–Nesser, po Stiega Larssona! Utwory duetów Sjöwall-Wahlöö oraz Mankell-Nesser, niepublikowane opowiadania Åke Edwardsona, Åsy Larsson czy Stiega Larssona, literacki debiut wieloletniej towarzyszki Stiega, architektki – Evy Gabrielsson, i tekst niekojarzonej z literaturą kryminalną, najwybitniejszej szwedzkiej pisarki Sary Stridsberg – zebrane w jednym tomie!Od klasycznych procedurals, pokazujących przebieg śledztwa, poprzez opowiadania prowadzone z punktu widzenia mordercy lub ofiary, aż po opowieści grozy, sensację, utwory psychologiczne, żarty literackie, a nawet science fiction.
fejri
Nowy

Postautor: detapolska » 22 stycznia 2016, 12:05

Trzymające w napięciu, jednak dość brutalne są książki grahama masterton. A ostatnio przeczytałem jednym tchem: Księga Zmarłych - Patricia Cornwell. Polecam
detapolska
Nowy

Postautor: Moniaszko » 26 stycznia 2016, 15:51

Polecam " Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", bardzo wciągający kryminał.
Moniaszko
Nowy

Postautor: Siatka33 » 19 lutego 2016, 22:24

Kryminały Agathy Christie są najlepsze. Wciągająca i ciekawa fabuła wymagająca myślenia oraz zaskakujące zakończenie to ich znaki rozpoznawcze.
Siatka33
Nowy

Postautor: Azalea » 20 lutego 2016, 20:09

Tylko Agatha Christie. I wszystkie ksiązki jej.
Azalea
Nowy

Postautor: logini9 » 22 lutego 2016, 22:02

Potwierdzam. kryminały to tylko A. Christie.
logini9
Nowy

Następna

Wróć do Książki i komiksy