Strona 1 z 3

Re: Jakie kryminały?

Post: 27 stycznia 2015, 11:52
autor: ciapek111
Z pewnością mogłabym polecić kryminały Cobena oraz Deavera. Nie jestem fanką tego gatunki, lecz tych dwóch autorów całkowicie podbiło moje serce.

Re: Jakie kryminały?

Post: 24 kwietnia 2015, 10:50
autor: bertys
Dlaczego nikt nie wspomniał o ojcu Chrzestnym. Książka obowiązkowa do przeczytania. Nie ma żadnego lepszego kryminału. Kto go nie czytał to musi przeczytać. Te co polecacie są fajne ale drugorzędne w porównaniu z tym moim ulubionym Ojcem Chrzestnym, przeczytacie i dacie mi rację.

Re: Jakie kryminały?

Post: 2 maja 2015, 22:36
autor: goginga
Ja tam widzę ostatnio zachwyt ludzi nad Mrozem i jego kryminałem który nazywa się jak dobrze pamiętam kasacja - nie wiem nie czytałam ale z tego co czytałam na forach i w grupach o książkach to nie znalazłam osoby, której by się ta książka nie spodobała.

Re: Jakie kryminały?

Post: 6 maja 2015, 10:25
autor: irelia
Polecam kryminały Mary Higgins Clark, szczególnie "Nie ma jak w domu" i "Gdzie teraz jesteś?".

Re: Jakie kryminały?

Post: 30 czerwca 2015, 10:20
autor: Cezir768
Susan Hill. Zagubieni w mroku dusz, tom 1 i 2
Enigmatyczny, zamknięty w swojej samotności inspektor Serrailler staje wobec zagadki porwań kolejnych dzieci w cichym Lafferton… Pierwszy zaginął rok temu kilkuletni chłopiec (Ludzie czystego serca). Śledztwo nie daje rezultatów. Zawodzą doświadczeni kryminolodzy i subtelne psychologiczne metody. Sprawca pozostaje nieznany. W końcu przypadek naprowadza Serraillera na trop porywacza…To, co odkrywa, nie mieści się w żadnych kronikach policyjnych ani rejestrach psychiatrów...
Inspektor Serrailler schwytał porywacza dzieci. Ale brutalna przemoc raz jeszcze wkracza do cichego Laff erton. Serrailler musi zmierzyć się ze sprawą, w której winę i niewinność dzieli cienka granica, a rozpacz prowadzi do obłędu. Ofi arą może być jedyna kobieta, która zdołała przełamać jego dystans. I zbliżyć się do niego bardziej niż ktokolwiek...

Re: Jakie kryminały?

Post: 2 lipca 2015, 11:29
autor: dorota88
Camilla Läckberg. Pogromca lwów :-)
Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Patrik Hedström otrzymuje powiadomienie o wypadku, gdy już wiadomo, że potrącona dziewczyna to Victoria, która cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej. Okazuje się, że padła ofiarą okrutnych zabiegów, co gorsza, nie tylko ona.

Re: Jakie kryminały?

Post: 25 lipca 2015, 17:53
autor: Jura799
Polecam trylogię Millennium Larssona i wszystkich autorów skandynawskich, potrafią naprawdę dobrze pisać i dosyć ostro, przynajmniej według mnie. Wcześniej Coben był moim idolem ale to dużo "łagodniejsze" kryminały. Może dlatego takie wrażenie zrobił na mnie Larsson. Każdy ma inne upodobania ;)

Re: Jakie kryminały?

Post: 29 lipca 2015, 20:00
autor: BetkaKredka
Z kryminałów serdecznie polecam brytyjskiego autora Iana Rankina i cykl książek z Johnem Rebusem, naprawdę przyjemnie się to czyta :)

Re: Jakie kryminały?

Post: 31 lipca 2015, 22:01
autor: Frogiotyk
A ja mogę polecić kryminały nieco już zapomnianego Chandlera i jego np. "Żegnaj laleczko" albo "Kłopoty to moja specjalność" bohaterem tych historii jest prywatny detektyw Marlowe, cynik, samotnik, czasami grający nie fair. Akcja to amerykańskie lata 30 i 40, klimat retro, ale bardzo fajnie się to czyta :)

Re: Jakie kryminały?

Post: 5 sierpnia 2015, 17:15
autor: fejri
Antologie polecam - Ciemna strona:-)
Morderstwo, tajemnica, suspens i szwedzcy mistrzowie kryminału – od Åke Edwardsona, przez duet Mankell–Nesser, po Stiega Larssona! Utwory duetów Sjöwall-Wahlöö oraz Mankell-Nesser, niepublikowane opowiadania Åke Edwardsona, Åsy Larsson czy Stiega Larssona, literacki debiut wieloletniej towarzyszki Stiega, architektki – Evy Gabrielsson, i tekst niekojarzonej z literaturą kryminalną, najwybitniejszej szwedzkiej pisarki Sary Stridsberg – zebrane w jednym tomie!Od klasycznych procedurals, pokazujących przebieg śledztwa, poprzez opowiadania prowadzone z punktu widzenia mordercy lub ofiary, aż po opowieści grozy, sensację, utwory psychologiczne, żarty literackie, a nawet science fiction.

Re: Jakie kryminały?

Post: 22 stycznia 2016, 12:05
autor: detapolska
Trzymające w napięciu, jednak dość brutalne są książki grahama masterton. A ostatnio przeczytałem jednym tchem: Księga Zmarłych - Patricia Cornwell. Polecam

Re: Jakie kryminały?

Post: 26 stycznia 2016, 15:51
autor: Moniaszko
Polecam " Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", bardzo wciągający kryminał.

Re: Jakie kryminały?

Post: 19 lutego 2016, 22:24
autor: Siatka33
Kryminały Agathy Christie są najlepsze. Wciągająca i ciekawa fabuła wymagająca myślenia oraz zaskakujące zakończenie to ich znaki rozpoznawcze.

Re: Jakie kryminały?

Post: 20 lutego 2016, 20:09
autor: Azalea
Tylko Agatha Christie. I wszystkie ksiązki jej.

Re: Jakie kryminały?

Post: 22 lutego 2016, 22:02
autor: logini9
Potwierdzam. kryminały to tylko A. Christie.