Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19396) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Wasza jedna,jedyna,ukochana ksiazka

Re: Wasza jedna,jedyna,ukochana ksiazka

Postautor: saimon32 » 7 czerwca 2013, 20:46

Diuna Franka Herberta :)
saimon32

Postautor: Klio » 23 lipca 2013, 10:45

To pewnie śmieszne, ale Trylogia Sienkiewicza - dobre wspomnienia z dzieciństwa zostają na całe lata. A poza tym Sienkiewicz wielkim pisarzem był.
Klio
Nowy

Postautor: nieczytamsienkiewi » 23 lipca 2013, 21:10

Klio pisze:To pewnie śmieszne, ale Trylogia Sienkiewicza - dobre wspomnienia z dzieciństwa zostają na całe lata. A poza tym Sienkiewicz wielkim pisarzem był.

był wielkim , ale chyba kiepem . Jego zgnuśniałe opowiastki obrazujące nie mniej gnuśne i niemoralne życie szlachcianych panów , mało ,że były strasznie nudne i jałowe to w dodatku odwracały uwagę od palących w tamtych okresie problemów i zniekształcały obraz polskiego życia . Znacznie bardziej cennym i oryginalnym pisarzem jest niewątpliwie Brzozowski , posiadający cechy wybitnego jak na gruncie polskim w tamtym okresie filozofa i społecznika . Jego powieść "Płomienie" jest do dziś uważana za pierwszą polską powieść polityczną . Gorąco polecam ją jak i jego rozprawki filozoficzne . Warto !

a to taki prztyczek w nos od Brzozowskiego do Sienkiewicza :
„klasyk warstwy znajdującej się w upadku; skończony przez swą ograniczoność; plastyk przez ślepotę; artysta przez bezwiedny egoizm; parodysta; klasyk polskiej ciemnoty i szlacheckiego nieuctwa”. Ot cały Sienkiewicz
nieczytamsienkiewi

Postautor: fruga » 5 sierpnia 2013, 09:40

Uwielbiam "Grę w klasy" Julio Cortazara.
fruga
Średniozaawansowany

Postautor: Katarzynag8 » 12 sierpnia 2014, 18:12

Uwielbiam czytać książki, moją ulubioną jest Mistrz i Małgorzata. Jednak by czytanie zawsze było komfortowe, trzeba sobie ku temu zapewnić odpowiednie warunki, czyli przede wszystkim oś
Ostatnio zmieniony 5 września 2014, 12:33 przez Katarzynag8, łącznie zmieniany 1 raz
Katarzynag8
Nowy

Postautor: zlotejablko » 27 sierpnia 2014, 11:57

Podróż do kresu nocy
zlotejablko

Postautor: KolosKaghatos » 4 września 2014, 10:04

Trudno wybrać mi jedną. Bardzo lubię polskie powieści historyczne. Tak, tak... Sienkiewicz i te sprawy :D
KolosKaghatos
Nowy

Postautor: Rasko » 4 listopada 2014, 16:36

Szefpalmira97 pisze:Och mam wybrać jedną? Tylko jedną? Jedną jedyną? To trochę tak jakby kazać wybrać matce ulubione dziecko. Może Zbrodnia i kara? Albo Buszujący w zbożu? Ale chyba stawiam na Carrie Stevena Kinga. Król horroru to król horroru.

król horroru to Lovecraft. King to może być conajwyżej jego giermkiem.
Rasko

Postautor: luneta » 21 listopada 2014, 21:40

Trudni wskazać tę jedną jedyną książkę. Jest nią chyba "Mistrz i Małgorzata" - czytałam kilka razy.
luneta
Średniozaawansowany

Postautor: Brooklyn » 19 grudnia 2014, 12:17

Władca Pierścieni :)
Brooklyn
Nowy

Postautor: paulinho » 26 grudnia 2014, 15:20

Uwielbiam książki Ricka Riordana, zawsze moją ukochaną jest jego najnowsza książka "Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona" :) :)
paulinho

Postautor: Lacresha93 » 29 grudnia 2014, 13:18

Nie wiem czy da się mieć jedną ulubioną książkę, ja tak nie potrafię w sumie. Mogę co najwyżej powiedzieć, że moim ulubionym autorem jest Sapkowski (chociaż minimalnie tylko wygrywa z Pilchem) i jego nieśmiertelny Wiedźmin.
Lacresha93
Nowy

Postautor: HENRIETTAUK1270 » 2 stycznia 2015, 16:46

Tak żeby jedna to się nie da, mam cztery. Pierwsza to Weronika postanawia umrzeć, jest to jedyna książka tego autora która lubię, ciekawa fabuła i zaskakujące zakończenie, druga to Fortepian o miłości ale nie tak jak zawsze, a trzecie to Forest Gump, a czwarta to Filadelfia kocham tę książkę.
HENRIETTAUK1270
Nowy

Postautor: MRRAYMONDE1060 » 5 stycznia 2015, 11:42

Ja to bardzo lubię czytać książki biograficzne przede wszystkim sportowców i to piłkarzy znanych. Jednak moja ulubiona książka jest pt 'Jesteś Bogiem'. Polecam każdemu bardzo dobrze opisana jest o składzie polskim kaliber 44. Pokazuje jak wtedy się ciężko żyło raperom.
MRRAYMONDE1060
Nowy

Postautor: janecki » 7 stycznia 2015, 17:13

Ja polecam każdemu książkę Benjamina Grahama "Inteligentny Inwestor" o inwestowaniu na giełdzie.
janecki
Nowy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Książki i komiksy