Dzisiaj jest środa 24 lutego 2021, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17671) SPORT FORUM FIRMY (5583) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 7oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Prezydent analizuje utworzenie zespołów prz ... (1)Krajobraz księżycowy na konińskich drogach osiedlo ... (1)

Wasza jedna,jedyna,ukochana ksiazka

Postautor: natalcia » 15 października 2006, 15:08

uwielbiam serie "zwierzenia Georgii Nicolson",ale moja ulubiona czesc to "Jak rozkochac w sobie kazdego chlopaka' wylewna.Kolejna propozycja to "zapalka na zakrecie" Siesickiej i druga czesc tej ksiazki "pejrzaz sentymentalny" Goraco polecam!
natalcia

Postautor: justyska162 » 18 października 2006, 16:07

"niebo montany" nora roberts
justyska162

Postautor: aa » 18 października 2006, 17:46

moja ulubiona ksiazka, ktora mnie wiele nauczyla to "PAMIETNIK NARKOMANKI"
aa

Postautor: Anecia » 24 października 2006, 12:53

moja ukochana ksiazka jest "ten obcy" Kornela Makuszyńskiego
Anecia

Postautor: Gość » 29 października 2006, 18:38

"oskar i pani roza" i "kwaiat sniegu i sekretny wachlarz" lisy lee.ta druga polecam wszystkim interesujacym sie kultura wschodu.
Gość

Postautor: mAwA » 11 listopada 2006, 14:47

Nie mogę tak po prostu wskazać jednej książki, ale chyba te najważniejsze, do których ciągle wracam i będę to robiła już zawsze to:
"Alchemik" P.Coelho
"Jezioro osobliwości" K.Siesicka
"Pamiętnik narkomanki" B.Rosiek
Pozdrawiam wszystkich, którzy nadal czytają i będą to robić już zawsze!!!
mAwA

Theo Richmond

Postautor: ona 25 » 17 listopada 2006, 19:56

Polecam przez duze "P" ksiazke "Uporczywe echo.Sztetl Konin-Poszukiwanie".Autor -Theo Richmond (dawniej jego nazwisko to Ryczke) to zyd koninskiego pochodzenia obecnie mieszka w Anglii(stad angielskobrzmiace nazwisko) , ktory postanowil poznac historie swojego rodzinnego miasta - Konina.Ksiazka jest niesamowita-autor umiescil w niej wszystkie informacje jakie udalo mu sie zdobyc na temat Konina-wspomnienia mieszkancow -dawnych i obecnych.Ksiazka opisuje sytuacje koninskich zydow od poczatku XXwieku poprzez dwie wojny swiatowe , holocaust w kontrascie do czasow niemalze wspolczesnych.Świetna lektura dla ludzi chcacych poszerzyc troszke horyzonty , dla ludzi z wyobraznia , no i trzeba troche lubic historie.Niesamowicie wciaga czyta sie ja jednym tchem , ale po przeczytaniu pozostaje niedosyt(przynajmniej u mnie)-jest wiele niewyjasnionych i zagadkowych spraw dotyczacych koninskich zydow i kazdy kto choc troche sie tym zainteresuje bedzie pewnie na wlasna reke "weszyl".Nie da sie jej strescic wiec zapraszam do lektury-naprwde wqarto poznac te historie.
Niestey ksiazka jest bardzo trudno dostepna-w Koninskich bibliotejkach jest bodajze kilka sztuk i to nawet nie do wypozyczenia tylko w czytelni , w ksiegarniach nie ma jej wogole ale napewno jesli ktos bedzie kiedys w jakims wiekszym miescie bez problemu dostanie ja w kazdym empiku.
Goraco polecam i zapraszam do lektury.
Theo Richmond "Uporszywe echo.Sztetl Konin-Poszukiwanie".
ona 25

Postautor: cwik » 16 stycznia 2007, 14:09

dla mnie "Forrest Gump" i "Gump i spółka" są genialne
"lekcje pana kuki"
"cień wiatru"
cwik

Re: Theo Richmond

Postautor: danl » 28 lutego 2007, 21:20

dokładnie !!!! super ksiązka !!!

ona 25 pisze:Polecam przez duze "P" ksiazke "Uporczywe echo.Sztetl Konin-Poszukiwanie".Autor -Theo Richmond (dawniej jego nazwisko to Ryczke) to zyd koninskiego pochodzenia obecnie mieszka w Anglii(stad angielskobrzmiace nazwisko) , ktory postanowil poznac historie swojego rodzinnego miasta - Konina.Ksiazka jest niesamowita-autor umiescil w niej wszystkie informacje jakie udalo mu sie zdobyc na temat Konina-wspomnienia mieszkancow -dawnych i obecnych.Ksiazka opisuje sytuacje koninskich zydow od poczatku XXwieku poprzez dwie wojny swiatowe , holocaust w kontrascie do czasow niemalze wspolczesnych.Świetna lektura dla ludzi chcacych poszerzyc troszke horyzonty , dla ludzi z wyobraznia , no i trzeba troche lubic historie.Niesamowicie wciaga czyta sie ja jednym tchem , ale po przeczytaniu pozostaje niedosyt(przynajmniej u mnie)-jest wiele niewyjasnionych i zagadkowych spraw dotyczacych koninskich zydow i kazdy kto choc troche sie tym zainteresuje bedzie pewnie na wlasna reke "weszyl".Nie da sie jej strescic wiec zapraszam do lektury-naprwde wqarto poznac te historie.
Niestey ksiazka jest bardzo trudno dostepna-w Koninskich bibliotejkach jest bodajze kilka sztuk i to nawet nie do wypozyczenia tylko w czytelni , w ksiegarniach nie ma jej wogole ale napewno jesli ktos bedzie kiedys w jakims wiekszym miescie bez problemu dostanie ja w kazdym empiku.
Goraco polecam i zapraszam do lektury.
Theo Richmond "Uporszywe echo.Sztetl Konin-Poszukiwanie".
danl

Postautor: Polly » 10 maja 2007, 16:05

Dużo książek mi się podobało, ale koniecznie przeczytaj "My, dzieci z dworca ZOO"!:)
Polly

Postautor: Martys » 12 maja 2007, 21:00

zgadzam sie z Cwikiem ... :) Forrest Gump jest najj ... :) I kolejna ksiazka z glebia, ktora wydaje si etypowo dla dzieci "Mały Książe" :)
Pozdrawiam
Martys

Postautor: OnaK » 24 czerwca 2007, 18:29

moja ulubiona ksiazeczka to oczywiscie //dzieci z bullerbyn// uwielbiam to ksiazke mimo ze byla omawiana w 2 klasie podstawowki ale jest swietna. milosnicy tej ksiazeczki laczcie sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OnaK

Postautor: Agata 23 » 3 lipca 2007, 17:35

Ja wszystkim gorąco polecam "Na wschód od Edenu". Warto przeczytać pomimo iż ma ponad 800 stron. Została nawet zekranizowana, jednak film nie oddaje istoty tej książki. Film jest godny uwagi ze względu na kreację Jamesa Deana. pozdrawiam :)
Agata 23

PoprzedniaNastępna

Wróć do Książki i komiksy