Dzisiaj jest środa 24 lutego 2021, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17667) SPORT FORUM FIRMY (5583) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 7oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Prezydent analizuje utworzenie zespołów prz ... (1)Krajobraz księżycowy na konińskich drogach osiedlo ... (1)

Wasza jedna,jedyna,ukochana ksiazka

Postautor: Gość » 19 listopada 2007, 21:30

Polecam!
1. "Eragon"
2. "Ptasiek"
3. "Pachnidło"
4. "Wyznania gejszy"
Książki w które uwielbiam... Szczególnie "Eragon" króluje świat magii przedstawiony jedna zupełnie inaczej niż w Potterze, polecam na długie jesienno- zimowe wieczory. :)[/u]
Gość

Postautor: HerrHoth » 6 grudnia 2007, 21:10

1. mistrz i małgorzata - m.bulhakow
2. proces - f.kafka
3. dzikowy skarb -k.bunsch
4. czerwony eryk
5. dzika kaczka-h.ibsen
HerrHoth

Postautor: Gość » 21 stycznia 2008, 00:40

"Mroczna Wieża" Stephena Kinga
"Wiedźmin" Sapkowskiego
"Władca Pierścieni" Tolkiena
no i HP
Gość

Postautor: NN » 5 lutego 2008, 01:06

Erich Maria Remarqe- "Łuk Triumfalny"
Emili Bronte- "Wichrowe wzgórza"
NN

...

Postautor: stara » 6 lutego 2008, 01:04

hmmmmmm nie jestem w stanie podac jednej ulubionej ksizaki , poniewaz tak na prawde kazda nia jest . w kazdej znalazlam cos co odcisnelo slad w mojej glowie nawet w tych na pozor nieciekawych. tak wiec nie szufladkujmy ksiazek na ulubione badz te nudne.

Ps. widze ze wiele osob poleca ksiazke ,, my dzieci z dworca ZOO,, sama posiadam ja w domu ale jakos nie moglam sie do niej zabrac , jednakze po przeczytaniu waszych opinii musze sie nia bardziej zainteresowac.

PoZdRaWiAm :)
stara

Postautor: mały mól » 13 marca 2008, 11:47

Dla lubiących czytadła polecam "Cień wiatru" Zafona. Ciekawa historia, bardzo wciągające, dobrze się czyta.
mały mól

Postautor: IGA » 28 czerwca 2008, 16:46

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo.
IGA

Postautor: Old Shatterhand » 2 lipca 2008, 22:50

"Fionavarski Gobelin" Guya Gavriela Kay'a oraz
"Mistrz i Małgorzata" Bulchakowa
Old Shatterhand

Postautor: lunka » 6 sierpnia 2008, 21:07

Moja ukochana książka... trudno powiedzieć, chyba każda z "Sagi Recluce" (L.E.Modesitt). Ale całe życie zmieniły mi książki o Harrym Potterze, z polskich to "Tam gdzie spadają anioły" Terakowskiej, no a poza tym "Zbrodnia i kara" (ukochana książka, chociaż była lekturą w LO:)
lunka

Postautor: ho ho! » 7 sierpnia 2008, 12:42

Książką, która w największym stopniu zmieniła moje życie było "Tako rzecze Zaratustra" Nietzsche'go, co łączy się w dużym stopniu ze "Zbrodnią i karą". Gigantyczny wpływ odegrały też takie pozycje jak "Wilk Stepowy" Hesse'go, "Gra w klasy" Cortazara, "Odyseja" Homera , Shakespeare, choć bardziej Milton. Chciałbym napisać, że "Faust" Goethe'go, ale za młody na niego jestem, więc jeżeli "Faust" to raczej wersja Marlowe'a. Dramaty Witkacego są nieocenionym budulcem młodej osobowości, Huxley również... Wielkie wrażenie zrobił na mnie "Jaszczur" Balzac'a, choć życia mi nie zmienił raczej. hmm... cóż... Absolutnie nic w moim życiu nie zmieniły książki o zapędach altruistycznych czy moralizatorskich pisane po to głównie, aby coś zmieniły:p np Wolter, Rousseau, potem Stendhal czy w ogóle pozytywizm. Generalnie dużo więcej w moim życiu zmieniła filozofia niż literatura tak zwana piękna, ale to inny dział;) pozdrawiam
o, jeszcze jedno
Polecam "Annę Kareninę" jeżeli interesujecie się w jakimkolwiek stopniu psychologią. Nie trzeba tej nauki studiować, jeżeli chcecie poznać teorie osobowości- wystarczy sięgnąć po A.K. ;] No w ogóle Tołstoj, Dostojewski to kopalnie dobrego smaku i głębokiego humanizmu, często podanego w sposób drastyczny, lecz jakże prawdziwy;]
ho ho!

Postautor: Gość » 16 września 2008, 10:06

/nierządnica/,pierwsza czesc trylogii,piekna powiesc historyczna o milosci,zdradzie.cudowna,goraco polecam.
Gość

Postautor: DUPA IS BEK » 16 września 2008, 17:53

"Dzika kaczka" Ibsena
DUPA IS BEK

Postautor: sis » 3 listopada 2008, 17:10

Czy jeśli w Kinie leciał by fil na podstawie Whartona "Ptasiek" to przyszlibyście na ten film??
sis

Postautor: Gość » 22 listopada 2008, 16:37

dom na pustkowiu/kryminal
Gość

Postautor: facet » 27 grudnia 2008, 20:46

sayonara pisze:1.Poza tematem: z tego co spostrzegłem, to większośc ludzi czytających ksiązki, to kobiety. :) Aż mi wstyd za facetów, do których się zaliczam...:]

2.Poza tym większość jak widzę (nie chcę być złośliwy w tym momencie) ma problem ze zrozumieniem głównego pytania. Radzę coś z tym zrobić, bo jego zrozumienie jest pierwszym krokiem do odpowiedzenia w poprawny sposób. Tyle lat próbują nauczyć człowieka "czytania ze zrozumieniem", ale w Polsce praktyka utyka w porównaniu z wkuwaniem na pamięć. ;)

3.Moja JEDYNA (na chwilę obecną) ULUBIONA książka, to "FAUST".

Pozdrawiam.

Wstyd wstyd czytac nygusy czytac
facet

PoprzedniaNastępna

Wróć do Książki i komiksy