Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17882) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (3)

Wasza jedna,jedyna,ukochana ksiazka

Re: Theo Richmond

Postautor: Gość » 27 grudnia 2008, 21:48

ona 25 pisze:Polecam przez duze "P" ksiazke "Uporczywe echo.Sztetl Konin-Poszukiwanie".Autor -Theo Richmond (dawniej jego nazwisko to Ryczke) to zyd koninskiego pochodzenia obecnie mieszka w Anglii(stad angielskobrzmiace nazwisko) , ktory postanowil poznac historie swojego rodzinnego miasta - Konina.Ksiazka jest niesamowita-autor umiescil w niej wszystkie informacje jakie udalo mu sie zdobyc na temat Konina-wspomnienia mieszkancow -dawnych i obecnych.Ksiazka opisuje sytuacje koninskich zydow od poczatku XXwieku poprzez dwie wojny swiatowe , holocaust w kontrascie do czasow niemalze wspolczesnych.Świetna lektura dla ludzi chcacych poszerzyc troszke horyzonty , dla ludzi z wyobraznia , no i trzeba troche lubic historie.Niesamowicie wciaga czyta sie ja jednym tchem , ale po przeczytaniu pozostaje niedosyt(przynajmniej u mnie)-jest wiele niewyjasnionych i zagadkowych spraw dotyczacych koninskich zydow i kazdy kto choc troche sie tym zainteresuje bedzie pewnie na wlasna reke "weszyl".Nie da sie jej strescic wiec zapraszam do lektury-naprwde wqarto poznac te historie.
Niestey ksiazka jest bardzo trudno dostepna-w Koninskich bibliotejkach jest bodajze kilka sztuk i to nawet nie do wypozyczenia tylko w czytelni , w ksiegarniach nie ma jej wogole ale napewno jesli ktos bedzie kiedys w jakims wiekszym miescie bez problemu dostanie ja w kazdym empiku.
Goraco polecam i zapraszam do lektury.
Theo Richmond "Uporszywe echo.Sztetl Konin-Poszukiwanie".
Gość

Postautor: echo » 27 grudnia 2008, 21:49

IGA pisze:"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo.

Lepsze jak film
echo

Postautor: Gość » 28 grudnia 2008, 09:42

Kodeks drogowy z komentarzem Adama Słodowego
Gość

Postautor: Gość » 17 stycznia 2009, 04:16

echo pisze:
IGA pisze:"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo.

Lepsze jak film

lepsze.Film nigdy nieda tyle co książka.Szkoda że takie długie.Jest to raczej księga dla ludzi którzy maja dużo czasu na takie hobby
Gość

Postautor: Koral » 27 stycznia 2009, 20:06

Szkoda że takie długie.Jest to raczej księga dla ludzi którzy maja dużo czasu na takie hobby

Szkoda, że takie długie?... Oceniasz książki po długości? Ja bynajmniej nie obijam się całymi dniami, co dzień mam dużo pracy, a jednak spokojnie przeczytałem ją w ponad tydzień. Poza tym czas ma się zawsze, to tylko kwestia priorytetów.;)
Koral

Postautor: Gość » 28 stycznia 2009, 01:35

"Blaszany bębenek" - Guenther Grass
Gość

Postautor: AGA 30 » 6 września 2009, 10:42

"... i boję się snów" Wandy Półtawskiej
Każdy obywatel naszego kraju powinien zetknąć się z tą daną książką tej autorki.
A tak na marginesie duże wrażenie zrobiła na mnie książka G Orwella "Rok 1984".
AGA 30

Postautor: libartus » 28 listopada 2009, 23:34

"Morderca za ścianą" Davida M. Buss`a polecam tym, którzy chcą dowiedzieć skąd się biorą mordercze myśli, i dlaczego zwykli ludzie stają się mordercami.
libartus

Postautor: Gość » 11 sierpnia 2010, 21:57

"Mistrz i Małgorzata" - totalny obłęd. Najpiękniejsza i najbardziej porywająca książka z tysiąca innych jakie przeczytałem. Ale jest kilka książek, do których często wracam: "Qvo vadis", "Lolita", "Blaszany bębenek", "Dama kameliowa", "Tortilla flat", "Hrabia Monte Christo",
Gość

Postautor: Persephone » 9 września 2010, 19:01

ho ho! pisze:Książką, która w największym stopniu zmieniła moje życie było "Tako rzecze Zaratustra" Nietzsche'go, co łączy się w dużym stopniu ze "Zbrodnią i karą". Gigantyczny wpływ odegrały też takie pozycje jak "Wilk Stepowy" Hesse'go, "Gra w klasy" Cortazara, "Odyseja" Homera , Shakespeare, choć bardziej Milton. Chciałbym napisać, że "Faust" Goethe'go, ale za młody na niego jestem, więc jeżeli "Faust" to raczej wersja Marlowe'a. Dramaty Witkacego są nieocenionym budulcem młodej osobowości, Huxley również... Wielkie wrażenie zrobił na mnie "Jaszczur" Balzac'a, choć życia mi nie zmienił raczej. hmm... cóż... Absolutnie nic w moim życiu nie zmieniły książki o zapędach altruistycznych czy moralizatorskich pisane po to głównie, aby coś zmieniły:p np Wolter, Rousseau, potem Stendhal czy w ogóle pozytywizm. Generalnie dużo więcej w moim życiu zmieniła filozofia niż literatura tak zwana piękna, ale to inny dział;) pozdrawiam
o, jeszcze jedno
Polecam "Annę Kareninę" jeżeli interesujecie się w jakimkolwiek stopniu psychologią. Nie trzeba tej nauki studiować, jeżeli chcecie poznać teorie osobowości- wystarczy sięgnąć po A.K. ;] No w ogóle Tołstoj, Dostojewski to kopalnie dobrego smaku i głębokiego humanizmu, często podanego w sposób drastyczny, lecz jakże prawdziwy;]

Wow! Świetny gust. Szkoda, że wiadomość została wysłana tak dawno, bo raczej nie mogę mieć nadziei na odpowiedź autora ;-)
Persephone

Godna polecenia

Postautor: DanielM » 13 września 2010, 09:25

Remarque EM, powieść "Łuk Triumfalny";
DanielM

Postautor: słonecznik » 4 marca 2011, 18:12

Moją ulubioną książką jest przeczytana całkiem niedawno historia Juli i Bryce'a, którą napisała Wendelin Van Draanen, a książka nosi tytuł: "Dziewczyna i chłopak wszystko na opak". Polecam! Fantastyczna książka;-)
słonecznik

Postautor: Gość » 3 października 2011, 18:14

Pamiętnik N.Sparksa
Gość

Postautor: malik » 14 października 2011, 09:55

Zbrodnia i kara
malik
Nowy

Najlepsze książki: " Doktryna Szoku" i "No logo" Naomi Klein

Postautor: Artie 3 » 30 listopada 2011, 15:04

Przynajmniej otwierają trochę oczy ciemniakom. No ale kto to u nas czyta....
Artie 3

PoprzedniaNastępna

Wróć do Książki i komiksy