Dzisiaj jest wtorek 2 czerwca 2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18387) SPORT FORUM FIRMY (5493) PRACA (21) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 8oC
Jutropogoda
18 / 8oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół Kleczew wrócił do treningów. Po blisko 2,5 m ... (0)O sytuacji ekologicznej na terenach inwestycyjnych ... (0)

BOLEŃ Warta

Re: BOLEŃ Warta

Postautor: Gość » 9 maja 2016, 00:12

Krystian.... pisze:Witam, mam pytanie na temat prowadzenia przynęty, pod prąd czy z prądem, bo gdzieś czytałem, ze to także ma znaczenie. Jakiś łowca boleni twierdził że prowadzenie z prądem jest bardziej naturalne dla rapy.
Ale to chyba tez zależy od przynęty, bo niektóre woblery ściągane z prądem podobno trochę gubią pracę i wyglądają przez to mniej naturalnie.
Na Warcie widziałem bolenie ruszyły na całego. Robią te swoje efektowne ataki na drobnice. Dobrze to wygląda :).
Gość

Postautor: Gość » 9 maja 2016, 14:00

Ja kilka złowiłem na kopyta mansa perłowe 7 cm tylko trzeba troszkę nożem zmniejszyć to kopytko żeby była minimalna praca, naprawdę polecam
Gość

Postautor: Gość » 28 maja 2016, 18:15

Ponoć jeden chłopak złapał pare dni temu dużego bolenia ponad 8 kilo. Tak to ogólnie boleń jest chyba cieżką rybą do złapania. Widać dużo szczescia było.
Gość

Postautor: Ggggh » 29 maja 2016, 12:44

Znam go on łowi regularnie takie ryby.
Ggggh

Postautor: Gość » 29 maja 2016, 17:58

Gość pisze:Ponoć jeden chłopak złapał pare dni temu dużego bolenia ponad 8 kilo. Tak to ogólnie boleń jest chyba cieżką rybą do złapania. Widać dużo szczescia było.

Super, że ktoś na naszych wodach łowi takie ryby. Na pewno to wymaga wiele sił i cierpliwości. Bo mii też się wydaje że boleń jest trudną rybą do złowienia. Mało kto się w ogóle podejmuje łapania bolków w naszej okolicy. Pozostaje tylko pogratulować i życzyć podobnych albo jeszcze większych okazów w przyszłości :). Pozdrawiam D.
Gość

Postautor: Gość » 31 maja 2016, 11:04

Kilkanscie razy w tamtym sezonie i pare razy w tym byłem połazić za boleniem ale nie udało mi sie jak do tej pory żadnego przechytrzyć. Łapałem na salmo thrill. Najgorsze jest to ze nieraz biją metr dwa od ciebie a mimo to nie wezmie. Można się zdenerwować :D
Gość

Postautor: Gość » 31 maja 2016, 13:49

Nikt boleni nie łowi bo to ryba typowo sportowa. Do jedzenia się nie nadaje to i według większości wędkarzy do łapania też
Gość

Postautor: Przemek G » 3 czerwca 2016, 14:15

Gość pisze:Kilkanscie razy w tamtym sezonie i pare razy w tym byłem połazić za boleniem ale nie udało mi sie jak do tej pory żadnego przechytrzyć. Łapałem na salmo thrill. Najgorsze jest to ze nieraz biją metr dwa od ciebie a mimo to nie wezmie. Można się zdenerwować :D

Odpuść sobie Salmo Thrill.

Zacząłem łowić bolenie w lipcu poprzedniego roku. Złowiłem do końca września 2015 około 10 sztuk. Największy 73 cm.

Ten rok dużo trudniejszy, ale sezon dopiero się zaczyna.
Przemek G

Postautor: Juzek ten » 5 czerwca 2016, 16:55

Bolen to sportowa rybka wiec powodzenia
Juzek ten

Postautor: Boles » 6 czerwca 2016, 14:35

Bolen nie nadaje sie do zjedzenia a zlowic go to prawdziwa sztuka
Boles

Postautor: Gerfild » 8 czerwca 2016, 10:06

Amatorce bolen w golwie.?!bolen jest dla vip-ow
Gerfild

Postautor: Amator » 9 czerwca 2016, 12:45

Jak to sie lowi i na co bierze w tym tenacie jestem amatorem
Amator

Postautor: Koles 111 » 11 czerwca 2016, 11:19

Jak to sie lowi?
Koles 111

Postautor: Gość » 29 czerwca 2016, 09:27

Koles 111 pisze:Jak to sie lowi?
Na spining. Na gumy, blachy, woblery. Na żywca raczej ciężko.
Gość

Postautor: Gość » 30 czerwca 2016, 22:56

Gość pisze:
Koles 111 pisze:Jak to sie lowi?
Na spining. Na gumy, blachy, woblery. Na żywca raczej ciężko.

ja bym polecał kołowrotek z wiekszym przełożeniem np 6,2:1.
Gość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wędkarstwo