Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17604) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Tradycja podtrzymana. Samorządowcy wspólnie kolędo ... (1)Konin. Muzeum zaprasza do stworzenia wystawy z klo ... (0)

Zamknac KOPALNIE KONIN

Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: leoleo » 14 listopada 2016, 13:29

Jestem za zamknięciem KOPALNI KONIN osuszyli nam Nasze tereny, gdzie te bociany którymi chwalili sie na Tomisławicach :) Rzeki przestały płynać, ODDYCHAMY PYŁAMI, UMIERAMY NA RAKA. Zamknąć, bo to nie ma sensu ratować z Naszych pieniędzy podatników. Kopalniacy teraz protesty, podpisy itd...przecież sam ja sprzedaliście i chcecie rządzić kopalnią. Pan Zygmunt S. jest właścicielem i może robić z kopalnią co chce, bo jest jego. Kiedy to do Was dotrze! Gdzie Wasza inteligencja??? jak coś sie sprzedaje to koniec. Co tam parę miejsc pracy. znam ludzi co zadnej szkoly nie maja ale zostali zatrudnieni po znajomościach i siedzą i piszczą, boją sie bo wiedza, że nigdzie ich nie zatrudnia. Teraz sie ciesz, bo dobrze zapłacą aaaa Moim zdanie to tak, czy tak koniec kopalni a widac to jak rusza odkrywka Oscisłowo. Trochę godności życzę. CZEKAM NA DZIEN GDY ZAMKNĄ KOPALNIE TO BĘDZIE PIĘKNY DZIEŃ DLA KONINA
leoleo
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: Dawny Koniniak » 2 grudnia 2016, 20:21

To będzie piękny dzień dla całego wymierającego Konina. Te parę miejsc pracy to na dzień dzisiejszy ok. 7000 osób w samych firmach pod egidą ZE PAKu. Teraz tę liczbę by trzeba było przemnożyć przez 2 lub 3, żeby mieć obraz tego ile osób się utrzymuje z samej grupy kapitałowej. Do tego dochodzą różne firmy, które ten ZE PAK i kopalnię obsługują, skąd bierze się ich główny zysk. Kopalnię i elektrownię można zamknąć, ale nie z dnia na dzień, bo trzeba zaoferować jakieś miejsca pracy w zamian. Inaczej można powiat koniński zaorać. Kto i za co będzie kupował towary w tych jakże licznych marketach, jak z dnia na dzień ludzie stracą dochody? Zamknięcie kopalni i elektrowni z dnia na dzień bez stworzenia alternatywnych miejsc pracy, to po prostu gwałtowne wyludnienie Konina. Najwięcej ludzi mieszkało w Koninie w 2003 roku ok. 83 tyś, na dzień dzisiejszy jest już tylko 75 tyś. GUS przewiduje, że w 2030 roku Konin będzie liczył ok. 67 tyś mieszkańców, przy założeniu, że będzie taki sam dostęp do runku pracy jak w dniu dzisiejszym, jeżeli liczba mieść pracy skurczy się o ok. 5000-7000, to szacowana liczba mieszkańców będzie w okolicach 55 tyś. Oczywiście będzie to tendencja malejąca, bo w chwili obecnej w Koninie żyje więcej osób po 60 roku życia niż do 20 roku życia. Mniej mieszkańców, to mniej podatków, czuli znacznie niższe wpływy do kasy budżety miasta, które jakoś trzeba będzie zrekompensować (zapewne przez podwyższenie podatków). Zrób na szybko rachunek i sprawdź ile osób z najbliższej rodziny jest powiązane finansowo z ZE PAKiem i niekoniecznie zatrudnionych bezpośrednio, bo możesz się zdziwić. Pamiętaj, że mniejsza liczba mieszkańców, to mniejsze zapotrzebowanie na usługi, sklepy, kulturę, szkoły, a także ochronę zdrowia (przychodnie, szpitale, apteki) i osoby z tych dziedzin życia też stracą zatrudnienie. Dobrze jest ferować wyroki, jeśli nie zna się realiów funkcjonowania gospodarki.
Dawny Koniniak
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: Gość » 28 stycznia 2017, 18:59

leoleo pisze:Jestem za zamknięciem KOPALNI KONIN osuszyli nam Nasze tereny, gdzie te bociany którymi chwalili sie na Tomisławicach :) Rzeki przestały płynać, ODDYCHAMY PYŁAMI, UMIERAMY NA RAKA. Zamknąć, bo to nie ma sensu ratować z Naszych pieniędzy podatników. Kopalniacy teraz protesty, podpisy itd...przecież sam ja sprzedaliście i chcecie rządzić kopalnią. Pan Zygmunt S. jest właścicielem i może robić z kopalnią co chce, bo jest jego. Kiedy to do Was dotrze! Gdzie Wasza inteligencja??? jak coś sie sprzedaje to koniec. Co tam parę miejsc pracy. znam ludzi co zadnej szkoly nie maja ale zostali zatrudnieni po znajomościach i siedzą i piszczą, boją sie bo wiedza, że nigdzie ich nie zatrudnia. Teraz sie ciesz, bo dobrze zapłacą aaaa Moim zdanie to tak, czy tak koniec kopalni a widac to jak rusza odkrywka Oscisłowo. Trochę godności życzę. CZEKAM NA DZIEN GDY ZAMKNĄ KOPALNIE TO BĘDZIE PIĘKNY DZIEŃ DLA KONINA

tłumaczyć - szkoda czasu , tylko chłosta !
Gość
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: gość » 15 kwietnia 2017, 14:28

ZAMKNĄĆ cwaniaczki do roboty niech jdą
gość
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: pesymista » 26 grudnia 2017, 21:39

Na was liczę, zasilcie moje stado - ojciec R.
pesymista
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: Gość » 31 grudnia 2017, 17:48

Właściciel ma problem bo ZEPAK to kula u nogi Polsatu.Chce sprzedać ale komu?Kto kupi dziurę bez węgla i elektrownię z turbozespołem do remontu?Przecież za chwilę będą nowe elektrownie uruchomione a KDT się skończyło...LIPA!
Szukajcie pracy gdzie indziej za 3 lata koniec kopalni i elektrowni.Zaklinanie rzeczywistości na nic.
Patrz El Adamów-można zamknąć?Można!
Gość
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: Gość » 2 stycznia 2018, 10:20

Właśnie zakończyła pracę Elektrownia Adamów!Cześć jej pamięci!
Gość
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: energekyt+-+ » 2 lutego 2018, 08:54

gdyby soloż "krok" budował elektrownie i czerpał z niej profity dla swojej rodziny i ich potomnych dbałby o wszystkich, którzy przysłużyli się do jej powstania i funkcjonowania,rozwijałby ją dla zwiększenia zysków, jeśli jednak dostaje się coś za darmo to ;pan; zygmunt :piotr: ma za cel wyssać maksymalne pieniądze nie licząc się z potrzebami regionu. pozdrawiam zainteresowanych zegarek czy zeg i czy to była Polska
energekyt+-+
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: Megami » 14 sierpnia 2019, 23:11

Tak na poważnie warto było by pomyśleć o rekultywacji nieczynnych wyrobisk zamiast porzucać i czekać aż wyssą całą wodę z okolicy. Koszty może gigantyczne (i tak rzędy mniejsze niż pochłania budowa miasta Neom w Arabii Saudyjskiej) ale sprzęt i ludzie do obsługi (zwałowarki) są na miejscu, finansowanie w ramach przywrócenia środowiska i pierwotnej rzeźby terenu myślę że do ogarnięcia z funduszy ekologicznych (na nagonce na CO2) gorzej z otworzeniem żyzności gleb które bezmyślnie zostały zniszczone na hałdach. Tutaj potrzeba czasu w dziesiątkach lat. ALE TYLKO TAK MOŻNA ZAPOBIEC PUSTYNNIENIU REJONU!!! Tylko że nie możemy dalej czekać. Te tereny będą (przynajmniej początkowo) niezamieszkałe i można bez obaw o infradźwięki stawiać farmy wiatrowe czy dużą fotowoltaikę i tym zastąpić węgiel.
Megami
Średniozaawansowany
 
Posty: 467
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 22:31
Lokalizacja: Koło

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: dieta » 26 września 2020, 19:32

Dziwne? Potrzeba mądrych ludzi do Rządu, do Sejm i Senatu, do wyższych uczelni, a także do uzupełnienia braków w Seminariach duchownych. Brakuje nam mądrych obywateli, a tutaj proszę jaka mądrość przebija z tych komentarzy. Może zwrócicie swoje oczy tam gdzie was potrzebują.Dlaczego gnuśniejecie w Koninie i powiecie? Promieniejecie mądrością, wykształceniem, może nawet bakalarskim po licencjacie. Zasilcie więc **** stołki.Zyskacie szacunek i poważanie. Wasze rodziny nie będą klepać biedy.To takie proste.
dieta
 

Re: Zamknac KOPALNIE KONIN

Postautor: Gość » 8 listopada 2020, 09:08

Megami pisze:Tak na poważnie warto było by pomyśleć o rekultywacji nieczynnych wyrobisk zamiast porzucać i czekać aż wyssą całą wodę z okolicy. Koszty może gigantyczne (i tak rzędy mniejsze niż pochłania budowa miasta Neom w Arabii Saudyjskiej) ale sprzęt i ludzie do obsługi (zwałowarki) są na miejscu, finansowanie w ramach przywrócenia środowiska i pierwotnej rzeźby terenu myślę że do ogarnięcia z funduszy ekologicznych (na nagonce na CO2) gorzej z otworzeniem żyzności gleb które bezmyślnie zostały zniszczone na hałdach. Tutaj potrzeba czasu w dziesiątkach lat. ALE TYLKO TAK MOŻNA ZAPOBIEC PUSTYNNIENIU REJONU!!! Tylko że nie możemy dalej czekać. Te tereny będą (przynajmniej początkowo) niezamieszkałe i można bez obaw o infradźwięki stawiać farmy wiatrowe czy dużą fotowoltaikę i tym zastąpić węgiel.


Właśnie tylko takie postrzeganie problemu unowocześni Polskę . Myślenie na dziś i na teraz to dla przyszłości Polski katastrofa. Co z tego ,że obniżono wiek emerytalne jak za kilkanaście lat będzie go trzeba w te pędy podwyższać. Co z tego ,ze utrzyma się taką czy inną odkrywkę jak za kilkanaście lat nakłady środowisko ( zbiorniki wodne i starty rolnictwa ) pochłoną miliardy. Co z tego ,że mamy prąd w węgla jak technologia jego pozyskiwania to epoka kamienia łupanego. Co z tego ,że jeszcze z dziesięć lat będzie zatrudnienie jak po tym czasie Konin stanie się drugim Śląskiem. W Polsce obecnie jest tak ,że liczy się aby teraz i aby chwalili i czym chata bogata a co będzie za 10 lat to już nie nasza sprawa a naszych dzieci i wnuków. Polska to nie cywilizowany zachód gdzie ilość wiatraków jest niezliczona . Co prawda krajobraz wygląda z tego powodu nie szczególnie ale krajobraz to nie środowisko. Pewną nadzieję niesie fotowoltaika ale tylko nadzieję.
Gość
 


Wróć do Wydarzenia w kraju i na świecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości