Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15853) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 19oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Podwodny dron pomógł znaleźć ciało zaginio ... (0)Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe po rocznej p ... (0)

MOże ranging nierzetelnych PRACOWNIKÓW

Re: MOże ranging nierzetelnych PRACOWNIKÓW

Postautor: ityle » 3 stycznia 2014, 14:04

Perfos pisze:A jednak znajdują się desperaci, którzy wysyłają masówki gdzie popadnie. :)
I rzuciłem tam ledwo dwa, dość specyficzne ogłoszenia. ;)

Jak ktoś nie ma pracy,nie ma z czego żyć,to łapie się wszystkiego,każdej propozycji pracy,a Ty nazywasz to desperacją?Wybacz,ale jak dla mnie Jesteś conajmniej żałosny.
ityle

Postautor: Perfos » 3 stycznia 2014, 14:13

Bo widzisz, macie złe podejście. Totalnie złe. Możecie wysyłać nawet milion CV i tak żadnej odpowiedzi nie będzie. Nie ilość, a jakość się liczy w rekrutacji, wierz mi, ja już przerabiałem wiele procesów rekrutacyjnych do różnorakich firm, w tym międzynarodowych korporacji. Pracodawca musi czuć, że piszesz do niego, z myślą o jego firmie, musi widzieć, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko w jego firmie. Czy osiągniesz to wysyłając CV z opisem na pół strony jak to smażyłeś frytki w McDonaldzie skoro aplikujesz na programistę? Czy będziesz wiarygodny pisząc, że znasz biegle Worda, a ze składu CV widać zupełnie co innego? Zastanów się.
Perfos
Zaawansowany

Postautor: pracownik. » 3 stycznia 2014, 14:49

Kolego,ale o jakim stanowisku pracy tu piszesz,o które się starasz???Bo jesli chodzi o stanowisko pracownika fizycznego,np.kierowca czy też tokarz,to tresc CV ma tu najmniejsze znaczenie.Liczy sie Twoje doswiadczenie,to co potrafisz i nic wiecej.Przerabialem to
pracownik.

Postautor: Perfos » 3 stycznia 2014, 14:59

To prawda, ale to doświadczenie i umiejętności tez musisz jakoś zaprezentować, od tego jest CV i list motywacyjny, to jest zawsze pierwszy krok.
Perfos
Zaawansowany

Postautor: pracownik. » 3 stycznia 2014, 15:29

Zgadza się.Tylko w takim CV wystarczy wpisac swoj dorobek zawodowy i nic wiecej,bez ubarwiania,bo to nic nie daje,jaka np.trzcionka jest ono pisane.Ja bylem na 2 rozmowach i pracodawcy trzymajac moje CV w dloni,nie potrafili wyliczyc z niego okresu,w jakim pracowalem w danej firmie,mimo ze mieli to wyraznie napisane.Trzymał jeden z drugim moje CV w dloni,patrzyl w nie,czytal,a ja musiałem go poprawiac na rozmowie kwalifikacyjnej.Co niektorzy pracodawcy nie potrafią nawet CV kandydata przeczytac ze zrozumieniem.
pracownik.

Postautor: Perfos » 3 stycznia 2014, 15:44

Zgadza się, jednak CV i LM to jest wizytówka i robi "pierwsze wrażenie", trzeba się postarać aby były jak najlepsze.
Perfos
Zaawansowany

Postautor: tj.życie » 3 stycznia 2014, 16:00

za 1200 zl.na czarno,to bez zadnego CV Cie zatrudnia,byle bys zasuwal.To samo jak masz znajomosci,to zadne najpiekniejsze CV Ci nie jest potrzebne
tj.życie

Postautor: Perfos » 3 stycznia 2014, 16:11

No ja piszę o poważnym poszukiwaniu pracy do poważnej firmy na poważne stanowisko.
Perfos
Zaawansowany

Postautor: tj.życie » 3 stycznia 2014, 17:02

Perfos pisze:No ja piszę o poważnym poszukiwaniu pracy do poważnej firmy na poważne stanowisko.

A ja niby o czym pisze???Ukonczone studia w danym kierunku,kilku letni staz pracy,a na to stanowisko zostaje zatrudniona osoba po liceum,studiująca zaocznie.Takie sytuacje to codziennosc drogi kolego.Układy,znajomosci,zawsze przebiją Twoje doświadczenie,wykształcenie i Twoje najlepiej napisane CV.
tj.życie

Postautor: K_r_z_y_s_z_t_o_f » 3 stycznia 2014, 19:35

iks01 pisze:
Bobas361 pisze:Prowadzę firmę, poszukuję pracowników, naprawdę jest problem zatrudnić kogoś na poziomie. Każdy kto coś potrafi, ma pracę, na rynku bezrobotnych pozostały same "plewy". Wysyłają cv bez opamiętania, jeden z drugim posiada CV i LM uniwersalny - nawet co jakiś czas zapomni zmienić adresata.
Tylko nie gadajcie że za grosze, wyzyskiwacz itd. Pracownicy zarabiają w firmie 2500-3000 zł na rękę, na umowach o pracę.
Nauczcie się czegoś więcej niż tylko narzekać. Może jakiś język, może dokształcenie, jakiś kurs.....

Ja miałem takie pieniążki w 2009 r a ile od tego czasu poszło wszystko do góry? Wszyscy, którzy mają w głowie wyjechali i takie pieniądze maja w tydzień wraz z pełnym ubezpieczeniem i 8 h w pracy i płacone co tydzień. Warunek wiadomo język oraz fach w ręku. Pozdrawiam.

W takim razie nie rozumiem twojego rozgoryczenia - po co w ogóle szukasz pracy w Polsce? - Zarabiaj potężne pieniądze za granicą. Pracuj ustawowe godziny pracy, bez nadgodzin, walcz o swoje prawa u zachodniego pracodawcy, żyj dzień za dniem z rodziną na obczyźnie.
Mądrala jeden z drugim, bo zarobi 2000 Euro/m-c i przelicza na złotówki. Spróbuj za te pieniądze żyć z rodziną w kraju w którym zarabiasz.
Zrozum jeden z drugim - nie chcą Was w innych krajach dlatego że jesteście fachowcami, ale dlatego że tej pracy nikt inny nie chce wykonywać - ot taki niewolnik.
K_r_z_y_s_z_t_o_f

Postautor: iks01 » 4 stycznia 2014, 02:46

K_r_z_y_s_z_t_o_f pisze:
iks01 pisze:
Bobas361 pisze:Prowadzę firmę, poszukuję pracowników, naprawdę jest problem zatrudnić kogoś na poziomie. Każdy kto coś potrafi, ma pracę, na rynku bezrobotnych pozostały same "plewy". Wysyłają cv bez opamiętania, jeden z drugim posiada CV i LM uniwersalny - nawet co jakiś czas zapomni zmienić adresata.
Tylko nie gadajcie że za grosze, wyzyskiwacz itd. Pracownicy zarabiają w firmie 2500-3000 zł na rękę, na umowach o pracę.
Nauczcie się czegoś więcej niż tylko narzekać. Może jakiś język, może dokształcenie, jakiś kurs.....

Ja miałem takie pieniążki w 2009 r a ile od tego czasu poszło wszystko do góry? Wszyscy, którzy mają w głowie wyjechali i takie pieniądze maja w tydzień wraz z pełnym ubezpieczeniem i 8 h w pracy i płacone co tydzień. Warunek wiadomo język oraz fach w ręku. Pozdrawiam.

W takim razie nie rozumiem twojego rozgoryczenia - po co w ogóle szukasz pracy w Polsce? - Zarabiaj potężne pieniądze za granicą. Pracuj ustawowe godziny pracy, bez nadgodzin, walcz o swoje prawa u zachodniego pracodawcy, żyj dzień za dniem z rodziną na obczyźnie.
Mądrala jeden z drugim, bo zarobi 2000 Euro/m-c i przelicza na złotówki. Spróbuj za te pieniądze żyć z rodziną w kraju w którym zarabiasz.
Zrozum jeden z drugim - nie chcą Was w innych krajach dlatego że jesteście fachowcami, ale dlatego że tej pracy nikt inny nie chce wykonywać - ot taki niewolnik.

Nie rozumiem skąd wywnioskowałeś drogi panie że szukam tutaj pracy? Wcale nie pracuję jako niewolnik, mam stała pracę 8 h dziennie i mieszkanie opłacone przez pracodawcę. Przez rok mogłem śmiało odłożyć na 2 letnie auto, być na urlopie i korzystać z życia, ale też przyglądam się tutaj co się w naszym mieście dzieje. Dochodzą jeszcze do tego dodatkowe fuchy, ale co ty możesz o tym wiedzieć. Pozdrawiam i bez odbioru.
iks01

Postautor: dbddb » 4 stycznia 2014, 11:26

Adam1234567890 pisze:MOŻE TU WPISZEMY DaNE PRACOWNIKÓW KTÓRZY OSZKUJĄ PRACODAWCÓW CHORUJĄ BEZ PRZYCZYNY ITP.
w sumie to swietny pomysł, ci pracownicy by mogli na ujawnieniu tu danych zarobic więcej niz pracując u pseudopracodawców
dbddb

Postautor: bij_szefa » 6 stycznia 2014, 19:03

KTO NIE OKRADA SWOJEGO SZEFA OKRADA SWOJĄ RODZINE!!!!
bij_szefa

Postautor: QUOKA » 7 stycznia 2014, 09:00

iks01 pisze:Nie rozumiem skąd wywnioskowałeś drogi panie że szukam tutaj pracy? Wcale nie pracuję jako niewolnik, mam stała pracę 8 h dziennie i mieszkanie opłacone przez pracodawcę. Przez rok mogłem śmiało odłożyć na 2 letnie auto, być na urlopie i korzystać z życia, ale też przyglądam się tutaj co się w naszym mieście dzieje. Dochodzą jeszcze do tego dodatkowe fuchy, ale co ty możesz o tym wiedzieć. Pozdrawiam i bez odbioru.

Wszystko ok, ale po co się tym chwalisz??;-)
QUOKA

Postautor: Gość » 7 stycznia 2014, 22:09

Tu powinien być ranking nierzetelnych pracodawców, tych którzy chcą prowadzić działalność ale nie potrafią m,in. porozumieć się z pracownikiem. Ale pracodawcy zapominają, że pracownik zadowolony pracuje dwa razy lepiej, niż wtedy gdy szef stoi mu nad głową i stęka całe osiem godzin, a do tego jeszcze nie płaci, a jak płąci to grosze. Kochani pracodawcy pamiętajcie:SZANUJ PRACOWNIKA SWEGO, BO NIE WIESZ JAKIEGO BĘDZIESZ MIAŁ NASTĘPNEGO. To są słowa oparte na faktach.Szef wmawiał pracownikowi,że zle pracuje, nic nie jest zrobione, a jak jet zrobione to żle mimo że to co miało być zrobione, było, więc pracownik więcej nie wytrzymał i pewnego pięknego ranka przyniósł wypowiedzenie. Szef się zdziwił.I tak musiał pracować jeszcze dwa tygodnie. Ale najlepsze było po trzech tygodniach jak zadzwonił z prośbą o powrót do pracy bo nowy nie może dać rady. Piękna była chwila kiedy powiedziałem. Nie dziękuje mam lepszą pracę, nawet lepiej płatną. Pozdrawiam wszystkich pracujących
Gość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Praca w regionie