Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18602) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

Golf II problem z uruchamianiem silnika

Samochody, motocykle, tuning, itd.

Golf II problem z uruchamianiem silnika

Postautor: Gość » 3 stycznia 2013, 01:09

Witam, mam problem z w/w silnikiem samochodu, silnik 1.6 B/G.
Problem polega na tym iz cięzko odpala na B i G. Trzeba troszkę pokręcic by odpalił.Wcześniej na benzynie ładnie zapalał, teraz ciężej jednak na gazie dlużej trzeba kręcic.
Wymienione swiece, przewody, kopułka, cewka i palec
Filtry od gazu, benzyny i powietrza.
Nowy akumulator.

Grze można szukac przyczyny? Problem ma na odpaleniu na zimnym. Na ciepłym pali w momencie.
Gość

Re: Golf II problem z uruchamianiem silnika

Postautor: Gość » 3 stycznia 2013, 21:29

Moze juz czas na sprawdzenie sprezania :)
Gość

Postautor: Gość » 4 stycznia 2013, 01:17

Na każdym ok. 1 MPa wiec nie jest źle.
Gość

Postautor: Gość » 4 stycznia 2013, 07:18

Nie lepiej oddać auto do mechanika?
Gość

Postautor: fggh » 4 stycznia 2013, 11:30

Gość pisze:Nie lepiej oddać auto do mechanika?
Albo na złom kto się teraz taką padliną buja
fggh

Postautor: Gość » 5 stycznia 2013, 13:57

zmierz jeszcze cisnienie w trzecim tylnim kole zapasowym przyczepki moze pomoze
Gość

Postautor: Gość » 5 stycznia 2013, 23:52

Wasze pojęcie debilnych ludzi z okręgu konińskiego. O wasze zdanie na temat samochodu nie pytam. Szukałem pomocy to odezwała się pod koniec banda sierot oderwanych od cycusia.
Gość

Postautor: PANISKO » 6 stycznia 2013, 01:09

Gość pisze:Albo na złom kto się teraz taką padliną buja

ty sie pewnie bujasz zgnitym matizem w gazie. Elpszy taki niż mzk ****.
PANISKO

Postautor: Gość » 6 stycznia 2013, 10:26

Gość pisze:Wasze pojęcie debilnych ludzi z okręgu konińskiego. O wasze zdanie na temat samochodu nie pytam. Szukałem pomocy to odezwała się pod koniec banda sierot oderwanych od cycusia.

Tak sie sklada ***** ze niektorzy ludzie maja wieksze pojecie o samochodach niz ci sie zdaje,zaczynajac doswiadczenia od maluchow po przez duze fiaty polonezy vw i ine sprzety wymiany silnikow klockow elektryki samochodowej i duzo innych czesci...ale taki **** jak ty zawsze musi zrobic wstawki ..wywyzszajac sie przy tym ..skoro umiesz zmierzyc cisnienie to po kiego grzyba wystawiasz sznupe na forum...latasz pewnie znerwicowany niewiedzac co poczac..proponuje ci wez sobie jakas ksiazke i studiuj...czego oczekujesz ze ktos zechce kupic to auto...czy chcesz robic reklame ...wlasnie przez takie wstawki jak twoje odechciewa sie czytac tego forum ...
Gość

Postautor: Gość » 6 stycznia 2013, 13:16

Nie ważne czy auto jest z 1948 czy 2012,każdy powinien widzieć że zimne auto powinno zapalać na benzynie i jeżeli kręci zbyt długo to albo jest brudny filtr albo paliwo się cofa bo nie używa się auta waśnie na benzynie i trochę to trwa za czym napompuje paliwa do silnika,a dwa jeżeli jest zimno to gaz też potrzebuję trochę czasu za czym zmieni się w reduktorze z fazy ciekłej na lotną.Z drugiej strony auto też już ma ponad 20lat i nie oczekujmy od niego że będzie chodzić jak zegarek cały czas.
Gość

Postautor: Gość » 6 stycznia 2013, 14:35

Mają większe pojęcie :| Widać. napisałem tu w prośbie o pomoc w rozwiązaniu problemu. A gośc pisze zereklame robie, ze chce sprzedac itp. Przez takich ludzi wlasnie jak ty to forum jest takie jak ty czyli bez mózgu. Piszesz że ktoś ma wieksze pojęcie od mnie - zgadzam się. Ale widzac odpowiedzi zeby zmierzyc cisnienie w oponie przy przyczepce prosi się o pomste do nieba o takich lizidupków albo że samochód do niczego. Na taki samochód mnie stac i takim bede jeździł a jak komus sie nie podoba to niech kupi mi lepszy. Proste.

Jedyny normalny użytkowinik odpisał ostatni post.
W odpowiedzi, Filtr jest zmieniony na duży pojemnościowy z zaworkiem zwrotnym więc paliwo się nie cofa jest zawsze pełny, a filtry wszystkie są czyste tak jak juz napisałem na początku.
Gość

Postautor: vagKonin » 6 stycznia 2013, 21:37

Propozycja moja to forum vwzone lub inne podobne albo kontakt na fb z vagKonin może ktoś pomoże
vagKonin

Postautor: Były mechanik » 9 stycznia 2013, 12:12

Problem który masz nie koniecznie jest jeden . To może być składowa wielu czynników . Ciśnienie które podałeś nie jest zbyt wysokie ogólnie liczyłbym na większe 1.2-1.4 Mpa a nie zawyżone 1Mpa . Ubytek ciśnienia będzie prawdopodobnie na nieszczelnych zaworach tak zwane wypalanie zaworów lub jego gniazda . Sprzyja temu zamontowany gaz . Następnie ssanie automatyczne , nieszczelność układu ssącego , nieprawidłowy kąt zapłonu itp.. Niestety nie wiem kogo Tobie polecić by to wszystko sprawdzić . Każdy goni za kasą i wysługuje się uczniem któremu nie potrafi przekazać właściwą wiedzę .
Były mechanik

Postautor: Gość » 12 stycznia 2013, 10:43

Były mechanik pisze:Problem który masz nie koniecznie jest jeden . To może być składowa wielu czynników . Ciśnienie które podałeś nie jest zbyt wysokie ogólnie liczyłbym na większe 1.2-1.4 Mpa a nie zawyżone 1Mpa . Ubytek ciśnienia będzie prawdopodobnie na nieszczelnych zaworach tak zwane wypalanie zaworów lub jego gniazda . Sprzyja temu zamontowany gaz . Następnie ssanie automatyczne , nieszczelność układu ssącego , nieprawidłowy kąt zapłonu itp.. Niestety nie wiem kogo Tobie polecić by to wszystko sprawdzić . Każdy goni za kasą i wysługuje się uczniem któremu nie potrafi przekazać właściwą wiedzę .

Takiego uczonego na tym forum udajesz a sam koledze nie chcesz pomoc tylko chcesz kogos polecic. Spytam jeszcze raz lepiej ci ?
Gość

Postautor: grigorek0 » 18 stycznia 2013, 10:29

miałem podobne objawy ,pomogła wymiana czujnika halla ,tyle że ja miałem to w audi b4 2.8 v6 .raz palił na dotyk a nieraz 15-20 s.po wymianie czujnika wszystko w normie.
grigorek0

Następna

Wróć do Motoryzacja