Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17904) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Gdzie w kupujecie części do aut?

Samochody, motocykle, tuning, itd.

Gdzie w kupujecie części do aut?

Postautor: Brazyl » 27 sierpnia 2014, 06:31

Gdzie najczęściej kupujecie części do aut? Ostatnio byłem na regeneracji alternatora w Mazda 323f ba. Zapłaciłem prawie 300 zł mimo, że prawie nowy na allegro można mieć za 100 ;/
Brazyl

Re: Gdzie w kupujecie części do aut?

Postautor: Maciej29 » 27 sierpnia 2014, 11:17

Jeżeli chodzi o Inowrocław to dobry sklep z oponami mają przy ulicy Orłowskiej 62. Jeżeli czegoś nie mają na stanie to zamawiają i maksymalnie w ciągu kilku dochodzi (w zależności od dostępności w hurtowni). Jeżeli chodzi o internet to trochę niższe ceny - a w niektórych przypadkach dużo niższe ceny znajdziesz w Motointegrator. Tutaj masz kalkulator opon http://www.motointegrator.pl/s/lp-opony/ przy pomocy którego wytypujesz tylko te opony pasujące do Twojego auta.
Maciej29

Postautor: vvaldekk » 28 sierpnia 2014, 07:47

A co jeśli chodzi o sklepy internetowe z częściami do motocykli? W zasadzie to na razie nie interesują mnie części tylko odzież na motocykl. w sklepach stacjonarnych nawet nie patrzę, w regionie to chyba nie ma nic ciekawego, poza tym ceny będą na pewno wyższe niż przez internet. Pozostają sklepy internetowe. Na forum motocyklowym ktoś polecił mi ten sklep motocyklowy, konkretnie chodzi o kombinezony http://www.motocyklowy.pl/odziez-motocy ... tocyklowe/

Jeśli jest na forum jakiś motocyklista niech napisze czy robił już jakieś zakupy online z tego asorrtymentu.
vvaldekk

Postautor: Abramek » 29 sierpnia 2014, 10:25

Maciej29 pisze:Jeżeli chodzi o Inowrocław to dobry sklep z oponami mają przy ulicy Orłowskiej 62. Jeżeli czegoś nie mają na stanie to zamawiają i maksymalnie w ciągu kilku dochodzi (w zależności od dostępności w hurtowni). Jeżeli chodzi o internet to trochę niższe ceny - a w niektórych przypadkach dużo niższe ceny znajdziesz w Motointegrator. Tutaj masz kalkulator opon http://www.motointegrator.pl/s/lp-opony/ przy pomocy którego wytypujesz tylko te opony pasujące do Twojego auta.

Motointegrator posiada dużą własną sieć Q-service i InterCars wiec czasami gdy opony mają na składzie to od razu można je odebrać.

Mają swoje punkty w Gnieźnie, Koninie czy Kaliszu - tam na mapce znajdziesz dokładne adresy.
Abramek

Postautor: Pawel777 » 13 września 2014, 17:57

Weź pod uwagę, że te po 100 zł z allegro to często kiepskie chińskie zamienniki.
Ostatnio trafił się taki, który znamionowo powinien dawać 120A.
Pomiar amperomierzem wykazał, że alternator nie potrafił podać ponad 80A.
Skutek był taki, że auto miało cały czas rozładowywany akumulator.
Podmiana na inny nie dawała rezultatu, dopiero wymiana na używany pomogła.
Cena 300 zł za regenerację nie jest zła, powinien wytrzymać tyle samo co fabryczny nowy.
Co do tematu, to zakupy robię najczęściej w Gordonie, w internetowych sklepach i czasami allegro.
Pawel777

Postautor: Gość » 14 września 2014, 06:45

Brazyl pisze:Gdzie najczęściej kupujecie części do aut? Ostatnio byłem na regeneracji alternatora w Mazda 323f ba. Zapłaciłem prawie 300 zł mimo, że prawie nowy na allegro można mieć za 100 ;/

Jestem mechanikiem, dotarla do mnie klientka na naprawę rozrusznika, popsute bylo kilka rzeczy, naprawa w granicach 200zł, a ona kupiła " regenerowany" rozrusznik na allegro za 90zł. Na pierwszy rzut oka wyglądał jak nowy, po zaglądnięciu za bendiks, widać było pył ze sprzęgła. Morał jest taki, że te "regenerowane" z allegro, to nic innego jak używki nawet nie rozbierane tylko z zewnątrz wypiaskowane i omalowane. Owy rozrusznik po zamontowaniu działał losowo..
Gość

Postautor: mcotomar1557 » 16 września 2014, 21:29

Najczęściej szukam najpierw w internecie. Porównuję sobie ceny i dopiero wtedy udaję się do mechanika, żeby zapytać ile u niego to kosztuje. Zazwyczaj nie ma problemu, żeby przyjść do zakładu z zakupioną już częścią i poprosić o montaż. Z tym, że mechanik nie bierze wtedy odpowiedzialności i nie daje gwarancji na tę część.

Ostatnio zmieniony 1 lutego 2015, 21:43 przez mcotomar1557, łącznie zmieniany 1 raz
mcotomar1557
Nowy

Postautor: Gość » 16 września 2014, 22:52

mcotomar1557 pisze:Najczęściej szukam najpierw w internecie. Porównuję sobie ceny i dopiero wtedy udaję się do mechanika, żeby zapytać ile u niego to kosztuje. Zazwyczaj nie ma problemu, żeby przyjść do zakładu z zakupioną już częścią i poprosić o montaż. Z tym, że mechanik nie bierze wtedy odpowiedzialności i nie daje gwarancji na tę część.

A czy poza ASO spotkałeś kiedyś mechanika który brałby odpowiedzialność i gwarancje za założone przez siebie części??? Jeśli tak, to jesteś szczęściarzem!!!
Gość

Postautor: dud-eek » 18 września 2014, 22:33

Najlepiej rozejrzeć się na allegro, żeby porównać ceny, ja zazwyczaj zamawiam części do auta u mechanika.
dud-eek

Postautor: Robert250 » 23 września 2014, 17:13

Najlepiej u mechanika bo nawet jak sprzeda używkę to za montaż mniej policzy no i będzie gwarancja. Nie jak na nowy, ale na pewno obejrzy część przed sprzedażą pod kątem uszkodzeń. Taki zakup daje bezpieczeństwo kupującemu. Osobiście tak robię i do tej pory jak miałem problem z naprawą już naprawionego rozrusznika mechanik wymienił go na drugi za darmo, bo właśnie za pierwszym razem się pomylił i w 15 minut samochód miałem do dyspozycji. Gdybym kupił na allegro i do niego poszedł to by tak fajnie nie było. Wtryski robiłem w Stalowej Woli, polecam http://www.wtryskiwacz.com chłopaki znają się na regeneracji i naprawie. Zmontowali mi samochód za 300, a w trasie byłem i generalnie nocowałbym tydzień w hotelu gdyby nie oni.
Robert250
Nowy

Postautor: Albreht » 26 września 2014, 13:46

Dzięki za ten patent z Motointegrator :)
Zakupiłem u nich opony - do tego q-serwisu przy 11 Listopada 8 w Koninie. To mi się podoba - umówiłem się na konkretną godzinę - podjechałem i 30 min wszystko było załatwione.
Albreht

Postautor: Bicek » 30 października 2014, 19:42

ja mam sprawdzony domino24.eu, pana Daniela polecił mi kumpel. to fachowiec, ma w tej branży już niemałe doświadczenie. mierzyłem parę rzeczy już do auta, chyba się w końcu zdecyduję, niedrogie w sumie... najwyżej kobieta mnie zabije.
Bicek

Postautor: kepi » 6 listopada 2014, 22:21

Ja trzy czy cztery razy korzystałam z Kapral Car i części rzeczywiście odczuwalnie tańsze niż nówki, chociaż to już bardziej kujawsko-pomorskie, ale jak ktoś bywa w tamtych rejonach, to warto zajechać.
kepi

Postautor: Angelo » 15 listopada 2014, 14:39

Przeogromny wybór części online jest na e-autoparts.pl a do tego błyskawiczna realizacja. Sprzedawane elmenty są oczywiście nowe.
Angelo
Nowy

Postautor: Gość » 22 listopada 2014, 22:30

Muszę zobaczyć czy faktycznie.
Gość

Następna

Wróć do Motoryzacja