Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18758) SPORT FORUM FIRMY (5368) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Jak dbać o samochód zimą?

Samochody, motocykle, tuning, itd.

Jak dbać o samochód zimą?

Postautor: JANEAN2395 » 25 listopada 2014, 14:14

Witajcie,
zbliża się zima a ja jako młody kierowca zastanawia się jak zimą dbać o auto. Słyszałem, ze istnieją specjalne kosmetyki samochodowe, które ułatwiają pielęgnację ale i chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Jaki rodzaj wybrać i czy wogóle stosować? No i gdzie kupić - moze jakis fajny i niedrogi sklep internetowy? Będę wdzięczny za każdą pomoc w tym temacie. Auto trzymam na dworze więc przydałoby się pomyśleć
JANEAN2395
Nowy

Re: Jak dbać o samochód zimą?

Postautor: Ekoevelynn2375 » 25 listopada 2014, 22:15

Tak naprawdę takie kosmetyki to nic więcej jak szampony, woski i pasty. Ich działanie polega na tworzeniu na powierzchni karoserii specjalnej powłoki, która chroni auto przed warunkami atmosferycznymi - w szczególności deszcz i śnieg. Wiadomo, że ma też wpływ na działanie soli drogowej, która przecież chcą nie chcąc dostaje się na karoserię i ją niszczy. Ja stosuję kosmetyki znanych firm i jestem zadowolony.
Ekoevelynn2375
Nowy

Postautor: wyszemir2971 » 26 listopada 2014, 09:14

Ja przed zimą najczęściej wybieram się na porządne woskowanie auta, dzięki temu wszelki śnieg "wodny" jak i woda podczas deszczu spływa no i nie tworzy się rdza. Bardziej zadbałbym jednak o podwozie auta - to jest miejsce najbardziej narażone na działanie soli jak i błota śniegowego.
wyszemir2971
Nowy

Postautor: BestDanna75 » 26 listopada 2014, 16:23

a rynku jest mnóstwo takich środków zarówno w sklepach z akcesoriami i częściami do aut jak i w sklepach internetowych... warto tez poczytać o tym na jakimś bardziej specjalistycznym forum, ja mam tez taki zamiar ponieważ podobnie nie wiem czego używać żeby po zimie auto nadal wyglądało tak jak teraz, ale cały czas wydaje mi się że mam jeszcze czas a tu zima za pasem
BestDanna75
Nowy

Postautor: bez przesady » 26 listopada 2014, 21:10

ja nie stosuje żadnych kosmetyków, a do mycia używam Ludwika do mycia naczyć. Auto ma 11 lat i żadnej rdzy i trzyma się dobrze
bez przesady

Postautor: Julian76 » 26 listopada 2014, 22:08

Myślisz, że chemia pozwoli lepiej zadbać o Twoje auto? Może lepiej pomyśleć o postawieniu garażu za wczas a nie wydawania pieniędzy na zbędne kosmetyki, które tak naprawdę w niczym nie pomogą. Zwykły "blaszak" naprawdę nie wiele kosztuje a efekt zdecydowanie da lepszy niż najlepsze kosmetyki
Julian76
Nowy

Postautor: Gość » 31 stycznia 2015, 13:29

Ja maty nie zakładam, nie chce mi się w to bawić heh
Gość

Postautor: Gość » 3 lutego 2015, 18:19

Nazwę kojarzę, to w marketach można kupić?
Gość

Postautor: pukit » 26 kwietnia 2015, 20:52

Zima się skończyła..Dalej dbacie o swój samochód..Czy tak tylko piszecie? Ja wszystkie naprawy robiłem we własnym zakresie, chodzi mi oczywiście tylko o wymiany opon i nic więcej. Auto jak chciałem wymyć zimą to sam myłem u mnie na ogródku i nie bałem się, że woda zamarznie.
pukit
Nowy

Postautor: gregson » 8 maja 2015, 12:04

Przeglądam wątek, bo mam od tygodnia nowy własny samochód i nikt nie pisze o rdzy? mój poprzedni samochód zjadła rdza,więc na tym chciałbym sie najbardziej skupić tym razem. Ktoś pisał o woskowaniu? jakieś alternatywy?
gregson

Postautor: Trabczak » 21 kwietnia 2016, 05:32

Widzę, że sporo podpowiedzi już padło, więc ja dodam tylko, że zachęcam do zakupów w sklepie Wajbex, gdzie można dostać części i różne akcesoria samochodowe. To Wam się przyda, jeśli chcecie solidnie dbać o samochód. Lepiej zapobiegać niż naprawiać ;)
Trabczak
Nowy

Postautor: Darek21912 » 14 lutego 2017, 18:02

Moim zdaniem nie tylko zimą, ale zawsze trzeba dbać o samochód. Ja wczoraj np. do swojego kupiłem nowe wycieraczki Oximo - http://www.oximo.pl/ . I spoko są. Zawsze nowe, to nowe ;)
Darek21912

Postautor: makada » 4 grudnia 2017, 13:29

Trzymajcie namiary - http://www.carscare.pl/oferta/paint-protection-film
Ta wygląda faktyczna ochrona karoserii - te folie rzeczywiście działają i nie powstają żadne problemy.
Ogólnie - to skuteczna metoda zabezpieczania karoserii, która w naszym przypadku zdecydowanie się sprawdza.
A jak jest u was?
makada

Postautor: Akademiakowa » 19 marca 2018, 09:31

Dbanie o samochód zimą? W moim przypadku blaszak od Stalgar: http://garaze.org.pl w dużej mierze rozwiązał problem, bo auto stoi w dobrych warunkach. Do tego przy błocie i soli czyszczę samochód, żeby się nie przeżerało to wszystko. na szybę mata, żeby potem nie skrobać no i standardowo na wyposażeniu prostownik, ale to chyba oczywista oczywistość.
Akademiakowa
Nowy

Postautor: majkelmajkel » 21 marca 2018, 09:49

Przede wszystkim należy pamiętać o wymianie opon. Jest to ważny punkt, jeśli chcemy zadbać o sprawność naszego pojazdu, tym bardziej iż jest to pora roku charakteryzująca się ciężkimi warunkami pogodowymi. W tym celu zawsze zgłaszam się do L-Service http://l-service.pl/ w Nowogardzie, gdzie w mgnieniu oka rozwiązują kłopoty związane ze zmianą opon. A ja w błyskawicznym tempie wracam na drogę!
majkelmajkel
Nowy

Następna

Wróć do Motoryzacja