WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

przełącz na widok klasyczny
Samochody, motocykle, tuning, itd.
Odpowiedz

Zabiegi kosmetyczne na karoserię zabezpieczające przed koroz

23 września 2016, 08:08

Jakie zabiegi kosmetyczne na karoserię proponujecie, aby zabezpieczyć samochód przed jesienią i zimą? Przed solą której wtedy idą tony. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Re: Zabiegi kosmetyczne na karoserię zabezpieczające przed k

23 września 2016, 14:36

Ja stosuje twardy wosk samochodowy przeciętnie 2-4 razy w roku, podczas zimy zabezpieczy samochód przed żwirem, niskimi temperaturami i sola sypaną na drogi. Jest jednak minus, ponieważ nakładanie takiego wosku kosztuje sporo pracy. W tym artykule jest porównanie twardego wosku i mleczka do zabezpieczania karoserii samochodu.

Re: Zabiegi kosmetyczne na karoserię zabezpieczające przed k

24 września 2016, 12:34

Niestety, czasem zdarzają się oszuści, którzy ukrywają wady auta podczas zakupów. Na szczęście nie trzeba się z tym godzić. Są firmy takie jak http://autoprawo.pl/ które za darmo wyceniają straty i pomagają dochodzić odszkodowania. Warto wiedzieć takie rzeczy.

Re: Zabiegi kosmetyczne na karoserię zabezpieczające przed k

27 września 2016, 08:22

Optymalnie byłoby położyć 2x w roku warstwę wosku co stanowi całkiem efektywną ochronę karoserii. Generalnie warto przed jesienią i zimą zadbać o karoserię...


Dobre wycieraczki + dobry płyn do spryskiwaczy. Tylko taki ktróy nie zamarznie przy ujemnych temperaturach.
Uszkodzone pióro wycieraczki potrafi nieźle zarysować szybę. Szczególnie przy niskich temperaturach. Poczytaj jeszcze w prasie motoryzacyjnej, na blogach i portalach moto. Np tutaj http://nocar.pl/blog/jak-przygotowac-sa ... na-jesien/
Odpowiedz