Strona 1 z 1

Zabiegi kosmetyczne na karoserię zabezpieczające przed koroz

Post: 23 września 2016, 08:08
autor: zdre
Jakie zabiegi kosmetyczne na karoserię proponujecie, aby zabezpieczyć samochód przed jesienią i zimą? Przed solą której wtedy idą tony. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Re: Zabiegi kosmetyczne na karoserię zabezpieczające przed k

Post: 23 września 2016, 14:36
autor: janekG
Ja stosuje twardy wosk samochodowy przeciętnie 2-4 razy w roku, podczas zimy zabezpieczy samochód przed żwirem, niskimi temperaturami i sola sypaną na drogi. Jest jednak minus, ponieważ nakładanie takiego wosku kosztuje sporo pracy. W tym artykule jest porównanie twardego wosku i mleczka do zabezpieczania karoserii samochodu.

Re: Zabiegi kosmetyczne na karoserię zabezpieczające przed k

Post: 24 września 2016, 12:34
autor: Antek76
Niestety, czasem zdarzają się oszuści, którzy ukrywają wady auta podczas zakupów. Na szczęście nie trzeba się z tym godzić. Są firmy takie jak http://autoprawo.pl/ które za darmo wyceniają straty i pomagają dochodzić odszkodowania. Warto wiedzieć takie rzeczy.

Re: Zabiegi kosmetyczne na karoserię zabezpieczające przed k

Post: 27 września 2016, 08:22
autor: ludomir
Optymalnie byłoby położyć 2x w roku warstwę wosku co stanowi całkiem efektywną ochronę karoserii. Generalnie warto przed jesienią i zimą zadbać o karoserię...


Dobre wycieraczki + dobry płyn do spryskiwaczy. Tylko taki ktróy nie zamarznie przy ujemnych temperaturach.
Uszkodzone pióro wycieraczki potrafi nieźle zarysować szybę. Szczególnie przy niskich temperaturach. Poczytaj jeszcze w prasie motoryzacyjnej, na blogach i portalach moto. Np tutaj http://nocar.pl/blog/jak-przygotowac-sa ... na-jesien/