Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18771) SPORT FORUM FIRMY (5368) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Ja dobrać olej do silnika?

Samochody, motocykle, tuning, itd.

Ja dobrać olej do silnika?

Postautor: kstja » 14 marca 2018, 21:42

Cześć, ktoś orientuje się może, lub wie ja dobrać odpowiedni olej do swojego silnika? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
kstja

Re: Ja dobrać olej do silnika?

Postautor: alamar » 20 marca 2018, 16:59

Na początek proponuję zajrzeć do instrukcji pojazdu, tam powinny być wszelkie informacje na ten temat :)
alamar

Postautor: kstja » 22 marca 2018, 12:31

No właśnie rzecz w tym, że nie posiadam instrukcji - kupiłem okazyjnie samochód uzywany po taniości, nie wybrzydzałem. Brałem co było.
kstja

Postautor: alamar » 23 marca 2018, 18:50

To weź sprawdź aplikację Shell Lube Match, znajdziesz ją na stronie Shella, nawet przez googla. Narzędzie jest dosyć intuicyjne w obsłudze, kilka kliknięć i będziesz mieć czarno na białym.
alamar

Postautor: Miejscowy » 23 marca 2018, 19:05

Wszystko zależy od stanu technicznego silnika
Miejscowy

Postautor: Mech » 26 marca 2018, 20:53

Jaki samochód ? Silnik ? Przebieg ? I na jakim oleju jeździł do tej pory ?
Mech

Postautor: dario3333 » 18 kwietnia 2018, 20:58

mi pomogła aplikacja Lubematch po przez kilka kliknięć dobrałem do swojego auta olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30 który utrzymuje filtry czastek stałych w czystości, aby utrzymać wysoka wydajność silnika jak dla mnie jest to dobre rozwiązanie ponieważ silnik cały czas jest na najwyższych obrotach (jeźdze po zakorkowanej Warszawce)
dario3333

Postautor: ubouz » 23 kwietnia 2018, 11:27

A słuchajcie, bo może ktoś wie. Czy to prawda, że uzywajac odpowiedniego oleju można chronic filtr cząsteczkowy przed zapychaniem się?
ubouz

Postautor: rarapuru23 » 25 kwietnia 2018, 16:39

ubouz, właśnie wyżej ktoś podał za przykład olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30, on właśnie dobrze się nadaje do tego problemu, o który ty pytasz.
rarapuru23

Postautor: unczapincze » 26 kwietnia 2018, 12:51

A czy ten olej, o którym mowa jest do każdego rodzaju silnika?
unczapincze

Postautor: Greenka » 28 kwietnia 2018, 07:47

Producent fajnie opisuje go na swojej stronie https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/ect/shell-helix-hx8-ect-5w-30.html

Shell Helix HX8 ECTmoże być stosowany w nowoczesnych silnikach benzynowych, silnikach Diesla, również tych wyposażonych w filtr cząstek stałych oraz silnikach zasilanych gazem.
Greenka

Postautor: bielka » 30 kwietnia 2018, 21:27

Widzę, że Shell bardzo rozbudował ofertę. Na stronie pojawiły się oleje nie tylko z technologią pure plus, ale też specjalnie przeznaczone do diesla lub właśnie ten HX8 ECT do nawet najnowszych silników.
bielka

Postautor: jukro » 10 maja 2018, 09:03

Shell ma dobre produkty, ale o HX8 ECT pierwszy raz słyszę - wcześniej sie z nim nie spotkałem. Jak działa ten olej, ma jakieś nazwijmy to pecjalne właściwości?
jukro

Postautor: jaro11 » 24 maja 2018, 09:04

mi akurat podpowiedział program Lubematch abym go użył do mojej mazdy a obecnie testuje ten olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30 jak dalej zobaczymy napisze.
jaro11

Postautor: Sarepska » 31 maja 2018, 13:37

jukro pisze:Shell ma dobre produkty, ale o HX8 ECT pierwszy raz słyszę - wcześniej sie z nim nie spotkałem. Jak działa ten olej, ma jakieś nazwijmy to pecjalne właściwości?

Na stronie Shell jest to dobrze opisane:

Shell Helix HX8 ECT powstał z zastosowaniem zaawansowanej technologii kompatybilnej z systemami emisji spalin, aby umożliwić utrzymanie w czystości systemów emisji spalin w samochodach. Niskopopiołowa formulacja umożliwia utrzymanie filtrów cząstek stałych w czystości i chroni przed powstawaniem popiołów, które mogą blokować układ wydechowy i zmniejszać wydajność silnika.

Shell Helix HX8 ECT może być stosowany w nowoczesnych silnikach benzynowych, silnikach Diesla, również tych wyposażonych w filtr cząstek stałych oraz silnikach zasilanych gazem.
Sarepska

Następna

Wróć do Motoryzacja