Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19526) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 11oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Subregion koniński ma szansę stać się "Tygrysem Wi ... (7)Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina. W sobot ... (1)

samotnosc ludzi starszych w naszym miescie

samotnosc ludzi starszych w naszym miescie

Postautor: aleksandra » 25 maja 2006, 15:57

Samotność!!!!!!!!!!!!!!To straszny stan ducha,ale jeśli ma się niewiele lat to można sobie z tym poradzić.A co mają zrobić osoby samotne, które mają już kawał życia za sobą i pustkę wokół siebie?Samotne nie tylko wieczory ale i całe długie dni.Skrywają się wtedy ze swoją samotnością w swoich czterech scianach i......cierpią.Dorosłe dzieci maja swoje rodziny i problemy.Telefony?to nie wystarcza!Wizyty w weekendy,na godzinkę albo dwie? to naprawdę bardzo mało!W Koninie brak miejsca na spotkania dla takich ludzi,a oni tego bardzo,bardzo potrzebują.Znam to z autopsji.Może rzucam się z motyką na księżyc ale muszę spróbować pomóc takim osobom.Jeśli znasz takie osoby,proszę o kontakt ze mną./aleksandra.2005@interia.pl/Mieszkam w Koninie na osiedlu Zatorze,wiecej informacji juz w rozmowach osobistych.Bardzo proszę o poważne potraktowanie poruszanego przeze mnie problemu.To naprawdę wielki problem ludzi starszych w takim mieście jak Konin.Porozmawiaj na ten temat ze swoimi bliskimi lub znajomymi,którzy skończyli juz 60 lat i są sami.Może odważą się powiedzieć Cijak bardzo długie są dni gdy nie ma dokąd pójść ani z nikim porozmawiać.A może masz ochotę pomóc mi w tym co sobie zaplanowałam zrobić!!!!!!!!!!!!!!!Proszę napisz do mnie co o tym sądzisz!!!!!!!!!
[/b]
aleksandra

samotność...

Postautor: vena » 11 czerwca 2006, 13:17

No super temat.Jestem za.Samotnośc jest smutna ,samotnośc jest trudna,samotnośc jest nudna...Spotykajmy się zatem
vena

Re: samotność...

Postautor: Gość » 11 czerwca 2006, 22:51

vena pisze:No super temat.Jestem za.Samotnośc jest smutna ,samotnośc jest trudna,samotnośc jest nudna...Spotykajmy się zatem

Odezwij sie do mnie prosze,moze nam sie uda razem zrobic cos w tej sprawie.Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » 23 lipca 2006, 12:53

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:
Anonymous pisze:
Anonymous pisze:odpirdol sie od mojej zony bo zgnijesz w pudełku smierci jp
bozena minke ma koordynaty w sobie f-16 wiec uwazaj skurwysynie

Co Ty piszesz!Pomyliles problemy!
A tak naprawde po przeczytaniu tego co napisales wspólczuje zone takiego meza!!!
Gość

Re: samotnosc ludzi starszych w naszym miescie

Postautor: także alexandra » 8 listopada 2006, 06:14

[quote="aleksandra"]Samotność!!!!!!!!!!!!!!To straszny stan ducha,ale jeśli ma się niewiele lat to można sobie z tym poradzić.A co mają zrobić osoby samotne, które mają już kawał życia za sobą i pustkę wokół siebie?Samotne nie tylko wieczory ale i całe długie dni.Skrywają się wtedy ze swoją samotnością w swoich czterech scianach i......cierpią.Dorosłe dzieci maja swoje rodziny i problemy.Telefony?to nie wystarcza!Wizyty w weekendy,na godzinkę albo dwie? to naprawdę bardzo mało!W Koninie brak miejsca na spotkania dla takich ludzi,a oni tego bardzo,bardzo potrzebują.Znam to z autopsji.Może rzucam się z motyką na księżyc ale muszę spróbować pomóc takim osobom.Jeśli znasz takie osoby,proszę o kontakt ze mną./aleksandra.2005@interia.pl/Mieszkam w Koninie na osiedlu Zatorze,wiecej informacji juz w rozmowach osobistych.Bardzo proszę o poważne potraktowanie poruszanego przeze mnie problemu.To naprawdę wielki problem ludzi starszych w takim mieście jak Konin.Porozmawiaj na ten temat ze swoimi bliskimi lub znajomymi,którzy skończyli juz 60 lat i są sami.Może odważą się powiedzieć Cijak bardzo długie są dni gdy nie ma dokąd pójść ani z nikim porozmawiać.A może masz ochotę pomóc mi w tym co sobie zaplanowałam zrobić!!!!!!!!!!!!!!!Proszę napisz do mnie co o tym sądzisz!!!!!!!!!

B. fajnie napisałaś. Zgadzam się Tobą w całej rozciągłości - szkoda tylko, że takie beznadziejne wpisy pod Twym postem - ale cóż - nie każdy ma empatię w sobie...
Mieszkałam wiele lat w Koninie, teraz pomieszkuję w stolicy, ale będę chciała wrócić pewnie do swojskiego Konina. W W-wie niby tyle się dzieje, ale też można być bardzo samotnym...Pozdrawiam Cię, Olu, serdecznie.
Ola
mój adres e-mail : aidka@gazeta.pl
także alexandra

Postautor: kawa » 29 sierpnia 2007, 13:40

gorzej jak trafi sie na takiego chama, w koninie takich nie brakuje. kobieto czy Ciebie to nie przerosnie?
kawa

Postautor: KK » 23 stycznia 2008, 21:03

Ostatni post wpisany był w sierpniu. Może ktoś zechce ze mną odświeżyć ten problem. Jestem somotną osobą i nie wiem jak sobie poradzić z tą samotnością. Nie potrafię nikogo poznać, a myślę że jestem kobietą poznania wartą.
KK

Postautor: K-K » 30 stycznia 2008, 02:04

Nikt nie odzywa się nadal. Czyżby te strony należały tylko do ludzi młodych. Czy 40-, 50-latkowie nie odwiedzają tych stron.Tak chciałabym z kimś pogadać. Łatwiej jest, gdy jest z kim podzielić się swymi problemami.Czekam na chętnych.
K-K

Postautor: Gość » 13 lutego 2008, 00:54

K-K pisze:Nikt nie odzywa się nadal. Czyżby te strony należały tylko do ludzi młodych. Czy 40-, 50-latkowie nie odwiedzają tych stron.Tak chciałabym z kimś pogadać. Łatwiej jest, gdy jest z kim podzielić się swymi problemami.Czekam na chętnych.
Masz adres kontaktowy,odezwij sie do osoby ktora to pisala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość

Postautor: kasiulek » 10 listopada 2009, 21:54

Po co żyć samotnie?? Internet daje nam dzisiaj tyle możliwości , że trzeba próbować. Zapraszam na iduo.pl Tam wszelkie wasze wątpliwości odejdą w cien. Warto. Pozdrawiam
kasiulek

Postautor: Roxana_22 » 15 sierpnia 2010, 22:43

Hmmm... Do Autorki tematu: Nie wierze, ze nie masz zadnych kolezanek.. Spotkajcie sie kiedys w kilka, wyjdzcie na miasto. Nawet do zwyklego pubu. Wiem, ze ludziom starszym wydaje sie, ze puby sa dla mlodych. Ale teraz wszystko sie zmienia, idzie z postepem. Mentalnosc ludzka sie troche zmienia. Probojemy dorownac panstwom zachodnim. Tam jest to bardzo rozpowszechnione, ze w pubach czy nawet klubach mozna spotkac bardzo wiele starszych osob. I nikogo to nie dziwi. A jezeli masz opory przed wyjsciem do takiego miejsca, to polecam zwykle dancingi. Wiem, ze co czwartek w klubie Hutnik sa takowe organizowane. Moi rodzice czasem tez tam zagladaja i mowia, ze jest tam bardzo zroznicowany przedzial wiekowy. A nuz kogos poznasz, moze nawet jakiegos uroczego kawalera :) Nie sztuka jest narzekac, sztuka jest robic cos w kierunku zmian. Zaczynac od malych kroczkow, by sie oswoic z tymi zmianami, a pozniej stawiac coraz wieksze. Moze poznasz nowe kolezanki, ktore chetnie bede do Ciebie wlatywac na kawke. Czasem nawet warto sie ladnie ubrac, umalowac i poprzechadzac po sklepach, a tak po prostu. Dla lepszego samopoczucia. Nie wolno sie zamykac na swiat i ludzi. Rowniez na ludzi mlodych. Ja zawsze podziwialam ludzi starszych, ktorzy nie uwazaja mlodziez za zlo konieczne i bardzo chetnie z nimi rozmawiaja na rozne tematy. Bo wbrew pozorom mlodziez rowniez nie stroni od ludzi starszych, tylko moze po prostu czuja krepacje, boja sie reakcji tej starszej osoby. Dlatego to ten dorosly czlowiek powinien niekiedy wyjsc z inicjatywa. Wiem to rowniez z autpsji, bo choc jestem mloda, to zawsze bardzo chetnie pogadam z kims, kto jest ode mnie duzo bardziej doswiadczony. Bo uwielbiam dowiadywac sie o zyciu coraz to wiecej i wiecej. Takze Droga Autorko, glowa do gory i pora wyjsc do ludzi! :) Zycze Ci powodzenia :)
Roxana_22

Postautor: Gość » 29 grudnia 2011, 14:12

mam znajomą w Kłodawie, która uczęszcza do UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

Naprawdę wspaniała sprawa dla starszych osób. Spotykają się na różnych kółkach zainteresowań, wykładach, zajęciach-z tego co wiem to maja malarstwo, języki, jakąś gimnastykę. Wykłady z lekarzami jak dbbać o zdrowie itd
Poza tym jeżdzą na wycieczki., organizują sobie różne imprezki.
Wspaniała sprawa.
Zobacz jak musieli żyć starsi ludzie w Kłodawie gdzie nawet młodzi nie mają co ze sobą zrobić?
Teraz prawie codziennie mają jakieś zajęcia. Wiem, że tam zarząd jest taki bardzo ogarniety, ta babeczka co założyła ten Uniwersytet to konkretna babka z pomysłami i dzięki temu Kłodawa ożyła. Nie wiem za bardzo ile tam osób jest w tym Uniwersytecie ale z tego co ta moja Tereska mówiła to wtedy spokojnie koło 50 na pewno. Zobaczcie ile osób wyrwanych z samotności, rozwijaja zainteresowania, mają sens życia i radość ze wspólnych spotkań.
Może warto pomyśleć nad tym w Koninie
Gość

Postautor: Gość » 29 grudnia 2011, 14:18

weszłam teraz i poszukałam i powiem Ci, że mają stronę i tam ładnie widać jak to wspaniale prosperuje.
Mają piękny wykład pt. „NIE STARZEJE SIĘ TEN, KTO NIE MA NA TO CZASU”
i chyba to powinno być myślą przewodnią. Trzeba wyjść z domu, zacząć działać, wtedy człowiek dopiero zaczyna żyć, a nie wegetować.
Gość

Postautor: Grażyna » 20 stycznia 2012, 23:23

Może tą stronę czytają starsze samotne w związku kobiety.Odezwijcie się na LM.Ja 56lat i jestem b samotna,chętnie poznam kobiety w tej samej sytuacji,żeby się spotkać porozmawiać i nie myśleć o swoim zmarnowanym życiu.
Grażyna

Postautor: Gość » 2 marca 2012, 21:25

Pani Grażyno,jestem w podobnym wieku i w takiej samej sytuacji.Nigdy nie wchodziłam na tą stronę,ale dziś tak po prostu,i nawet ucieszyłam się jak przeczytałam Pani wpis,bo z wielką chęcią też poznam kobiety niby w związku a samotne.Po prostu zmarnowane życie.Jak się z Panią skontaktować? Naprawdę bardzo chętnie.GOSIA
Gość

Następna

Wróć do Poznam dziewczynę