Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19163) SPORT FORUM FIRMY (5366) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

samotnosc ludzi starszych w naszym miescie

Re:

Postautor: Gość » 27 września 2012, 22:06

Gość pisze:mam znajomą w Kłodawie, która uczęszcza do UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

Naprawdę wspaniała sprawa dla starszych osób. Spotykają się na różnych kółkach zainteresowań, wykładach, zajęciach-z tego co wiem to maja malarstwo, języki, jakąś gimnastykę. Wykłady z lekarzami jak dbbać o zdrowie itd
Poza tym jeżdzą na wycieczki., organizują sobie różne imprezki.
Wspaniała sprawa.
Zobacz jak musieli żyć starsi ludzie w Kłodawie gdzie nawet młodzi nie mają co ze sobą zrobić?
Teraz prawie codziennie mają jakieś zajęcia. Wiem, że tam zarząd jest taki bardzo ogarniety, ta babeczka co założyła ten Uniwersytet to konkretna babka z pomysłami i dzięki temu Kłodawa ożyła. Nie wiem za bardzo ile tam osób jest w tym Uniwersytecie ale z tego co ta moja Tereska mówiła to wtedy spokojnie koło 50 na pewno. Zobaczcie ile osób wyrwanych z samotności, rozwijaja zainteresowania, mają sens życia i r
adość ze wspólnych spotkań.
Może warto pomyśleć nad tym w Koninie

w Koninie macie również UTW, a Kłodawa nie ożyła dzięki Uniwersytetowi. dla osób starszych trochę się dzieje. Z domu kultury starsi mogą też korzystać, mają super salę widowiskową gdzie często odbywają się a to koncerty, a to spektakle teatralne. I są kluby seniorów, z tego co wiem to 2. Jak ludzie chcą się spotykać i kulturalnie spędzać czas to w czym problem.
Gość

Re: samotnosc ludzi starszych w naszym miescie

Postautor: Gość » 18 grudnia 2012, 23:14

mmm... Do Autorki tematu: Nie wierze, ze nie masz zadnych kolezanek.. Spotkajcie sie kiedys w kilka, wyjdzcie na miasto. Nawet do zwyklego pubu. Wiem, ze ludziom starszym wydaje sie, ze puby sa dla mlodych. Ale teraz wszystko sie zmienia, idzie z postepem. Mentalnosc ludzka sie troche zmienia. Probojemy dorownac panstwom zachodnim. Tam jest to bardzo rozpowszechnione, ze w pubach czy nawet klubach mozna spotkac bardzo wiele starszych osob. I nikogo to nie dziwi. A jezeli masz opory przed wyjsciem do takiego miejsca, to polecam zwykle dancingi. Wiem, ze co czwartek w klubie Hutnik sa takowe organizowane. Moi rodzice czasem tez tam zagladaja i mowia, ze jest tam bardzo zroznicowany przedzial wiekowy. A nuz kogos poznasz, moze nawet jakiegos uroczego kawalera :) Nie sztuka jest narzekac, sztuka jest robic cos w kierunku zmian. Zaczynac od malych kroczkow, by sie oswoic z tymi zmianami, a pozniej stawiac coraz wieksze. Moze poznasz nowe kolezanki, ktore chetnie bede do Ciebie wlatywac na kawke. Czasem nawet warto sie ladnie ubrac, umalowac i poprzechadzac po sklepach, a tak po prostu. Dla lepszego samopoczucia. Nie wolno sie zamykac na swiat i ludzi. Rowniez na ludzi mlodych. Ja zawsze podziwialam ludzi starszych, ktorzy nie uwazaja mlodziez za zlo konieczne i bardzo chetnie z nimi rozmawiaja na rozne tematy. Bo wbrew pozorom mlodziez rowniez nie stroni od ludzi starszych, tylko moze po prostu czuja krepacje, boja sie reakcji tej starszej osoby. Dlatego to ten dorosly czlowiek powinien niekiedy wyjsc z inicjatywa. Wiem to rowniez z autpsji, bo choc jestem mloda, to zawsze bardzo chetnie pogadam z kims, kto jest ode mnie duzo bardziej doswiadczony. Bo uwielbiam dowiadywac sie o zyciu coraz to wiecej i wiecej. Takze Droga Autorko, glowa do gory i pora wyjsc do ludzi! :) Zycze Ci powodzenia :)
Roxana_22

Bardzo interesujący list, jestem też starszą osobą i mam dużo znajomych także młodszych, którzy czasem przychodzą wygadać się, a czasem skorzystać z jakiegoś mojego przepisu kulinarnego. Jest wiele młodych matek, które będą bezgranicznie wdzięczne jak czasem zaopiekujesz się ich dzieckiem. Albo poczęstujesz dobrym ciastem, na pewno Się odwdzięczą i będziesz szczęśliwą starszą Panią. Pamiętam, gdy jako samotna matka zastanawiałam się, dlaczego tyle kobiet marnuje czas, a za pomoc mi mogłam również odwdzięczyć się na swój sposób, np. zawieźć gdzieś samochodem, czy inaczej, dlatego teraz, gdy już dzieci mam dorosłe, pomagam innym matkom i zawsze mam wynagrodzone 100-krotnie, choć nie robi ę tego dla korzyści, raczej z dobroci serca i zrozumienia sytuacji. Można także spróbować zostać wolontariuszem. Ile osób oczekuje naszego zainteresowania się, wystarczy wyjść do ludzi i chcieć. Życzę udanych pomysłów na życie.
Gość

Postautor: Radio2 » 30 września 2013, 10:46

Zapraszamy http://radio-klodawa-kolo.pl.tl razem możemy więcej ,dyskusje ,muzyka ,opnie ,reportaże,sport ,wywiady już wkrótce.
Radio2
Początkujący

Postautor: niezapomniany :) » 6 grudnia 2014, 15:36

Witam drogie Panie :) Post jest nietypowy..
Szukam partnerki na Sylwestra, a może i na dłużej. Różnica wieku nie jest istotna, o ile jesteś zadbaną kobietą. Podobają mi się starsze ode mnie i zadbane kobiety. W młodych brakuje tego czegoś..
Ja 29 lat, szczupły, ciemny blond. Miły i kulturalny.
Jeśli chciałabyś przeżyć coś czego być może jeszcze nie przeżyłaś, napisz: fantastycznyromans@gmail.com

pozdrawiam ;-)
niezapomniany :)

Postautor: bogna1 » 4 kwietnia 2015, 18:43

Witam Prawde mowiac nie rozumie tych kobiet co sie nudza i sa samotni Ja natomiast nie mam czasu na nudy Zawsze ktos do mnie przychodzi a latem to drzwi sa otwarte bez przerwy.Mam prace w ogrodzie,glill, pogaduszki komputer i juz dzien minal.Zima tez ktos zawsze jest kolezanka lub kolega i komputer .Przeciez kobieta ma zawsze cos do roboty nie wyobrazam sobie siedzenia i uzalanie sie nad soba.Wstyd mi za takie osoby co nic nie robia nic i sie nudza lylko leza i czekaja na( trzesienie ziemi).Posprzatac czeba troche w mieszkaniu maja naprawde bajzel i robaki w domu .Znam taka jedna ze lata po miescie chalupach a jak sie wejdzie do niej to robale grasuja po mieszkaniu az obrzydzenie bierze..Chcesz mnie poznac napisz do mnie a porozmawiamy i sie poznamy bogumila973@interia.pl Pozdrawiam aktywne kobiety.
bogna1

Postautor: Magg » 17 kwietnia 2015, 10:37

Ja chyba do Ciebie napiszę : ) bo sama się czuję taka samotna i też czasem już nie mam co robić..Bo przecież jak codziennie sprzątam w domu to jest już tak czysto, że nie mam co sprzątać przecież ; ) lubię jak coś się dzieję w okół mnie czyli po prostu ta atmosfera świąt wielkiej nocy czy po prostu bożego narodzenia jest bardzo dobra.
Magg
Nowy

Postautor: teodeor » 27 kwietnia 2015, 14:43

moim zdaniem samotnośc to kwestia wyboru jak ktos chce to zarejestruje sie na portalu np http://www.datezone.com lub w innej tematyce i znajdzie osoby chętne dzielić z nim wspólne pasje ;)
teodeor

Postautor: JA 59 LAT » 20 sierpnia 2015, 21:30

KOBIETA LAT 59 POZNA MĘŻCZYZNĘ WESOŁY NIECH NIE KŁAMIE ŻE JEST ŚWIĘTY LUBIĄCY ŻYCIE TAK JAK JA ZDROWA WESOŁA W TYM WIEKU TO JUŻ RACZEJ POWAŻNY 695485564
JA 59 LAT

Postautor: marektomczyk32 » 24 sierpnia 2015, 12:35

Witajcie. Jestem 35 letnim facetem z okolic Ślesina. Jestem brunetem mam 175 cm wzrostu. Szukam fajnej, wesołej dziewczyny, która ma dosyć samotności.
marektomczyk32@o2.pl
marektomczyk32

Postautor: tomasz misiek szukam » 14 sierpnia 2018, 11:05

czekam na smsa pociesze cie napewno 695484854
tomasz misiek szukam

Re: samotność czy wybór

Postautor: Marek1972 » 10 lipca 2019, 14:18

Gość pisze:Pani Grażyno,jestem w podobnym wieku i w takiej samej sytuacji.Nigdy nie wchodziłam na tą stronę,ale dziś tak po prostu,i nawet ucieszyłam się jak przeczytałam Pani wpis,bo z wielką chęcią też poznam kobiety niby w związku a samotne.Po prostu zmarnowane życie.Jak się z Panią skontaktować? Naprawdę bardzo chętnie.GOSIA

Najgorsze jest to że niby ma się kogoś ale żyje się oddzielnie Nie ważne co się robi zawsze jest źle lub mogło być lepiej A Wy i My w tym tkwimy dla dobra rodziny lub ze względu na ludzi bo co powiedzą Ja wiem z własnego doświadczenia ile razy próbowałam rozmawiać na temat mojego małżeństwa zawsze odpowiedź jest ta sama nic się nie dzieje wyolbrzymiasz itp Myślałem nawet nad jakaś inną kobietą ale czy to jest wyjscie chyba nie
Marek1972

Poprzednia

Wróć do Poznam dziewczynę