Dzisiaj jest wtorek 11 sierpnia 2020, imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17056) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)

Pierwsze akwarium

Pierwsze akwarium

Postautor: Megi55 » 13 lutego 2015, 19:51

Witam wszystkich. Dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarystyką i mam zamiar wreszcie zakupić swoje pierwsze akwarium oraz rybki i wszelkie akcesoria. Dlatego bardzo bym was prosiła, żebyście mi podpowiedzieli, jakie gatunki rybek mogę hodować ze sobą, jakie niezbędne rzeczy będą one potrzebowały oraz proszę o namiary na akwarystyczny sklep internetowy, w którym mogłabym kupować akcesoria do mojego akwarium. Chciałabym posiadać kilka różnych rodzajów rybek, dlatego zależy mi najbardziej na tym abyście mi powiedzieli, jakie mogą mieszkać razem i nie pozjadają się nawzajem :)
Megi55
Nowy

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: laidback2112 » 15 lutego 2015, 19:21

Istotna przy wyborze rybek jest wielkość akwarium. Nie wiem, jakie rybki ci się marzą, więc napisze cos o tych najczęściej posiadanych. Bojowniki nie przepadaja za rybami, ktore są "pstrokatej" maści, więc najlepiej w tym wypadku zrezygnować z ryb typu gupiki. Z racji swojej agresywności mogą je zjadać lub przeganiać. Pisze mogą, ponieważ to nie reguła.
laidback2112
Nowy

Postautor: domicela » 16 lutego 2015, 10:05

Moim zdaniem na początek poradzisz sobie ze skalarami, które są piękne, a także z neonami, tymi czerwonymi czy też ze zbojnikami:) przed kupnem rybek, jak i przed rozpoczęciem całej tej przygody z rybkami i akwarystyką warto sobie o tym troszkę poczytać :) jeżeli chodzi o akwarium to zależy ile rybek zamierzasz hodować i czy stawiasz na ich rozmnażanie czy raczej niekoniecznie:) bo jeśli tak to szukaj większego akwarium:)
domicela
Nowy

Postautor: pan00 » 17 lutego 2015, 21:09

Nie znam się za bardzo na akwarystyce, ale również chciałbym kiedyś sobie sprawić piękne akwarium. Patrzenie na rybki bardzo uspokaja. Jak sobie pływają spokojnie w jedną i drugą stronę :) Do tego najbardziej podobają mi się różnorodne rybki w akwarium, o różnych rozmiarach i barwach i kiedy akwarium jest udekorowane dużą ilością zieleni, jak poniżej:

Obrazek
pan00
Nowy

Postautor: Wartak » 20 lutego 2015, 13:04

Też kiedyś myślałem o akwarium i sporo czytałem. Myślałem, myślałem i w rezultacie nic nie kupiłem, ale co się naczytałem o rybkach to moje:) i może kiedyś jeszcze sobie akwarium sprawię. Za to zamiast rybek pojawiły się dwie kotki i jestem zadowolony:)

_______
W Warszawie jest brudno
Wartak

Postautor: SuperHoracy1580 » 22 lutego 2015, 22:24

Myślę , że jak na poważnie chcesz się zabrać to tego super hobby to najpierw trzeba zakupić literaturę na ten temat albo chociaż poczytać na stronach w internecie. Niby proste woda i rybki,ale żeby nie stało się tak, że za chwilę będą one pływać do góry brzuszkiem trzeba mieć trochę wiedzy na ten temat. Oczywiście potrzebne akcesoria na pewno kupisz np w Plantice http://www.plantica.pl/o-nas,ale już same okazy trzeba będzie kupić normalnie w sklepie. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony 9 marca 2015, 04:32 przez SuperHoracy1580, łącznie zmieniany 1 raz
SuperHoracy1580
Nowy

Postautor: Edna » 24 lutego 2015, 22:45

pan00 - a nie masz poczucia, że na zdjęciu które wrzuciłeś jest po prostu przeładowanie? Naturalnie, sporo zależy od ryb jakie są w akwarium i tego jakie warunki preferują, ale mi bardziej odpowiadają takie akwaria:
Obrazek
Jednak co do tematu - takie rzeczy konsultuj zawsze z obsługą sklepu - przecież wiedzą co mają na stanie i powiedzą co z czym krzyżować a co w żadnym wypadku
Edna
Nowy

Postautor: madzialena25 » 10 lipca 2015, 13:49

Ja totalnie nie umiem utrzymać wody w dobrym stanie. ciągle moje rybki mają pleśniawki dziwne
madzialena25
Nowy

Postautor: nano » 11 lipca 2015, 12:22

Edna pisze:pan00 - a nie masz poczucia, że na zdjęciu które wrzuciłeś jest po prostu przeładowanie? Naturalnie, sporo zależy od ryb jakie są w akwarium i tego jakie warunki preferują, ale mi bardziej odpowiadają takie akwaria:
Obrazek
Jednak co do tematu - takie rzeczy konsultuj zawsze z obsługą sklepu - przecież wiedzą co mają na stanie i powiedzą co z czym krzyżować a co w żadnym wypadku

Jak dla mnie to akwa zwłaszcza w prawym rogu jest nie naturalne gdyż łupki są poukładane jeden na drugim mnie to nie odpowiada i to łączenie ciemnego z jasnym żwirem też jest do niczego.

Jesli chodzi o obsługe sklepów to ich sie wogóle nie pytam bo nie znaja sie na rzeczy. Potrafią wciskać wszystko zwłaszcza ludziom którzy zaczynają przygodę z akwarystyką. Na Zakolu jest jeden sklep w którym zmienia się obsługa dość czesto wiec taki sprzedawca nie ma nawet czasu zdobyc wiedze o rybach żeby służyć pomocą.

A jak wy obniżacie temperature w akwa? Ja np. mam w okresie letnim 30-31 C. i czasami ryba jakaś padnie.
nano

Postautor: nano » 11 lipca 2015, 12:28

madzialena25 pisze:Ja totalnie nie umiem utrzymać wody w dobrym stanie. ciągle moje rybki mają pleśniawki dziwne

Może zajrzyj na ten portal i zastosuj się do wskazówek :)

http://www.superakwarium.pl/plesniawka-id618.html
nano

Postautor: tereska30 » 15 lipca 2015, 10:05

Jeśli chodzi o tanie i sprawdzone rzeczy do akwarium to najlepiej sprawdź sobie na tej stronie http://www.hurtowniazoologiczna.net.pl/ ... ne,94.html Ja stamtad kupowalam filtr, lampe i grzalke i sluza mi juz bardzo dlugo. skoro zaczynasz przygode to ja bym zaczela od zakupu takich rzeczy.
tereska30

Postautor: Spejson » 24 marca 2016, 13:15

Witam. Proszę o podpowiedź jestem początkujący ,mam 112l akwarium, sam zrobiłem, z ryb to mam narazie 2xpretki karłowate, i 2x kiryski które narazie są w mniejszym akwarium, w przyszłym tyg większe akwarium będzie gotowe i chciałbym je przenieść przy tym dokupujac trochę rybek.dla tego moje pytanie wygląda następująco jakie ryby dobrać , i czy lepiej żywe rośliny czy sztuczne? Dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi:)
Spejson

Postautor: Empie » 5 maja 2016, 22:04

Cześć! Ja chciałbym zapytać o opinie o sklepie Plantica, o którym ktoś już tutaj wspominał - polecacie, jak z bezpieczeństwem przesyłek? Pozdrawiam!
Empie

Postautor: lilolo » 15 lipca 2016, 18:47

Przymierzam się do zrobienia Malawi :)
lilolo
Nowy

Postautor: Gussek » 14 września 2016, 19:57

Plantica, moim zdaniem, jest naprawdę super. Ceny mają niskie, duży wybór - przynajmniej w sklepie internetowym, nie wiem jak stacjonarka, nie byłem, dobrze (bezpiecznie) pakują paczki - nigdy z nimi żadnych problemów nie miałem
Gussek

Następna

Wróć do Akwarystyka