Dzisiaj jest czwartek 14 listopada 2019, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19023) SPORT FORUM FIRMY (5413) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
10 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Derby na koniec rundy. Górnik p ... (1)Grodziec. 49-letni mężczyzna zginął podczas wycink ... (1)

Pierwsze akwarium

Re: Pierwsze akwarium

Postautor: Mariusz344 » 22 września 2016, 21:16

Też plantice polecę, bo ceny mają niskie. Wybór tez duży, więc coś i dla mnie i dla bardziej zaawansowanych się znajdzie. Nie robią też, przynajmniej mi, nigdy problemów, gdy coś ląduje na gwarancji
Mariusz344

Postautor: Zefen » 13 października 2016, 20:12

Mam w planach kupno akwarium, pełne OW, najlepiej do nich czy jest szansa, że gdzieś będzie taniej?
Zefen

Postautor: Robert T. » 28 października 2016, 07:40

Wydaje mi się, że taniej niż w plantice jeśli chodzi o OW już nie będzie.
Robert T.

Postautor: Arturex » 3 listopada 2016, 20:13

Chyba, że komuś używane nie przeszkadza, to wtedy faktycznie coś taniej dorwie, jeśli chodzi o nowe, to może być problem
Arturex

Postautor: Gabryś » 10 listopada 2016, 12:47

Ja bym nie szedł w używane, nie dosć, że przesyłka czegoś takiego nie będzie tak dobrze zabezpieczona. Poza tym, nie wiem jak szczelność, nie ma gwarancji, serio lepiej uderzać w nowe. Jeżeli mamy takie niskie ceny np. w plantice, to lepiej trochę dołożyć i kupić prosto ze sklepu
Gabryś

Postautor: siemiza491 » 8 grudnia 2016, 14:16

nie ryzykowałabym używanego
siemiza491
Nowy

Postautor: rudaszka » 21 grudnia 2016, 14:03

Wygląda super! Chciałabym mieć akwarium, ale oczywiście małe mnie nie za bardzo zadowala.
rudaszka
Nowy

Postautor: Forumowicz2016 » 3 stycznia 2017, 09:43

Lepiej ze sklepu, wiadomo.... z drugiej ręki to już dla doświadczonego akwarysty, który będzie w stanie ocenić kondycję akwarium i mikrouszkodzenia.
Forumowicz2016
Nowy

Postautor: anna666 » 18 stycznia 2017, 12:57

Cześć, miałam przez 7 lat akwarium. Uważam, że najpiękniejsze ryby to skalary polecam. Zachęcam do zainwestowania w piękne roślinki, fajnie to wygląda.
anna666
Nowy

Postautor: oskardeka269 » 20 stycznia 2017, 15:24

Ja miałem swoje akwa przez 3 lata, ale coś było nie tak i ryby po prostu wyskakiwały. Po dwóch takich sytuacjach postanowiłem je oddać znajomemu...
oskardeka269
Nowy

Postautor: Gergas » 8 lutego 2017, 22:58

Kurde, plantica to chyba najtańszy sklep w sieci. No przynajmniej nic lepszego nie znalazłem, moze coś czasem na allegro, ale to trzeba się naszukać. Do tego nie robią problemów przy gwarancji - raz oddałem na taką filtr i dostałem nowy, super!
Gergas

Postautor: Amnest » 10 marca 2017, 10:13

Megi55 pisze:Witam wszystkich. Dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarystyką i mam zamiar wreszcie zakupić swoje pierwsze akwarium oraz rybki i wszelkie akcesoria. Dlatego bardzo bym was prosiła, żebyście mi podpowiedzieli, jakie gatunki rybek mogę hodować ze sobą, jakie niezbędne rzeczy będą one potrzebowały oraz proszę o namiary na akwarystyczny sklep internetowy, w którym mogłabym kupować akcesoria do mojego akwarium. Chciałabym posiadać kilka różnych rodzajów rybek, dlatego zależy mi najbardziej na tym abyście mi powiedzieli, jakie mogą mieszkać razem i nie pozjadają się nawzajem :)

Na początek proponuje akwarium nie większe niż 60l. W skład rybiej rodzinki możesz zawrzeć molinezje, gupiki, glonojady, skalary (jeśli posiadasz wodę miękką inaczej mogą pozdychać), kirysy, mieczyki, bojownika (najlepiej jednego, nie tolerują się) i to chyba było by na tyle z takiego pakietu "podstawowego" najlepiej mieć tak po 4-6 rybek jednego gatunku. Pamiętaj, zeby nie przesadzić z zarybianiem. Jak bedzie tłoczno - nawet te najmniej wymagające zaczna ci zdychać. Rybki powinny tez miec dla siebie jakies "ustronne" miejsca, by odpocząć, schować się, to komfort. do tego mogą słuzyc jakieś gęst, drobno liściaste, długie roślinki, bądź różne porcelanowe budowle a nawet korzenie.
Amnest
Nowy

Postautor: martawawa » 20 marca 2017, 21:50

Duże zadbane akwarium to piękna ozdoba mieszkania. Do tego przynajmniej na mnie, obserwowanie rybek w akwarium działa uspokajająco. Uwielbiam patrzeć jak pływają sobie to w górę, to w dół, można się zahipnotyzować :) Skoro to pierwsze akwarium to na początek proponuję jakieś nie za wielkie, bo to wymaga bardzo dużo pracy i wprawy. Akwarium trzeba regularnie czyścić, wymieniać wodę i zapewnić odpowiedni system grzałek, napowietrzania i filtrów do wody. To akurat najprostsze bo można sobie znaleźć w internecie: https://www.keko.pl/pol_m_Akwarystyka_Technika-akwarystyczna-171.html. Do tego tak jak pisał poprzednik warto kupić do akwarium jakieś roślinki, co dodatkowo nada mu uroku i np. jakąś figurkę. Do tego mi się podobają akwaria wyposażone w fototapetę :) Taki element dekoracyjny :)
martawawa
Nowy

Postautor: szlik » 17 maja 2017, 22:29

plantici wcześniej nie znałęm, a prawdę mówiac - po prostu szkoda! przepłaciłem kilka razy i to ewidentnie, a dobry filtr czy akwarium full ow to wy już wiecie ile moze kosztować. no cóż, teraz przynajmniej wiem faktycznie za ile da się dorwać dobry sprzęt w internecie...
szlik

Postautor: Gabog » 24 maja 2017, 21:16

ja też plantice poznałem dopiero w tym roku, a szkoda, bo bym sporo zaoszczędził - ale lepiej późno niż później, tak się pocieszam Wgl bylem sceptycznie nastawiony bo jak kiedyś kupowałem akwarium na allegro, to mi jest słabo zapakowali z innego sklepu ludzie i się uszczerbiło, w sumie potem to odkręciłem, ale jednak przyjemność wątpliwa. Tutaj za to nie było żądnych problemów i chwała im za to!
Gabog

PoprzedniaNastępna

Wróć do Akwarystyka