Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16764) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

MOże ranging nierzetelnych PRACOWNIKÓW

Re: MOże ranging nierzetelnych PRACOWNIKÓW

Postautor: sadasdasd » 2 lutego 2014, 13:29

POKAZCIE mi przedsiebiorce zatrudniajacego ludzi w naszym regionie ktory jest biedny. Pokazcie mi ich i ilu ich znajdziecie. Nie takiego co zatrudnia groa jedna osobe ale powiedzmy conajmniej 5 osob. Czy ten przedsiebiorca jest biedny?? W wikszosci przypadkow jezdzi wypasionym autem a reszte kase homikuje na kilku kontach o ktorej wie tylko jego rodzinka. A ile zarabiaja jego pracownicy?? Pewnie po tysiaka bo czyims kosztem musi sie dorobic. Patologia. Polskie przedsiebiorstwa to patologia!! Mamy najnizsze koszty pracy w UE wbrew pozorom, najtansza sile robocza, dofinansowania cuda wianki ale wy polscy przedsiebiorcy nie potraficie konkurowac z nikim poza naszym krajem. To nie wina pracownikow ale wasza bo nie potraficie zarzadzac. Schowajcie sobie ta pyche w buty. I skonczcie z glupim tekstem zaloz sobie sam firme!!! Jak wiecie do tego potrzebny jest kapital, wy tez go mieliscie na poczatku. Wiekszosc z was skad go miala?? Moze dostala od rodzicow i teraz uwaza sie za wielkiego biznesmena. Jestescie smieszni. Nie generalizuje bo wielu jest uczciwych ktorzy zaczynali doslownie od garazu jak w USA a teraz zatrudniaja 300 osob. Problemem jest to ze dorabiacie sie na tym ze placicie pracownikom mniej a wiec wam zostaje wiecej. Nie konkurujecie innowacyjnoscia, pomyslem tylko wyzyskiem ludzi ale wasz dojdzie do momentu kiedy wszystkie zweryfikuje rynek. Niech polacy wyjezdzaja, niech nie rodza dzieci. Niedlugo bedzie nas polowa mniej a wtedy oj krucho widze ten wasz biznes. To wy bedziecie sie prosic zeby ktos chcial u was pracowac. Oczywiscie moze zatrudnicie Ukraincow, rumunow itd. Dopiero wtedy bedziecie narzekac. Jesli uwazacie ze polski pracownik sie opierdziela, kradnie itp to ciekaw jestem co powiecie na naszych sasiadow zza Buga
sadasdasd

Postautor: gość » 2 lutego 2014, 14:05

Zgadzam się po części z przedmówcą, nasi prywatni pracodawcy - owszem maja może wiedzę praktyczną, techniczną itp.Brakuje im jednak przygotowania "menadżerskiego", wiedzy z zakresu finansów, zarządzania oraz co może dziwne - umiejętności rozmawiania z ludźmi.....i to nie tylko z kontrahentami, ale również ze swoimi i nie tylko pracownikami....Poziom -Biznes,zobowiązuje i do klasy, kultury jak i do POKORY, a tego wielu niestety brakuje...
Podkreślam dotyczy to wielu...ale nie wszystkich....i nie musicie się ze mną zgadzać. To moje zdanie.
gość

Postautor: Pracodawca » 2 lutego 2014, 14:32

Nie podoba sie, to sie zwolnij jeden z drugim!!! To nie moja wina, ze na rynku pracy jest wyż demograficzny i nie ma dnia by sie nie pojawił ktoś kto ma takie same kwalifikacje jak wy ale jest gotów pracować za 200 zł mniej. Byłbym ***** i mógłbym zostać posadzony o niegospodarność gdybym płacił wiecej niż wymaga rynek. Poza tym nie ma powodu by zamiast swoim dzieciom miał dawać Wam!!! Wy tez nie rozdajecie kasy obcym na lewo i prawo!!! Będziesz jeden z drugim dobrym fachowcem to w firmie zarobisz dobrze, jestes przecietniakiem to masz minimum i tyle w temacie!!!
Pracodawca

Postautor: gość » 2 lutego 2014, 15:20

Nie napisałem nic o płacy....a Ty w ogóle nie odniosłeś się do moich tez...a rotacja pracowników w Waszych firmach?? to dlatego, że raz słabo płacicie, brak możliwości awansu i dobrzy fachowcy są niedocenieni, FAKT - wielu to po prostu leserzy...
Ale patrząc w przyszłość warto dobrym płacić więcej i mieć spokojną głowę na przyszłość...inwestycja to nie tylko maszyna, samochód...inwestycja to także człowiek..
P.S.Pracuję i mam bardzo dobre warunki....moja opinia wynika z obserwacji i doświadczenia u innych pracodawców.
gość

Postautor: pracodawca2 » 2 lutego 2014, 15:25

Pracodawca pisze:Nie podoba sie, to sie zwolnij jeden z drugim!!! To nie moja wina, ze na rynku pracy jest wyż demograficzny i nie ma dnia by sie nie pojawił ktoś kto ma takie same kwalifikacje jak wy ale jest gotów pracować za 200 zł mniej. Byłbym ***** i mógłbym zostać posadzony o niegospodarność gdybym płacił wiecej niż wymaga rynek. Poza tym nie ma powodu by zamiast swoim dzieciom miał dawać Wam!!! Wy tez nie rozdajecie kasy obcym na lewo i prawo!!! Będziesz jeden z drugim dobrym fachowcem to w firmie zarobisz dobrze, jestes przecietniakiem to masz minimum i tyle w temacie!!!

przelicz koszty ciągłego szkolenia nowych, tańszych pracowników, wole mieć droższych ale pewnych i sprawdzonych, to procentuje i mogę dzieciom dać więcej i kaski i czasu.....
pracodawca2

Postautor: GOŚĆ » 4 lutego 2014, 17:38

uczciwyprac. pisze:
NIEUDACZNICY pisze:Nieudacznicy tylko narzekać potrafią na firmę trzeba mieć pomysł itd. 90% społeczeństwa to tylko do szpadla się nadaje i narzekać potrafi tak jak ktoś wyżej opisał załóż firmę i sprzątaj nawet ulicę dla miasta to więcej zarobisz niż te 1200 zł a zobaczysz ile to problemów się na bawisz jeden z drugim i szybko zaczniesz tęsknić za tym 1200 zł. Pomysł i praca to później popłaca a zazdrość Polaka to najgorsze co może być ( Najlepiej idźcie wszyscy do PUP to wam dadzą.)

Wole iść do PUP,aniżeli pracować u "złodzieja",który nie płaci i ciągle narzeka,że nic mu sie nie opłaca,a nowy dom buduje i autem z salonu jeździ.

POPIERAM .
GOŚĆ

Postautor: gogilla » 5 lutego 2014, 21:25

Duzo jest takich co stoi i lezy a 1200 sie nalezy....
gogilla

Postautor: Bobas12345 » 15 lutego 2014, 22:25

Nie rozumiem tego ciągłego narzekania, umowa o pracę jest porozumieniem obu stron, jeśli jednej ze stron nie odpowiadają warunki umowy - nie podpisuje jej.
Prawdą jest że trochę bardziej rozsądni i mający jakiekolwiek pojęcie o pracy znajdują ją.
Narzekają jedynie nieudacznicy i nieroby. Nie mają pracy, ze względu na nadmiar wolnego czasu wypisują głupoty i wylewają swoje żale na tym forum - ot, co innego porabiać.
Poszukuję w tej chwili pracowników, Ci co się pojawili - same PLEWY !!! Ale oczywiście pierwsze pytanie: ILE ZAROBIĘ?
Jeszcze nic nie potrafi, ale już chciałby zarabiać 30zł/h
Nic dodać - nic ująć.
Bobas12345

Postautor: ts fakty » 16 lutego 2014, 09:57

A skąd wiesz że nic nie potrafili,skoro nawet minuty u Ciebie nie przepracowali ???PLEWY-dla Was,co niektórych nowobogackich hm...pracodawców,każdy pracownik jest plewem.
ts fakty

Postautor: Marinka23 » 11 stycznia 2021, 20:02

Warto byłoby do takiego tematu wrócić. Ostatnio natknąłem się na pracodawcę, który pracowników fizycznych robił nieźle w bambuko.
Jeżeli szukasz CV pracownika fizycznego, to polecam ten artykuł https://cvwork.pl/kategoria/cv-pracownika-fizycznego/, w którym fajnie wyjaśniają co i jak.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2021, 15:30 przez Marinka23, łącznie zmieniany 1 raz
Marinka23
Nowy

Postautor: Gość » 11 stycznia 2021, 21:06

Marinka23 pisze:Warto byłoby do takiego tematu wrócić. Ostatnio natknąłem się na pracodawcę, który pracowników fizycznych robił nieźle w bambuko.

Tak , znalazłeś idealne miejsce na swoje żale....
Gość

Postautor: Robol » 25 stycznia 2021, 10:42

Gość pisze:załóż swoją firmę to zobaczysz ile ci zostanie. Tylko narzekac potraficie a cos od siebie dać to już nie. Ja bym sie cieszyla mająć 1000zł niż nic i siedziec w domu :)

Pewnie mężulek ma firmę i żonkę utrzymuje i powinnismy jemu dziękować ze dostajemy pieniążki a nie pracujemy za miskę ryżu. Inaczej byś śpiewała gdy byś musiała w sadowników jabłka rwać żeby mieć co do gara włożyć.
Robol

Postautor: Gość » 22 marca 2021, 19:03

U sadownika więcej zarobisz niz w niejednej pseudo firmie.
Gość

Poprzednia

Wróć do Praca w regionie