Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18075) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Ja dobrać olej do silnika?

Samochody, motocykle, tuning, itd.

Re: Ja dobrać olej do silnika?

Postautor: Theila » 24 czerwca 2018, 17:56

Ten olej poleca wielu mechaników. Tylko trzeba pamietać, że to systetyk. Warto zapytać mechanika, bo nie w każdym stanie silnik może być zalany syntetykiem. Ale jak lepszy okaże się półsyntetyk to opcji 10W Shell też ma sporo w nowych technologiach.
Theila

Postautor: Itaczyk » 30 czerwca 2018, 20:39

Shell Helix HX8 ECT to syntetyk?
Itaczyk

Postautor: Greenka » 22 sierpnia 2018, 20:39

Taki duży wybór to ogromny plus dla Shell. Pojawia się coraz więcej aut i dużo nowości w nich. Oleje też powinny być do tego dostosowane.
Greenka

Postautor: jarko22 » 5 września 2018, 19:41

ja od kiedy zapoznałem się z aplikacją Lubematch używam tyko właśnie ją jestem zaskoczony jej bazą danych i jak ja używam to zawsze znajdę odpowiedni olej do mojego auta.
jarko22

Postautor: ajamajo » 6 września 2018, 11:32

ta aplikacja shella lubematch jest prosta w obsłudze? czy to dosyć skomplikowane narzędzie?
ajamajo

Postautor: allu » 9 września 2018, 12:06

Tak, shell lubematch jest całkiem darmowe, nic nie płaciłem przy korzystaniu. Z obsługą nie będziesz mieć problemu, nie jest skomplikowanym programem.
allu

Postautor: majcher » 21 września 2018, 11:48

a skąd tę aplikację wziąć? bo patrzył na sklepie play i nie ma.
majcher

Postautor: kubekS » 22 września 2018, 20:50

też korzystałem z aplikacji Lube Match i nie trzeba za nią płacić a jest dostępna przez stronę internetową.
kubekS

Postautor: niemampomysłunanick » 27 września 2018, 14:37

Bo tej aplikacji shell lubematch nie ma w playstore, ona jest na stronie internetowej shella :)
niemampomysłunanick

Postautor: zimbka » 30 września 2018, 09:00

Zazwyczaj wybór oleju zostawiałam mojemu mechanikowi, ale może to jest błąd. Jeśli jest opcja darmowego dobrania przez to Shell lubematch i mogę dzieki temu zobaczyć jaki olej zaleca producent i co ile realnie wymiana to mi to pomoże na pewno. Ostatnio i tak zasanawiałam się nad olejem Shell bo znajomy kupił nowe auto i właśnie ten olej poleciło ASO.
zimbka

Postautor: Fraser777 » 2 października 2018, 14:35

Tu masz wszystko wytłumaczone: https://www.auto-motor-i-sport.pl/porady/Wymiana-oleju-silnikowego,18803,1

A jak się nie jest pewnym, to doradzić mechanika i on sprawdzi, jaki olej dobrać.
Fraser777

Postautor: prostkam » 28 października 2018, 13:20

jaro11 pisze:mi akurat podpowiedział program Lubematch abym go użył do mojej mazdy a obecnie testuje ten olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30 jak dalej zobaczymy napisze.

Co to jest LumeMatch i jak to działa? Nigdy nie umiałam sama dobrać, zawsze robi to za mnie mechanik.
prostkam

Postautor: matcek » 27 grudnia 2018, 19:51

prostkam pisze:Co to jest LumeMatch i jak to działa? Nigdy nie umiałam sama dobrać, zawsze robi to za mnie mechanik.

LubeMatch to takie narzędzie internetowe od Shell. Wchodzisz na stronę, wskazujesz podstawowe dane auta i masz informację który olej zaleca dla Twojego auta producent i np co ile zalecana jest wymiana oleju. Fajna opcja i nie trzeba liczyć na uczciwość mechanika.
matcek

Postautor: barbiak » 31 grudnia 2018, 00:25

jaro11 pisze:mi akurat podpowiedział program Lubematch abym go użył do mojej mazdy a obecnie testuje ten olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30 jak dalej zobaczymy napisze.

Też mam ten olej już trzeci sezon i sprawdził się świetnie. Silnik pracuje bez zarzutów, nie mam z autem żadnych problemów. Shell u mnie się się sprawdził.
barbiak

Postautor: MatiJestem32 » 15 stycznia 2019, 09:47

Sam nie wiedziałem jaki olej wybrać.
Podjechałem do https://akoil.pl/, tam wyjaśnili mi w jaki sposób powinienem sprawdzać jaki olej dobrać, a następnie doradzili mi który byłby najlepszy dla mojego auta.
Polecam.
MatiJestem32
Nowy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Motoryzacja