Dzisiaj jest czwartek 14 listopada 2019, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19055) SPORT FORUM FIRMY (5412) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
10 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Derby na koniec rundy. Górnik p ... (1)Grodziec. 49-letni mężczyzna zginął podczas wycink ... (0)

Ja dobrać olej do silnika?

Samochody, motocykle, tuning, itd.

Re: Ja dobrać olej do silnika?

Postautor: kabamba » 28 marca 2019, 18:58

Obecnie nie musze sam dobierać. Byłem w ASO forda i w ramach Motorcraft Service wymienili mi olej. Najlepiej wiedzą jako producent jaki olej jest zalecany do jakiego auta. Mój focus ma juz kilka ładnych lat, ale zawsze serwisuje w ASO i silnik jest w świetnym stanie.
kabamba

Postautor: znawca#0 » 28 kwietnia 2019, 16:55

Sprawdziłem dla siebie Lubematch jaki olej i podalo mi dwa. Mniędzy innymi jakiś pełen syntetyk 0w20. Czy ktoś ma zalany ten olej i może coś powiedziec o tym jak się zachowuje silnik ?
znawca#0

Postautor: grey_50 » 28 kwietnia 2019, 19:53

Ja korzystam z tego oleju shella 0w20, jest na prawde dobry dla silnika, utrzymuje go w czystości i nie mam też problemów z nadmierną ilością spalin, robiłem testy ze znajomym ostatnio.
grey_50

Postautor: Samatka » 16 maja 2019, 06:28

grey_50 pisze:Ja korzystam z tego oleju shella 0w20, jest na prawde dobry dla silnika, utrzymuje go w czystości i nie mam też problemów z nadmierną ilością spalin, robiłem testy ze znajomym ostatnio.

Tez mam Shell Helix ultra ale pełen syntetyk SN 0W-20. Nie wiem czy o tym oleju piszesz, ale jeśli tak to u mnie się sprawdza.
Samatka

Postautor: robalik » 16 czerwca 2019, 18:04

Samatka pisze:Tez mam Shell Helix ultra ale pełen syntetyk SN 0W-20. Nie wiem czy o tym oleju piszesz, ale jeśli tak to u mnie się sprawdza.

Ja mam też Shell pełen systetyk ale ECT C2/C3 0W-30. To low-SAPS wyprodukowany w technologii Shell PurePlus. Daje to opcję uzyskanie czystego i klarownego oleju bazowego, praktycznie pozbawionego wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej.
robalik

Postautor: atomowy krasnal » 17 czerwca 2019, 19:19

A ten syntetyk shella, który rt używasz to nadaje się do każdego silnika?
atomowy krasnal

Postautor: polen » 26 czerwca 2019, 21:50

atomowy krasnal pisze:A ten syntetyk shella, który rt używasz to nadaje się do każdego silnika?

Zerknij sobie dokładnie na stronie, wszystko jest dokładnie opisane https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/ect/shell-helix-ultra-ect-c2-c3-0w-30.html :)
polen

Postautor: baniak » 29 czerwca 2019, 19:22

Ja tez mam zalany Shell . Cieszy mnie, ze coraz więcej osób ma świadomość, lub chce mieć świadomość tego jaki olej zalewa do auta. Duzo osób już tak jak mechanicy jeśli nie wie czegoś to wie gdzie szukać. Shell daje taką opcję z LubeMatch.
baniak

Postautor: zawadiaka » 14 lipca 2019, 18:44

baniak pisze:Ja tez mam zalany Shell . Cieszy mnie, ze coraz więcej osób ma świadomość, lub chce mieć świadomość tego jaki olej zalewa do auta. Duzo osób już tak jak mechanicy jeśli nie wie czegoś to wie gdzie szukać. Shell daje taką opcję z LubeMatch.

Co to jest Lube Match?
zawadiaka

Postautor: amarenum » 28 lipca 2019, 20:13

Lubematch to aplikacja shella do dobierania oleju do konkretnego silnika. Korzystałem z niej swego czasu, jest na prawdę przydatna.
amarenum

Postautor: platerówka » 30 lipca 2019, 20:36

amarenum pisze:Lubematch to aplikacja Shella do dobierania oleju do konkretnego silnika. Korzystałem z niej swego czasu, jest na prawdę przydatna.

Aplikacja tzn że coś się pobiera na tel ze strony Shell? Bo gdzieś chyba czytałam, że coś podobnego jest na ich stronie internetowe.
platerówka

Postautor: krzykacz » 25 sierpnia 2019, 22:10

platerówka pisze:
amarenum pisze:Lubematch to aplikacja Shella do dobierania oleju do konkretnego silnika. Korzystałem z niej swego czasu, jest na prawdę przydatna.

Aplikacja tzn że coś się pobiera na tel ze strony Shell? Bo gdzieś chyba czytałam, że coś podobnego jest na ich stronie internetowe.

nic się nie pobiera. Można z tego korzystać na stronie internetowej.
krzykacz

Postautor: wschodząca » 31 sierpnia 2019, 19:18

Shell LubeMatch to opcja znalezienia oleju do swojego auta zgodnie z zaleceniami producenta. Wchodzisz na strone shell.pl i bez problemu znajdziesz.
wschodząca

Postautor: Gaster » 22 października 2019, 06:14

wschodząca pisze:Shell LubeMatch to opcja znalezienia oleju do swojego auta zgodnie z zaleceniami producenta. Wchodzisz na strone shell.pl i bez problemu znajdziesz.

A ile to LubeMatch kosztuje? Czeka mnie niedługo wymiana oleju wiec moze bym sprobowała.
Gaster

Postautor: passata » 29 października 2019, 23:19

Gaster pisze:
wschodząca pisze:Shell LubeMatch to opcja znalezienia oleju do swojego auta zgodnie z zaleceniami producenta. Wchodzisz na strone shell.pl i bez problemu znajdziesz.

A ile to LubeMatch kosztuje? Czeka mnie niedługo wymiana oleju wiec moze bym sprobowała.

Shell daje możliwość sprawdzenia oleju za darmo. Wchodzisz, wpisujesz podstawowe dane auta i masz informacje jaki olej jest zalecany przez producenta.
passata

Poprzednia

Wróć do Motoryzacja