Dzisiaj jest środa 8 lipca 2020, imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17939) SPORT FORUM FIRMY (5506) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 11oC
Jutropogoda
19 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (1)"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)

jak sprawić, żeby diody mrugały?

jak sprawić, żeby diody mrugały?

Postautor: 3l3k7r0 » 29 grudnia 2019, 20:37

Czy jest tu ktoś, kto zna się na elektronice? Chciałbym zrobić prosty obwód zasilany płaską okrągłą baterią - dioda, która by powoli gasła i powoli rozświecała się na przemian. Wymontowałem wnętrze z taniego małego wkładu do znicza. Jest tam malutki mikroprocesor, który sprawia, że dioda szybko migocze, co ma naśladować błyskanie płomienia. Ale nie o taki efekt mi chodzi. Czy mógłby mi ktoś znający się na tym poradzić, jaki najtańszy mikroprocesor kupić (i gdzie), który mógłbym użyć w swoim projekcie. Nie chodzi mi o arduino i tego typu drogie zabawki, a coś podobnego do tego rozwiązania zastosowanego we wkładzie do znicza, o którym wspomniałem. Nie znam specjalistycznego nazewnictwa, więc trudno mi nawet poszukać w internecie - czy w ogóle dostępne są takie już zaprogramowane mikroprocesory w sensownych cenach?
3l3k7r0

Re: jak sprawić, żeby diody mrugały?

Postautor: Gość » 1 stycznia 2020, 10:20

Przerywacz led, przerywacz na ne555. Szukaj tego.
Gość

Postautor: 3l3k7r0 » 7 stycznia 2020, 20:46

Gość pisze:Przerywacz led, przerywacz na ne555. Szukaj tego.

Super! Wielkie dzięki. Poczytam o tym.
3l3k7r0

Postautor: Programista15k » 19 kwietnia 2020, 18:31

Multiwibrator bistabilny.
Programista15k

Wróć do Elektronika