Dzisiaj jest sobota 5 grudnia 2020, imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17415) SPORT FORUM FIRMY (5551) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 6oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stare Miasto. Pojawiły się iluminacje świąteczno - ... (1)Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)

Wilki w lasach koło Zlotej Góry

Re: Wilki w lasach koło Zlotej Góry

Postautor: Dżon » 26 listopada 2019, 19:53

Nie tylko widziano Wilki, ale sąsiad widział Wielką Stopę
Dżon

Postautor: NaLeśnik » 24 sierpnia 2020, 21:01

A na co tu uważać? Jest las, to powinna być i zwierzyna. W okolicy Zbierska (na trasie na Kalisz) już dawno są, ojciec mi opowiadał, że zarówno on, jak i inni mieszkańcy pobliskich miejscowości widywali wilki, są tam też bobry. A ja będąc chłopcem nie raz i nie dwa widywałem sarny, zające, czy nawet migrujące łosie i to jest piękne i tak powinno być. Powinniśmy się zachowywać, jak goście, a nie jak gospodarze-właściciele. Pozdrawiam
NaLeśnik

Postautor: halina0248 » 25 sierpnia 2020, 20:26

Popieram, w lesie to my jesteśmy goście!
halina0248
Nowy

Postautor: lulka7117 » 25 sierpnia 2020, 20:39

Zgadzam się z przedmówcą, to My jesteśmy dla nich zagrożeniem. Te duże drapieżniki zasadniczo unikają kontaktu z człowiekiem, a podczas przypadkowego potkania nie zachowują się agresywnie i zazwyczaj szybko się oddalają. Na przełomie wieków to nie człowiek, a właśnie wilk został niemalże wytępiony.
Niestety, kłusownictwo, czy ludzka cywilizacja przecinająca szlaki wędrowne oraz zmniejszająca ilość ostoi wpływa bardzo negatywnie na ilość tych zwierząt. Na szczęście świadomość ludzi jest coraz większa. !!!
lulka7117

Poprzednia

Wróć do Ogólna dyskusja