Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17534) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Inea założenie światłowodu

Inea założenie światłowodu

Postautor: Gość » 12 stycznia 2021, 14:20

Czy zakładał ktoś światłowód od Inei? Niby darmowo, bo z dotacji unijnych, a okazuje się, że trzeba wykupić internet od Inei od razu. To jak to w końcu jest?
Gość

Re: Inea założenie światłowodu

Postautor: Gość » 12 stycznia 2021, 16:45

Ja zakładałem. Przyłącze FTH nie kosztowało mnie nic bo finansowane jest z programów UE. Oczywiście za usługę dostępu do internetu trzeba zapłacić, ale to chyba normalne i nikogo nie powinno dziwić.
Mogłem wybrać dwóch operatorów Orange albo Inea. Ten drugi dał lepszą ofertę.
Gość

Postautor: Gość » 16 stycznia 2021, 17:26

Skoro podłączenie wiąże się z obowiązkiem wykupienia abonamentu na internet, to jak można je nazwać darmowym?? Zwykłe oszukiwanie. Ludzie chcą sobie podłączyć za darmo światłowód, żeby w przyszłości wybrać najkorzystniejszą ofertę dowolnego operatora, a tu ich ewidentnie robią w bambuko.
Gość

Postautor: Gość » 16 stycznia 2021, 18:02

Podlaczenie nie wiąże sie z wykupieniem jakiegokolwiek abonamentu. W ramach projektu Masz pociągnięty światłowód do domu, za to nie płacisz nawet złotówki i mozesz na tym cala operacje zakończyć.
Gość

Postautor: Gość » 17 stycznia 2021, 19:50

Gość pisze:Podlaczenie nie wiąże sie z wykupieniem jakiegokolwiek abonamentu. W ramach projektu Masz pociągnięty światłowód do domu, za to nie płacisz nawet złotówki i mozesz na tym cala operacje zakończyć.

Chyba nie. Przedstawiciel Inei mówił mi, że jak podłączą światłowód, to muszą go sprawdzić, czy działa net, a żeby to zrobić, muszę podpisać z Ineą umowę na abonament. Chyba że celowo wprowadził mnie w błąd.
Gość

Postautor: Gość » 18 stycznia 2021, 01:33

Gość pisze:Chyba nie. Przedstawiciel Inei mówił mi, że jak podłączą światłowód, to muszą go sprawdzić, czy działa net, a żeby to zrobić, muszę podpisać z Ineą umowę na abonament. Chyba że celowo wprowadził mnie w błąd.

:)
Sprawdzenie światłowodu, a działanie neta to dwie różne sprawy.

Sprawność łącza światłowodowego sprawdza się zwyczajnie go prześwietlając albo miernikiem mocy optycznej, albo takim zwykłym testerem laserowym
- wygląda jak trochę większy długopis - można nim prześwietlić kabel do kilku km).

Natomiast zebyś miał "net" to niestety musisz wykupić usługę dostępu.
Gość

Postautor: Gość » 19 stycznia 2021, 11:03

Gość pisze:
Gość pisze:Chyba nie. Przedstawiciel Inei mówił mi, że jak podłączą światłowód, to muszą go sprawdzić, czy działa net, a żeby to zrobić, muszę podpisać z Ineą umowę na abonament. Chyba że celowo wprowadził mnie w błąd.

:)
Sprawdzenie światłowodu, a działanie neta to dwie różne sprawy.

Sprawność łącza światłowodowego sprawdza się zwyczajnie go prześwietlając albo miernikiem mocy optycznej, albo takim zwykłym testerem laserowym
- wygląda jak trochę większy długopis - można nim prześwietlić kabel do kilku km).

Natomiast zebyś miał "net" to niestety musisz wykupić usługę dostępu.

Powtarzam to, co mi powiedział przedstawiciel inei. Podczas podłączenia światłowodu, wg. niego, muszę od razu wykupić od nich dostęp do internetu. Chciałem po prostu, żeby podłączyli, a najlepszą ofertę zamierzałem poszukać z czasem sam. Nie wiem więc, czemu wprowadził mnie w błąd.
Gość

Postautor: Gość » 24 stycznia 2021, 13:27

On cie nie wprowadzil w błąd. Z dotacji unijnych inea podciągneła swiatlowod do twojego bloku a do mieszkań kable to podłacza już konkretny operator u którego wykupujesz internet i z reguły podłączają za darmo.
Gość

Postautor: Gość » 30 stycznia 2021, 14:37

A orientuje się ktoś, na jakiej zasadzie działa ten światłowód podłączony przez Ineę, w sensie do kogo należy instalacja? U mnie na osiedlu Inea podłączyła światłowód jakiś miesiąc temu, ale dostępnych jest tylko 2 operatorów, w tym Inea. Gdy sprawdzam dostępność po moim adresie na stronach innych operatorów, którzy mają bardziej przystępne ceny, to pokazuje, że w mojej lokalizacji usługa internetu światłowodowego nie jest dostępna. Czyli co, Inea jeszcze nie wprowadziła aktualizacji do systemu czy może mają wyłączność z drugim operatorem na to łącze?
Gość

Wróć do Konin