Dzisiaj jest poniedziałek 12 kwietnia 2021, imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17921) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
7 / 4oC
Pojutrzepogoda
7 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (0)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (2)

Dofinansowanie do zakupu nowego samochodu

Dofinansowanie do zakupu nowego samochodu

Postautor: Gość » 14 stycznia 2021, 17:36

Witam wszystkich i każdego z osobna :)

Mam małe pytanie.

Czy ktoś z Was orientuje się może jak wygląda sprawa z dofinansowaniem na zakup nowego samochodu? Wiem tyle, że był pilotażowy program "Sprawny dojazd - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B" ale nie bardzo wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Na stronie Pefronowskiej https://www.pfron.org.pl/ nie ma nic w tym temacie (zakładam, że niczego nie pominąłem :)). Są tylko dofinansowania na oprzyrządowanie ( dostosowanie ) do samochodów. Ktoś z Was może wie coś na jakim to jest etapie? W necie za bardzo nie szukałem bo człowiekowi się woda z mózgu robi :). Wolę zapytać pewnych ludzi czyli Was :)

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
Gość

Re: Dofinansowanie do zakupu nowego samochodu

Postautor: Gość » 14 stycznia 2021, 17:37

Cześć,

Wątpię w to aby ten program kiedykolwiek powrócił. Szczególnie w czasach kiedy PiSowska skarbonka świeci pustkami.
Lata temu skorzystałem ze Spinki przy robieniu prawa jazdy, Praktycznie 0 papierkowej roboty! Na stronie http://www.spinka.org.pl/ jest wzmianka że ponoć dają dofinansowanie również do auta. Problem w tym że tylko wybrane salony w Polsce i kwota dofinansowania nie jest jakoś powalająca co w przypadku gdy te salony chcąc zarobić może się okazać ze ten dodatkowy zastrzyk gotówki może nie być wart zachodu.

Powodzenia
Gość

Wróć do Konin