Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyFOCUS NAD WARTĄ 3. Festiwal Fotograficzny: fotospacery, fotobitwa, spotkania, wernisaże, after party

FOCUS NAD WARTĄ 3. Festiwal Fotograficzny: fotospacery, fotobitwa, spotkania, wernisaże, after party

Dodano:
FOCUS NAD WARTĄ 3. Festiwal Fotograficzny: fotospacery, fotobitwa, spotkania, wernisaże, after party

Gdzie: Konin i okolice, CKiS - DK Oskard

Kiedy: 26 i 27 maja

Z nami wyjdziecie dobrze nie tylko na zdjęciach! Zapraszamy wszystkich, którzy kochają fotografowanie, do udziału w trzeciej edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ!
W terminie od 26 do 27 maja 2023 r. spotkamy się, by znów uczcić święto fotografii. Wystawy fotograficzne, spotkania z artystami, fotospacery, a na finał – fotobitwa i After Party.

To wszystko czeka na uczestników i uczestniczki naszego festiwalu. Rezerwujcie czas na majowy weekend w Koninie. Co się będzie działo?

Dzień pierwszy, 26 maja
Piątkowy poranek zaczniemy od ważnego punktu programu! Ogłosimy temat FOTOBITWY! Pojawi się on o godz.10.00 na stronie www.ckis.konin.pl. Wyślemy go także mailem do uczestniczek i uczestników bitwy.

Przed południem zaprosimy Was na FOTOSPACER „Konin i duchy przeszłości”. Wraz z Jerzym Sznajdrem i Damianem Kruczkowskim będziemy spacerować po zakamarkach Starego Konina. Poznamy historię kilkunastu niezwykłych miejsc i usłyszmy różne anegdoty z nimi związane. Mamy też niespodziankę! Uczestnicy fotospaceru będą mogli wziąć udział w konkursie na zdjęcie z nagrodami! Zapraszamy miłośników Konina i fotografii, wstęp wolny.

Wieczorem w Galerii CKiS Wieża Ciśnień odbędzie się wernisaż „Cisza Eremu" Franciszka Kupczyka. Wystawa jest kontynuacją wizualnej opowieści o kamedułach z klasztoru w Bieniszewie, najstarszego katolickiego zakonu mniszego. Harmonia, spokój, ale też praca codzienna – to wszystko zobaczycie na niezwykłych pracach fotografa.

Ciekawe wystawy fotograficzne członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów będzie można zobaczyć w kilku punktach naszego miasta. Jeśli wybieracie się na spacer, zachęcamy, bo trasa wiodła koło następujących miejsc: Parku Chopina, Bulwaru Nadwarciańskiego i Placu Niepodległości w Koninie.

Dzień drugi, 27 maja
Sobotę zaczniemy od małej podróży w bardzo ciekawe miejsce, w którym odbędzie się fotospacer „Obudzić piękno”. Wyruszymy autobusem PKS do Grodźca, by tam, w Zespole Pałacowo – Parkowym, którego właścicielem jest Fundacja Sapieżyńska, posłuchać ciekawych opowieści o tym miejscu, a także złapać ciekawe kadry. Fotograficznym mistrzem ceremonii będzie Błażej Zalesiński, a specjalistą od historii – Damian Kruczkowski. Chcesz spacerować po pałacu w doborowym towarzystwie?

Później przeniesiemy się do CKiS-DK Oskard. Popołudniu zaprosimy Was na spotkanie z niezwykłą, malowniczą fotografią Damiana Drewniaka. W foyer Oskardu odbędzie się wernisaż „Melancholie”, podczas którego będzie też okazja do spotkania z artystą.

Następnie emocje sięgną zenitu! W Klubokawiarni NOT rozegra się FOTOBITWA, w ramach której uczestnicy, w wyznaczonym terminie i godzinach, wykonają zadanie fotograficzne na wybrany przez jurorów temat. Podczas finału bitwy rozstrzygnięty zostanie pojedynek na najlepsze zdjęcie. Jurorami będą: artysta fotografii malarskiej Damian Drewniak, Mirosław Jurgielewicz - koniński fotoreporter i Patryk Koszela z Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów, a także… publiczność! Autorzy najlepszych czterech fotografii otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Starostwo Powiatowe w Koninie. Będzie także nagroda specjalna od firmy Chemat Sp. z o. o.

Festiwal zakończymy tanecznie! Osoby, które kupiły bilet na sobotnie wydarzenia (Fotobitwa i fotospacer) będą mogły wziąć udział w After Party, które odbędzie w Klubokawiarni NOT! Na tym wyjątkowym finale festiwalu pojawią się fotografowie z KKF FF, zaproszeni goście i partnerzy festiwalu. Będzie można odłożyć aparaty i potańczyć! U muzykę i atmosferę na parkiecie zadba DJ BOSSY .
Na After Party zaprasza Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów.
Zapraszamy do udziału w święcie fotografii!

Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta w Koninie, Starostwo Powiatowe Konin, Chemat sp. z o.o., Winnica Vera Lisewo, Fundacja Sapieżyńska, CDN w Koninie, MBP w Koninie, Muzeum Okręgowe w Koninie, KDK w Koninie, Klubokawiarnia NOT, PKS Konin, MZK w Koninie, PGKIM w Koninie, GOK Kazimierz Biskupi, DK Golina.

Organizatorzy: CKiS w Koninie oraz KKF FF

Ważne informacje (regulaminy, płatności) na ckis.konin.pl

FOCUS NAD WARTĄ 3. Festiwal Fotograficzny: fotospacery, fotobitwa, spotkania, wernisaże, after party
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole