Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17066) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Koncert Stanisławy Celińskiej "Atramentowa..."

Dodano: 8.04.2016 14:31

Gdzie: CKiS - DK Oskard w Koninie

Kiedy: 13 maja, g. 18.30

bilet 40/60 zł

Jak przyciągnąć słuchacza, wykorzystując pełną paletę barw i emocji? Doskonale wie znana aktorka filmowa i teatralna Stanisława Celińska, która odgrywa kolejną wspaniałą rolę pieśniarki.

Zapraszamy 13 maja do CKiS – DK Oskard w Koninie na koncert zatytułowany „Atramentowa…” uświetniający Dzień Animatora Kultury.

Album „Atramentowa” ukazał się w maju 2015 r., by miesiąc później osiągnąć status złotej płyty, a po paru kolejnych tygodniach platynowej. W lutym tego roku na Gali Bestsellery Empiku Stanisława Celińska odebrała statuetkę za najlepiej sprzedaną polską płytę 2015 roku.

A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją na koncercie premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009 (występ ten odbył się w 40. rocznicę debiutu piosenkarskiego aktorki na 7. KFPP Opole 1969).

Po występie z „Atramentową Rumbą” okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności - kocha życie.

Na „Atramentowej…” można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Stanisławie Celińskiej na płycie towarzyszą wybitni artyści z Ukrainy. Ciekawym akcentem jest wykonanie przez aktorkę znanego przeboju zespołu Hey „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” wraz z jej autorką Katarzyną Nosowską, przygotowanego w nowej zaskakującej aranżacji. Ponadto artystka śpiewa wraz z Muńkiem Staszczykiem przejmującą piosenkę „Wielka słota”, którą lider T.Love napisał specjalnie dla niej.

Dopełnieniem „Atramentowej…” jest wydana w październiku 2015 r. płyta „Atramentowa… Suplement”, zawierająca klimatyczne utwory. Muzykę do tekstów Doroty Czupkiewicz oraz samej Stanisławy Celińskiej skomponował i zaaranżował producent płyty Maciej Muraszko.

Na płycie znalazły się ponadto dwa covery: nowa odsłona jednego z najbardziej znanych utworów z repertuary Czesława Niemena „Pod papugami” oraz przebój lat 60. „Manha De Carnaval” (niezapomniany temat z musicalu „Czarny Orfeusz”), do którego polskie słowa napisała Stanisława Celińska.

13 maja g. 18.30
bilet 40/60 zł

  • Koncert Stanisławy Celińskiej "Atramentowa..."

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koncert,   piosenka,   kultura

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.