Dzisiaj jest sobota 17 marca 2018, imieniny: Patryka, Zbigniewa, Gertrudy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26676) SPORT FORUM FIRMY (5155) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-5 / -5oC
Jutropogoda
-1 / -3oC
Pojutrzepogoda
3 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
RCP1 już w sobotę. Wystąpią Patryk Szymański i Kam ... (6)Turek. Jastrząb "zatrudniony" przez miasto "pracuj ... (23)
jesteś tutaj: Strona głównaImprezyMET Opera: Idomeneusz, król Krety

MET Opera: Idomeneusz, król Krety

Dodano: 20.02.2017 11:01
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 25 marca, godz. 17.55

Bilety: 30/40 zł

Mozart uważał „Idomenea” za jedną ze swoich najlepszych oper.  W Kinie CENTRUM prosto z Metropolitan Opera 25 marca.

Sam Mozart „Idomeneo” uważał za jedną ze swoich najlepszych oper. Ale ze względu na karkołomność partii męskich, Idomenea i Idamanta, dzieło to nie jest wykonywane tak często, jak na to zasługuje. Tym razem „Idomeneo” zobaczymy w 25 marca w Kinie CENTRUM, w cyklu „The Met: Live in HD”.

Ten spektakl to jak spotkanie z historią opery, bowiem na scenie Metropolitan Opera zobaczymy liczącą ponad ćwierć wieku inscenizację wielkiego reżysera francuskiego Jean-Pierre Ponelle'a. Za pulpitem dyrygenckim wielki, i też od zawsze związany z Met, James Levine. A w roli tytułowej amerykański tenor i ulubieniec nowojorskiej publiczności Matthew Polenzani, w obsadzie m. in. Nadine Serra (Ilia), Alice Coote (Idamante), Elza van den Heever (Elektra).

Zaczerpnięta z mitologii greckiej historia króla Krety obfituje w dramatyczne zwroty akcji i typową dla swoich czasów baśniową ornamentykę. Król Idomeneusz (tytułowy Idomeneo) po zakończonej wojnie trojańskiej powraca na Kretę. Gdy wybucha straszna burza, król ślubuje, że jeśli szczęśliwie dobije do brzegu, złoży w ofierze Posejdonowi pierwszego napotkanego na lądzie człowieka. Ta osobą okazuje się niestety jego syn Idamantes. Król nie dotrzymuje obietnicy, więc rozzłoszczony Posejdon wysyła morskiego potwora, który nęka ludność Krety. Gdy król wyjawia przyczynę nieszczęścia, Idamantes postanawia zabić potwora. Po zwycięskiej walce, syn króla chce oddać swoje życie, aby uspokoić rozgniewanego Posejdona. Wyrocznia jednak orzeka, że król ma abdykować na rzecz syna, który poślubia swoją ukochaną Ilię, córkę Priama, z która mocno o względy nieszczęsnego Idamantesa rywalizuje Elektra.   

„Idomeneo” – Wolfgang Amadeusz Mozart - Po raz pierwszy w HD
„The Met: Live in HD” w Kinie Centrum (KDK)
25 marca 2017 r. (sobota), godz. 17.55
Przedstawienie trwa około 4 godzin (w tym 2 przerwy).
Bilet ulgowy – 30 zł, bilet normalny – 40 zł.   • MET Opera: Idomeneusz, król Krety

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.