Dzisiaj jest sobota 23 czerwca 2018, imieniny: Wandy, Zenona, Prospera WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22977) SPORT FORUM FIRMY (5189) PRACA (80) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wspólna sesja fotograficzna z okazji Dnia Ojca. Ta ...Bezpieczne wakacje nad wodą w regionie konińskim. ... (23)
jesteś tutaj: Strona głównaImprezyMDK zaprasza na spektakl "Całe życie w dresach"

MDK zaprasza na spektakl "Całe życie w dresach"

Dodano: 10.04.2017 11:38

Gdzie: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

Kiedy: 25 maja 2017 rok, godz. 19:00

Wstęp wolny

Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką niepełnosprawnego dziecka. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.
Teatr Ba-Q – grupa związana z Fundacją Barak Kultury powstała w 2009 roku. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości. Z Ba-Q współpracowali m.in. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Liderem Ba-Q jest Przemek Prasnowski aktor, reżyser i scenarzysta przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy. Najważniejsze realizacje Ba-Q: „Schron” (premiera, Festiwal Malta 2009), „Ćma” (premiera 2012), „Szrot” (premiera, Festiwal Stara Gazownia 2012), „Toast” (premiera: Festiwal Teatralny Maski 2013)
Justyna Tomczak-Boczko, aktorka i założycielka Teatru „Y”. Współpracowała z Teatrem Strefa Ciszy z Poznania. W roku 2005 zagrała główną rolę w „Król Ubu”, Guadalajara, Meksyk, w reżyserii Beto Ruiza. W tym samym roku zagrała główną rolę w filmie krótkometrażowym „Ojo por ojo”, w reżyserii Jose Luisa Fuentes. Kształciła się u wielu pedagogów i aktorów z Japonii, Brazylii, Francji, Danii, Meksyku oraz Polski. W roku 2011 przyszedł na świat jej syn, Jeremi Boczko, który jeszcze przed urodzeniem zaraził się wirusem cytomegalii. W związku z tym cierpi na małogłowie i kilka innych poważnych schorzeń. Od tej pory życie Justyny to ciągła walka o zdrowie syna.
Tekst: Justyna Tomczak-Boczko Reżyseria: Przemek Prasnowski Scenariusz: Justyna Tomczak-Boczko, Przemek Prasnowski Obsada: Justyna Tomczak-Boczko Muzyka: Maciej Kuśnierz Kostiumy: Dorota Słomczyńska Wizualizacje: Hacen Sahraoui Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski Produkcja: Fundacja Barak Kultury Partner projektu: Magiel Fitness Klub
Czas trwania: 50 min

  • MDK zaprasza na spektakl "Całe życie w dresach"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.