Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22187) SPORT FORUM FIRMY (5222) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 15oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin lubi książki. Aleksander Edelman w Koninie o ... (19)Sompolno. Święto Sadów w niedzielę. Gwiazdą Zenon ... (21)

"Teatr - dotknij" - warsztaty dla nauczycieli, edukatorów

Dodano: 3.07.2017 12:00

Gdzie: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie (Okólna 47a)

Wstęp bezpłatny, konieczne zapisy tel. CKiS (63) 243 63 50/51

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie proponuje udział w kolejnych bezpłatnych spotkaniach warsztatowych w ramach projektu „Teatr – dotknij” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do udziału zapraszamy: nauczycieli, studentów (w tym z uniwersytetu trzeciego wieku), osoby zainteresowane sztuką oraz rozwijaniem swojego potencjału twórczego i poszukujących nowych metod pacy z dziećmi.

Poprzez pracę ze specjalistami działającymi na polu teatru i sztuk performatywnych, uczestnicy warsztatów będą mogli zdobywać nowe umiejętności, pogłębiać wiedzę, dowiadywać się, w jaki sposób pomysły przekuć w działania.
Warsztaty odbywają się w CKiS w Koninie (Okólna 47a), prosimy o zapisy pod numerem tel. (63) 243 63 50/51.  

Od konceptu do projektu – produkcja i promocja wydarzeń artystycznych
Prowadzenie: Paweł Gałkowski – producent, manager, kulturoznawca
2 i 3 października 2017 | g. 10.00-16.00  

Uczestnicy opracują w grupach koncepcję projektu z zakresu edukacji kulturalnej i przygotują główne założenia związane z przygotowaniem wniosku aplikacyjnego dla grantodawców. Będzie to również okazja do poznania metodologii zarządzania projektem. Zdobytą wiedzę uczestnicy będą mogli wykorzystać do tworzenia zarówno mikroprojektów na skalę placówki, w której pracują, jak i do stworzenia większych wydarzeń.

Po nitce do kłębka – scenografia
Prowadzenie: Jakub Drzastwa – projektant, muzyk, pedagog teatru
6 i 27 listopada 2017 | g. 16.30-19.30  

Grupa będzie zgłębiać tajniki tworzenia scenografii z rozmaitych materiałów możliwych do pozyskania bez dużych nakładów finansowych. Jednocześnie nauczy się elementów projektowania, doświadczy, w jaki sposób można projekt przekuć na realizację. Uczestnicy stworzą także elementy scenograficzne instalacji „Łaskotki”.

Od inspiracji do inscenizacji – reżyseria
Prowadzenie: Alicja Morawska-Rubczak – reżyserka, pedagożka teatru i Sebastian Świąder – animator kultury, pedagog teatru, muzyk
21 września, 4 grudnia 2017 | g. 16.30-19.30

Grupa przejdzie drogę od koncepcji na spektakl lub inne zdarzenie performatywne, aż po jego realizację. Pozna metody twórcze wykorzystywane przez reżyserów i pedagogów teatru w pracy z dziećmi i/lub amatorami. Grupa stanie się również ciałem doradczym reżyserki odpowiedzialnej za opracowanie działań w ramach instalacji „Łaskotki”.

  • "Teatr - dotknij" - warsztaty dla nauczycieli, edukatorów
  • "Teatr - dotknij" - warsztaty dla nauczycieli, edukatorów
  • "Teatr - dotknij" - warsztaty dla nauczycieli, edukatorów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:teatr,   warsztaty,   zajęcia,   reżyseria,   scenografia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.