Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17031) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
3 / 2oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym. Ewakuacji ... (0)Ognisko na Oddziale Leczenia Uzależnień. Dziesięć ... (0)

Transatlantyk Łódź w podróży

Dodano: 5.07.2017 11:31
Źródło: LM.pl

Gdzie: bulwar, osiedle Chorzeń, kina Centrum i Oskard

Kiedy: 21-23 lipca

Wstęp wolny (na filmową kolację obowiązują zaproszenia)

Kolacja filmowa, koncert Doroty Osińskiej, ale przed wszystkim dobre kino w znakomitej obsadzie, wyreżyserowane przez mistrzów, przygotowano z okazji konińskiej edycji festiwalu Transatlantyk Łódź w podróży. 

Na wydarzenia zapraszamy od 21 do 23 lipca. W Łodzi Transatlantyk potrwa od 14 do 21 lipca. Tematem przewodnim festiwalowych działań jest w tym roku SIŁA KOBIETY.

W Koninie Transatlantyk zagościł już na stałe. Tegoroczne projekcje filmowe odbędą się w czterech punktach miasta. Dodatkowo zaplanowano kolację filmową oraz koncert. Wstęp na pokazy filmowe jest darmowy. Zaproszenia na kolację dla 150 osób będzie można zdobyć wkrótce na FB organizatorów wydarzenia: Miasta Konin, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie DK Oskard, Konińskiego Domu Kultury i Tutti Santi.

Transatlantyk Łódź w podróży zacumuje w naszym mieście na trzy dni. Festiwal rozpocznie w piątek, 21 lipca, na PRZYSTANI BULWAR, kolacja filmowa w restauracji Tutti Santi. Dla gości zaśpiewa Dorota Osińska, objawienie programu „The Voice of Poland”, wokalistka, która zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”. Artystka jest osobą niedowidzącą i mówi o sobie między innymi: ,,Z wykształcenia jestem andragogiem i animatorem kultury. Z zawodu (tak mam w umowie) aktorką teatralną. Z zamiłowania (i szczęśliwie z zarobkowania) jestem śpiewarką czyli dziewczyną do śpiewania. Jestem (mimo upływu lat totalnie) niezrównoważona: czasem zbyt poważna i skryta, czasem zbyt szalona i przesadnie ufna. Czasem pewna swego a już za chwilę zagubiona i przerażona światem. Jestem różna, sama nie wiem jaka… I tak jest dobrze. I tak lubię i takiej siebie się uczę i tyle...”.

Dorocie Osińskiej towarzyszyć będą Paweł Steczek, pianista, muzyk zespołu Button Hackers, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Autor muzyki do cyklu filmowego ,,Flota Duchów” dla Discovery. Autor muzyki do spektaklu muzycznego ,,Romeo i Julia” (William Szekspir) w reż. Cezarego Domagały. Współpracował z Agnieszką Holland w filmie nominowanym do Oscara ,,W Ciemności” oraz Robert Siwak, perkusista. Muzyk współpracuje z  kilkoma formacjami muzycznymi, a także z kompozytorami Krzesimirem Dębskim, Janem A.P. Kaczmarkiem, Jackiem Kleyffem, Pawłem Mykietynem ( filmy: „Ono”; „Tatarak”, „Essential Killing” i „Pasja wg. św. Marka”), Stanisławem Radwanem, Jerzym Satanowskim, Stanisławem Syrewiczem i Stanisławem Szczycińskim.

Filmowa kolacja w Tutti Santi rozpocznie się o godz. 19.30. O godz. 22.00 natomiast na bulwarze nadwarciańskim rozpocznie się projekcja filmu ,,Wróg numer jeden”.

W sobotę 22 lipca, Transatlantyk zatrzyma się na STACJI CHORZEŃ. Na boisku sportowym przy ul. Spółdzielców, o godz. 22.00 odbędzie się pokaz filmu ,,Mad Max. Na drodze gniewu”.

Ostatni dzień spotkań ze światowym kinem prezentowanym w ramach Transatlantyku to pokazy dwóch obrazów w kinach studyjnych. W niedzielę, 23 lipca, zapraszamy do kin Centrum i Oskard. Kino Centrum o godz. 18.00 wyświetli film ,,Victoria”. Kino Oskard o godz. 20.00 film ,,Ukryte działania”.

Transatlantyk jest Otwarty, Odważny i Glokalny, czyli lokalny w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalny w rozumieniu konsekwencji i kontekstu własnego działania. Tegoroczny temat przewodni – SIŁA KOBIETY - dodaje mu wyjątkowości, gdyż kreowanie, tworzenie, walka i miłość są częścią kobiecej natury. Kobiety tworzą życie, więc mogą tworzyć wszystko!

Twórcą i Dyrektorem Transatlantyk Łódź w podróży jest wybitny pochodzący z Konina kompozytor, laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek.

TRANSATLANTYK ŁÓDŹ W PODRÓŻY

21 lipca - PRZYSTAŃ BULWAR

godz. 19.30 - filmowa kolacja w Tutti Santi 

godz. 22.00 - film ,,Wróg numer jeden''

22 lipca - STACJA CHORZEŃ

godz. 22.00 - film ,,Mad Max. Na drodze gniewu''

23 lipca - kina studyjne

Kino Centrum, godz. 18.00 - film ,,Victoria''

Kino Oskard, godz. 20.00 - film ,,Ukryte działania''

Wstęp wolny
Na filmową kolację obowiązują zaproszenia - wkrótce do wygrania na FB Miasta Konin, KDK, CKiS, Tutti Santi.  • Transatlantyk Łódź w podróży

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.