Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17603) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Tradycja podtrzymana. Samorządowcy wspólnie kolędo ... (1)Konin. Muzeum zaprasza do stworzenia wystawy z klo ... (0)

Akwarele Tomasza Olszewskiego - wernisaż

Dodano: 21.08.2017 15:14

Gdzie: CKiS w Koninie (Okólna 47a)

Kiedy: 31 sierpnia, g. 18.00

Wstęp wolny

Tomasz Olszewski zaprezentuje w CKiS wyjątkowe, subtelne akwarele.

Na otwarcie wystawy zapraszamy 31 sierpnia.

Artysta z zawodu jest pedagogiem i policjantem, ale obcowanie ze sztuką to jego największa życiowa pasja. Ukochaną techniką jest akwarela, bo jest lekka, elegancka, nieprzewidywalna i piękna, a zarazem najtrudniejsza. Tworzy w atelier i plenerze.

Inspiruje się pracami współczesnych polskich akwarelistów m.in. Krzysztofa Ludwina, Michała Suffczyńskiego, Michała Jasiewicza oraz Minh Damm'a. Maluje głównie pejzaże, marynistykę, ale także kwiaty i architekturę. Zdarzają się także sceny rodzajowe.

Brał udział w organizowanym przez nas Przeglądzie Twórczości Plastycznej „Złota Sztaluga”. W 2015 r. otrzymał nagrodę, w 2016 r. nagrodę główną.

Artysta chętnie pracuje z dziećmi i dorosłymi na pokazach akwarelowych, demonstrując możliwości tej techniki. W 2016 i 2017 r. kilkakrotnie brał udział w pokazach malarskich zorganizowanych m.in. przez Muzeum Wsi i Młynarstwa w Budzisławiu Kościelnym, Mogileńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Kolei, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rychwale, Bibliotekę Gminną w Starym Mieście i Bibliotekę Gminną w Rzgowie.

Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Norwegii i we Włoszech. Współpracuje z kilkoma galeriami stacjonarnymi i internetowymi.
www.olszewskiakwarele.weebly.com

 

  • Akwarele Tomasza Olszewskiego - wernisaż
  • Akwarele Tomasza Olszewskiego - wernisaż

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:malarstwo,   galeria,   wystawa,   wernisaż,   CKiS,   farby,   akwarela,   obraz

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.